Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Pražský Festival swingové hudby se blíží mílovými kroky

Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Festival swingové hudby
čtvrtek 13. listopadu 2014 21:00
(konec +- pátek 14. listopadu 2014 04:00)
Národní dům
Praha (CZ)
„Mládí vpřed!“ – i tak by se dal charakterizovat letošní již 17. ročník Festivalu swingové hudby, do jehož zahájení zbývají tři dny. Národní dům na Vinohradech otevře své brány příznivcům swingu ve čtvrtek 13. a v pátek 14. listopadu. Představí nejen mladou krev, jejíž neustálý příval lze jistě připsat atraktivitě a nadčasovosti tohoto hudebního žánru, ale i plejádu stálic swingových pódií.

Interpreti z několika zemí světa, od České republiky, přes Nizozemí, po Spojené státy, vystoupí po oba dva festivalové dny od 19 hodin. Ve čtvrtek se blýskne Američanka Grace Kelly, hrající i funky a která se nebojí interpretovat i současné popové hity, nebo Bohemia Big Band se svými hosty. Jako speciální host, který byl vedením festivalu potvrzen teprve nedávno, vystoupí prvotřídní holandský křídlovkář Ack van Rooyen, patřící k největším evropským jazzovým legendám.Druhý den v pátek se mohou návštěvníci nechat unést o několik dekád zpět do víru 30. a 40. let s elitou české swingové scény – Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers nebo Swing Quintetem Praha, jejímž hostem bude královna českého swingu, nezaměnitelná Eva Pilarová.

Vstupenky na Festival swingové hudby jsou v prodeji již od začátku června v síti Ticketpro a v pokladně Národního domu na Vinohradech. Více informací na www.nardum.czV rámci prvního festivalového koncertu se 13. listopadu jako host Bohemia Big Bandu představí například Jan Smigmator, reprezentant nastupující české swingové generace, společně s mladými zpěvačkami Dashou a Lucií Černíkovou. Početnou skupinu hostů doplní věhlasný jazzový trumpetista Ack van Rooyen, jenž spolupracoval s takovými velikány jako je Charlie Parker, Dizzie Gillespie nebo Maynard Fergusson. Hlavní hvězdou večera bude teprve dvaadvacetiletá Grace Kelly – nadaná hudebnice, která nadchne nejen po vizuální stránce, ale zejména po té akustické. Tuto alt saxofonistku, kapelnici a zpěvačku, ověnčenou několika prestižními hudebními cenami pro mladé talenty oprávněně se deroucí na výsluní, doprovodí pětice hudebníků.

Pódium pátečního večera, nesoucí se ryze v české režii, zahájí koncert založený na spojení vynikajících hudebníků a výrazné osobnosti českého swingového nebe, kdy si Swing Quintet Praha jako svého hosta přizval šarmantní Evu Pilarovou. Závěrečnou tečku za letošním ročníkem Festivalu swingové hudby napíše zpěvák a kapelník, jenž se stal symbolem galantnosti a vybraného chování, Ondřej Havelka a jeho Melody Makers – a autentický hudební obraz vířících 30. let na sebe nenechá dlouho čekat.

V tuto chvíli je možné zakoupit vstupenky v pokladně Národního domu nebo v síti Ticketpro pouze na čtvrteční koncert Grace Kelly a Bohemia Big Bandu, páteční večer je již beznadějně vyprodaný.

Dodala: Radka Hájková
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 11. 11. 2014 12:00
Chovancová, Michaela. 2014. Pražský Festival swingové hudby se blíží mílovými kroky. Vychytané.cz. [Online] 11. 11. 2014. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8483. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Prazsky-Festival-swingove-hudby-se-blizi-milovymi-kroky
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.089s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 00:11