Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

ROZHOVOR: Návrat trancu do Brna

Pokračujeme v naší sérii rozhovorů a tentokrát jsme pro vás vyzpovídali pořadatelský tým akce Trancesated – Jirku Švábenského, Vojtu Sivka a Verču Bartoňovou.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Trancesated #2
pátek 14. listopadu 2014 20:00
(konec +- sobota 15. listopadu 2014 03:00)
Eleven Club
Brno (CZ)
1. Ahoj lidi, tak hezky popořadě, můžete se nám představit a prozradit nám, jaká je vaše role v týmu Trancesated?
Jirka: Role, OK. Takže já jsem iniciátor a dalo by se říci zakladatel, dále DJ a holka pro všechno a hlavní kritik. Vojta zakladatel, DJ, grafik a hlavní alkoholik. O PR, administrativu, účty a reklamu se nám stará Verča, která nás zároveň hlídá v našem rozletu, abychom to nepřepísknuli.

2. Kdo z vás přišel na nápad uspořádat Trancesated?
Myšlenka v našich hlavách byla již déle a dělali jsme jinou akci mimo Brno. V Brně nebyl tak úplně klub, který by měl zájem o čistě trance akci a nic jiného jsme dělat nechtěli. Nemáme zájem hrát diskotéku aby nám to někdo povolil a v ten moment přišla Verča s tím, že má známé, co mají klub, a že se pokusí to s nimi domluvit.

3. Jak už ostatně název naznačuje, že se jedná o akci zaměřenou převážně na trance. Proč zrovna tento žánr? Jaký je váš vztah k němu a všeobecně k elektronické hudbě?
Jirka: Já si poslechnu snad jakoukoliv elektronickou hudbu, mám rád DnB, techno, house, progressive ale trance je pro mě vášeň. Žádná jiná hudba ve mě nevyvolá takové pocity jako trance.

Vojta: Už někdy kolem roku 2000, když jsem ještě dělal breakdance, jsem po tajnu začal poslouchat PvD sety z Innercity/Gatecrasher a trance mě úplně dostal, no a drží se mě až do teď. Mám ještě rád deephouse, který taky občas hrávám a rád si samozřejmě poslechnu a zapařím na ostatní styly taneční muziky.4. A s názvem teda konkrétně přišel kdo? Co přesně si pod ním může člověk neznalý angličtiny představit?
Jirka: (Smích) Vojto, to je otázka na tebe a už dlouho se na ni těšíš. (Smích)

Vojta: Původně ten název měl být trochu jinak, ale autokorekce a hladina alkoholu zafungovaly a chtěly to drobet jinak, a tak vznikl název Trancesated. Druhý den jsem volal Jurovi, že to popletl a jestli to půjde změnit, ale flyer už byl hotov, a dokonce to dávalo smysl.

Jirka: No kdyby mi to smysl nedávalo, tak bych ti to hned napsal přece, ale použil jsem stejdu Googla, a když to dávalo smysl, tak jsem to neřešil.

5. Takže chcete uhasit nebo ukojit touhu brněnského trance publika?
Chceme dostat trance zpět do Brna, to hlavně, a pokud se nám podaří i publikum uspokojit, o to lépe. Myslím, že to co děláme, má smysl. Jinak ano, uhasit touhu po trancu.

6. Cílová skupina vaší akce je asi jasná … Nebo mě překvapíš? Pro koho všeho je akce určená?
Pro všechny kdo tuto hudbu milují. Neděláme rozdíly mezi návštěvníky. Ať je to student, pracující, cizinec, mladý nebo starší člověk. Každý kdo tuhle hudbu má rád je vítaný. Máme několik fanoušků, kteří by mohli být klidně naši rodiče a pokaždé když se ukáží, udělají nám hroznou radost. Navíc chceme oslovit i mladší generaci, která trance nezná, protože se v Brně skoro nehraje a byla by škoda, kdyby to tak zůstalo.7. Pojďme si trochu představit djs pro nadcházející party. Můžete mi každého z nich krátce popsat a říct, proč by si je nikdo neměli nechat ujít?
Dobře, takže, Vyrys a Štěpán jsou legendy a vzor a prosazovali tu trance před námi. Za to si jich hrozně vážíme. Navíc budou hrát klasický trance a to z gramofonů. Bude to fakt pecka.

Přema alias TyPhone je člověk, který se drží stále svého a i přes nepříznivé okolnosti scény od trancu neutekl a stále jej hraje. Tohle hodně lidí nedělá a v moment kdy již něco není v “módě”, jdou dál s davem. Za to, že je svůj, si ho hodně vážíme.

Sheala je v mnoha ohledech výjimečná a hodně nás podporuje, za což jsme jí moc vděční. Chodí na všechny naše akce a po té poslední jsme ji oslovili s nabídkou hraní. Navíc bude hrát z gramofonů pomocí digitálních vinylů, což je pro neznalé hraní z desek, na které je ale pomocí počítače vyjímán signál. Hraní je stejné jako z normálních vinylů až na to, že nemusíte stále přehazovat desky, ale jen přepnete track v počítači a následně ovládáte vše již na gramofonech.

No a pak sme tu my, PM-Jack, Siva a Gutro. My už patříme k takovému standardu, který je možné slyšet na všech našich akcích. Jen pokaždé hrajeme v jiný čas a podle toho přizpůsobujeme styl hraní. Pokud začínáme, tak hrajeme pomaleji a spíše progressive, naopak pokud končíme je to většinou uplifting, tech trance a trance kolem 138 obecně.

Pozn. red.: Každého z djs jsme vám představili v samostatném článku. Profily vystupujících včetně odkazů na jejich sety najdete v článku. Více zde: http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=84698. První a zatím poslední akce se uskutečnila před několika měsíci v klubu Eleven v Brně. Jak bylo? Kdo byl headlinerem a kolik přišlo lidí?
Byla to pro nás úplně nová zkušenost a akce byla zdarma, veškeré náklady jsme na sebe vzali my a platili z našich kapes. I přes skoro žádný marketing a reklamu se nám tu otočilo kolem 100 lidí a nemálo jich tu s námi pařilo až do rána. Headlinerem byl TyPhone a lidi byli opravdu nadšení a psali nám, že to byla super akce. To nám dalo energii do toho akci opakovat. Ale pozor, nebyla to jediná akce, kterou jsme tento rok pod hlavičkou Trancesated dělali.

9. Tak to mě zajímá, povídejte.
Další akce pod hlavičkou Trancesated teamu byl Štatl Music Picnic, což jak z názvu vypovídá je akce orientovaná opravdu spíše jako takový chill než vyložene pařba, a proto akce začínala již v odpoledních hodinách. Zároveň jsme to nechtěli nazvat úmyslně Trancesated aby jsme měli širší možnosti co se hudební produkce týče. Na Štatlu bylo možné slyšet nu-disko, deep house, progressive i tech house a samozřejmě i pomalejší trance. Akce proběhla na konci letních prázdnin na terase Eleven klubu, kterou jsme proměnili k nepoznání. Byly tam gauče, slunečníky, deky na sezení a hlavně grill a mícháné drinky. Na terase ale hudební produkce končila kolem půlnoci a pak sme dále pokračovali dole v klubu ale již klasickým trancovým způsobem. Máme i fotodokumentaci a aftermovie, které je možné nalézt na naší fan page na FB. Každopádně akce sklidila nečekaně velký úspěch a je jisté, že se bude opakovat.

Fotky ze Štatl Music Picnicu zde: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.282193595306833.1073741830.253947294798130&type=310. Co se týká djs, tak lovíte prozatím v českých vodách. Kdo z vás a podle čeho vybírá djs?
Vojta: Djs jsou na mě a Jurovi a vybíráme podle toho, co nám přijde pod ruku (smích). Ne, teď vážně…. Djs vybíráme stále my, ale chceme lidi co trance milují a je to pro ně vášeň, jen takový člověk totiž může poskytnout ten pravý zážitek. Ano zatím vybíráme v okolí, protože nechceme mít velké oči, jednu akci přepálit a zavřít díky tomu krám. Ale už teď máme plány na příští rok a můžeme říct, že je na co se těšit.

11. Proč zrovna Eleven klub? Nebylo by lepší akci uspořádat v nějakém známějším klubu, který by vám třeba přitáhl víc lidí?
Jak jsme naznačil již ze začátku, Eleven nám dal zajímavé podmínky a s klukama je skvělá spolupráce. Navíc je to nekuřácký klub a prostory jsou super svým členěním. V horní části je i fantastická terasa, kde jsme měli v létě právě Štatl Music Picnic, o kterém jsme už mluvili. Jinak je sice možné, že uspořádání akce v jiném klubu by přilákalo více lidí ale je otázka jakých. Teď když někdo dojde na naši akci, tak víme, že tam jde kvůli hudbě, atmosféře a lidem co tam budou a nestane se tak, že tam příjde průměrný návštěvník diskoték a bude nám chodit za Djs ať mu zahrají něco z Evropy 2 nebo to na co je zvyklý z jiných klubů v Brně.12. Jak dlouho dopředu se na Trancesated připravujete?
První slova o další akci jsou vždy několik měsíců předem, prakticky teď již chystáme další.

13. Máte nějakého partnera nebo spoléháte sami na sebe? Kde získáváte finance na uspořádání akce?
Verča: Naším hlavním partnerem je club Eleven a dále spolupracujeme s Partywear.cz, Trance je víc než jen hudba, Vychytane.cz (;) a v neposlední řadě s radiem Radio R, na kterém vysíláme naši TranceSated radio show.

Vojta: Co se týká financí, tak to zatim sponzorujeme z toho, co nepropijeme (smích).

14. Zmínili jste radioshow …můžete nám povědět něco víc o ní? Na kterém rádiu ji můžeme slyšet a čím je specifická?
Jirka: Radio show se vysílá každé poslední úterý v měsíci na vlnách studentského Rádia R. První hodinku většinou hrajeme klidnějším tempem spíše progressive, progressive trance a progressive house, druhá hodinka už bývá rychlejší trance kolem 138 bpm a hrajeme v ní i staré trancové klasiky. Hlavně veškeré míchání je přímo live ve studiu, nenáme nic předchystaného, jen vždy předem vybereme, co chceme hrát a jak to zhruba půjde po sobě. Bereme to jako výzvu, protože ani Vojta ani já nemáme se studiem jako takovým valné zkušenosti. Navíc je to další možnost, jak oslovit trance publikum v Brně a dát o sobě vědět.15. Jak je na tom Trancesated s ambicemi do budoucna? Co máte v plánu?
Do budoucna chceme začít vozit zahraniční trance djs, abychom mohli našim fanouškům vrátit to, co nám dávají a samozřejmě se skvěle bavit. V plánu toho máme samozřejmě víc, ale zatím nic neprozradíme 

16. Kde se můžou lidi o Trancesated dozvědět víc?
- na našem Facebooku - http://www.facebook.com/trancesated?fref=ts
- na Twitteru - http://twitter.com/trancesated
- na MixCloudu - http://www.mixcloud.com/Trancesated/
- a samozřejmě při poslechu show na Radiu R - http://www.facebook.com/events/817496011606578/?fref=ts

17. Chtěli byste ještě něco našim čtenářům vzkázat?
Vojta: Těším se na každého, kdo si s náma přijde drink a poslechnout, jak budem pouštět písničky (smích).

Jirka: Trance ON!

Díky za rozhovor. Přejeme vám hodně zdaru při pořádání dalších akcí Trancesated i všech dalších počinech, fandíme vám a vidíme se dnes!

Trancesated #2: http://www.facebook.com/events/1462556914007440/

20:00 - 21:30 Guntro b2b PM-Jack
21:30 - 23:00 Siva
23:00 - 00:30 TyPhone
00:30 - 02:30 E-Motion Bros
02:30 - 04:00 Sheala

Připravila a ptala se: Missquire
Odpovídali: Jiří Švábenský, Vojtěch Sívek, Veronika Bartoňová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 14. 11. 2014 09:00
Chovancová, Michaela. 2014. ROZHOVOR: Návrat trancu do Brna. Vychytané.cz. [Online] 14. 11. 2014. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8493. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/ROZHOVOR:-Navrat-trancu-do-Brna
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.131s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 15:09