Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

HOLKY, ZAHOĎTE PILULE, TEĎ FRČÍ KROUŽKY!

Zažila to snad každá, ten stav nepříčetnosti, když zjistíte, že jste si zapomněla vzít tu malichernou drobnůstku zaručující pár bezbolestných dnů a chránící před mnohdy nepříjemnou větou: „Miláčku, čekáme miminko.“
Přidat na Facebook

Ano, řeč je o antikoncepci. Věci, která nás, dívenky, chrání, když naši drazí partneři zapomenou nebo se naše tělo rozhodne znepříjemnit nám už tak dost nepříjemných pár dní „jahodového období“.

Existuje vícero možností, jak užívat hormonální antikoncepci, třeba injekce, ale většina si vybere pilulky. Jednou denně ve stejnou dobu spolknout pidiprášek a je klid. Jenomže život je hektický, paměť děravá a tak se často stane, že zapomeneme. A to je potom fičák...jak se co nejrychleji dostat k tabletce, aby nepřišly měsíčky dřív. S tím je konec!

V říjnu přišla na český trh novinka. Jedná se o v současnosti jednu z nejmodernějších forem hormonální antikoncepce. Jmenuje se NuvaRing a jedná se o plastový kroužek o velikosti 54mm a tloušťce 4mm. Funguje na stejném principu jako klasické pilulky. Používá se jednou měsíčně, zavede se podobně jako tampon a na tři týdny máte pokoj. Pak následuje týdenní pauza.

Hormony se uvolňují přímo do krevního oběhu a tak nezatěžují trávící systém a játra. Když ho zapomenete vyměnit nic se neděje, týden navíc je povolený, ale to je podle lékařů maximum. Kroužek je možné používat bez přestávky na menstruaci. Což oceníme hlavně v létě, že? :)


Jediná nevýhoda je, že je jen na lékařský předpis a není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. A kolik za tu vychytávku zaplatíme? No trošku nám provětrá peněženku, jedno balení s 3 kroužky stojí kolem 950 Kč.

Ale co! Jestli s někým chodíte, tak by vám ten váš milý mohl trochu přispět, ne? Vždyť je to taky jeho věc...Pohodlí je drahé, ale co by pro nás neudělali?! :)

Takže kašlete na puntíky a přejděte na kroužky....
Verushka
(Veronika Jarešová)
středa 28. 11. 2007 08:00
Jarešová, Veronika. 2007. HOLKY, ZAHOĎTE PILULE, TEĎ FRČÍ KROUŽKY!. Vychytané.cz. [Online] 28. 11. 2007. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=851. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/HOLKY,-ZAHOĎTE-PILULE,-TEĎ-FRCÍ-KROUZKY!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.079s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 01:47