Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Vánoční turné Mira Žbirky

Vánoční turné Mira Žbirky začalo včera v Teplicích, některé koncerty jsou již vyprodané. Na koncertech bude představen i nový videoklip písně Vianočná.
Přidat na Facebook
Během turné odehraje patnáct koncertů – z toho 9 v Čechách (některé koncerty jsou již vyprodané) a 6 na Slovensku. Každý z nich však bude jedinečný, slibuje Žbirka: „ Představím – kromě těch nejznámějších videoklipů- zároveň i málo známé záběry a exkluzivní informace z pozadí natáčení klipů. Během každého koncertu pokřtíme zbrusu nové dvoj DVD The Best of Video, které právě vyšlo, a ukážeme i úplně nový videoklip písně Vianočná; ten bude mít během koncertu v Teplicích premiéru. ”Jak bude křest během koncertů probíhat, chce Miro Žbirka ponechat jako překvapení, a zároveň i důvod, proč na koncert přijít.

Videoklip k písni Vianočná, s podtitulem „o prímerí“, natočil David Beránek a je nejnovějším na zmiňované kolekci všech Žbirkových videoklipů, jež vyšla před pár dny u Universal Music pod názvem The Best of Video.Vianočná - první vánoční píseň Mira Žbirky natočená vloni v londýnském studiu Abbey Road hudebně doplňovala krásnou vánoční atmosféru už během loňských Vánoc. Koncertní turné měl Miro Žbirka naposledy před třemi lety (Symphonic Tour) a tak není divu, že vstupenky na to aktuální mizí z předprodejů velkou rychlostí. Některé koncerty jsou již nyní vyprodané.

Rozhovor s Mirem Žbirkou u příležitosti Vánočního Best of Video Tour 2014

Jak došlo k názvu turné?
V podstatě velmi jednoduše. Na podzim vyjde u Universal Music na dvoj - DVD pod názvem The Best of Video. Na jednom nosiči bude kolekce všech mých videoklipů, na druhém archivní záběry ze Slovenské televize od samotného začátku mé hudební kariéry včetně dvou hudebních filmů: Fanstory od režiséra Filipa Renče a Možno sa ti zdá od Martina Valenta. A protože jsem klasické koncertní turné jel naposledy se svojí kapelou a symfonickým orchestrem před třemi lety (Symphonic Tour), pokud tedy nebudeme počítat vyprodaný narozeninový koncert vO2 areně, rozhodl jsem se uspořádat letošní Vánoční Best of Video Tour 2014.

Na co mohou návštěvníci koncertů těšit?
Turné jsme naplánovali do devíti českých měst, šesti slovenských a jeden koncert bude v Londýně, kterým celé turné 25.října otevřeme. S kapelou se chystáme zahrát všechny moje nejznámější skladby ve spojení s video projekcemi složených právě ze zmiňovaných klipů, které vyjdou na DVD. Představím zároveň i málo zná záběry a exkluzivní informace zpozadí natáčení klipů. Musím přiznat, že tento projekt se rodí již delší dobu a nechávám si na něm hodně záležet. Věřím, že i diváci koncertů to ocení. Je to poprvé, kdy na mých koncertech bude mít hudební a vizuální složka rovnocenný podíl.A na co se těšíte Vy?
Během těchto koncertů i po tolika letech na pódiu opět zažiju něco nového, něco co jsme ještě nedělali. Video spojené s live hraním současně, tak aby se tyto dvě složky navzájem podpořily, to je to, o co nám jde, a doufám, že se to podaří. Na rozdíl od koncertů se symfonickým orchestrem, si spolu s kluky z kapely budeme moci dovolit trochu improvizovat a zbude i prostor na mluvené slovo. Protože tentokrát se nejedná o velké sportovní haly,těším se také na užší kontakt s publikem a intimnější atmosféru.

Proč začínáte turné v Londýně?
Volba na Londýn padla z mnoha důvodů. Jednak mám k tomuto městu opravdu vřelý vztah a vím, že zde žije mnoho Čechů a Slováků, kteří se na koncert těší. Nehledě na to, že jsem zde strávil minimálně polovinu letošního léta, abych připravil novou desku. Londýn a jeho legendární studio Abbey Road mi poskytl skvělé zázemí a mnoho inspirace, takže i toto bude svým způsobem dík i týmu, který se mnou na nové desce spolupracuje.

Vánoční Best of Video Tour 2014 – přehled koncertů:

25. 10. Londýn , 229 VENUE
10. 11. Teplice, Krušnohorské divadlo, předprodej: www.ticketportal.cz
12. 11. Plzeň, Měšťanská beseda, předprodej: www.plzenskavstupenka.cz
13. 11. České Budějovice, Dům kultury, predprodej@metropol-cb.cz
17. 11. Brno, Janáčkovo divadlo
18. 11. Zlín, Kongresové centrum
20. 11. Prostějov, Dům kultury, předprodej: www.ticketportal.cz
21. 11. Ostrava, Sál Gong – Dolní Vítkovice, předprodej: www.ticketportal.cz
23. 11. Pardubice, Východočeské divadlo
25. 11. Praha, Divadlo Hybernia
26. 11. Praha, Divadlo Hybernia
1. 12. Trnava
3. 12. Bratislava
4. 12. Bratislava
6. 12. Lučenec
7. 12. Žiar nad Hronom
10. 12. Prešov
13. 12. Liptovský Mikuláš

Zdroj: Johana Turner
Adel
(Adéla Pšenčíková)
úterý 11. 11. 2014 13:00
Pšenčíková, Adéla . 2014. Vánoční turné Mira Žbirky. Vychytané.cz. [Online] 11. 11. 2014. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8481. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vanocni-turne-Mira-Zbirky
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.106s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.59.31
Serverový čas: neděle 24. září 2023 03:04