Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

LÉČIVÉ DOTEKY....

Milujete doteky? Ano? A kdo ne, že? Rozdávají bezpečí, lásku, teplo a mohou i pomáhat. Milujete masáž? Jistě! Ten úžasný pocit uvolnění a relaxace. Hýčkání a odpočinek, takový pocit nabízejí masáže. Uzdravující dotek rukou.
Přidat na Facebook

Lékařské výzkumy prokázaly souvislost masáží se širokým spektrem blahodárných zdravotních účinků. Patří mezi ně: rozproudění krevního oběhu, snížení hladiny stresových hormonů, úleva od bolesti, zvýšené soustředění a pozornost, odstranění příznaků deprese, vyšší pružnost kloubů a jejich lepší pohyblivost, snížení krevního tlaku, uvolnění endorfinů...

To je sice hezké, ale problém je v tom, že to něco stojí. Buď peníze nebo přemlouvání partnera či někoho blízkého, kterému se většinou nechce. A co dělat, když nemáte peníze a ani koho poprosit? Nastupuje heslo: „Udělej si sám!“ Mám tu pro vás pár tipů jak se odměnit té části těla, která vás celý život nosí a která si vaši péči jistojistě zaslouží.

TLAK NA CHODIDLA: (nožku si buď o něco opřete nebo si ji přehoďte přes druhou) sevřete ruku volně do pěsti. S klouby napříč chodidlem tlačte rukou na chodidlo a pohybujte se podél klenby. Netlačte příliš silně. Vyvarujte se příliš velkého tlaku na kotníky.


MASÁŽ KLENBY PALCEM: uchopte nárt z vnitřní strany tak, že váš palec leží zespodu na klenbě chodidla. Palcem tlačte na klenbu. Pohybujte se od paty až k prstům a na každé místo jednu až dvě sekundy tlačte.

MASÁŽ PRSTŮ NA NOHOU: položte palec ruky na spodek palec u nohy, prsty mněte jeho vrchní stranu. Začněte od základny prstu a masírujte jemně palcem a prsty celou délku palce. Stejný postup opakujte na všech prstech.

Pozornost si zaslouží i vaše ruce. Dělají všechno co si umanete a mohou být taky pěkně unavené...

KLOUZÁNÍ PO PŘEDLOKTÍ: chyťte ruku za zápěstí. Klouzejte vzhůru po předloktí a vyvíjejte lehký tlak palcem na jeho spodní stranu. Postupujte od zápěstí k lokti. Otočte dlaň vzhůru a znovu postupujte podél předloktí, tentokrát s tlakem na hřbet ruky.

MASÁŽ DLANĚ: otočte ruku dlaní nahoru. Druhou rukou ji chyťte, palec na dlani. Masírujte dlaň jemně palcem po celé její ploše.

MASÁŽ PRSTŮ NA RUKOU: uchopte prst mezi svůj palec a ostatní prsty, palec mějte na spodní straně prstu. Sevřete prst a krouživými pohyby palce postupujte od základny ke špičce prstu. Na špičce prstu masáž jemně ukončete a přesuňte se k dalšímu prstu.

Jednoduché a uvolňující. Po takto příjemně strávených pár minutách, ke kterým se může přidat i partner či partnerka, natřete nožky i ruce nějakým změkčujícím krémem. Bude to příjemná tečka za kterou vám budou vaše ruce i nohy vděčné a budou vám věrně sloužit snad až do skonání světa....
Verushka
(Veronika Jarešová)
pondělí 26. 11. 2007 08:00
Jarešová, Veronika. 2007. LÉČIVÉ DOTEKY..... Vychytané.cz. [Online] 26. 11. 2007. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=850. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/LÉCIVÉ-DOTEKY....
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.066s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 04:04