Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Tradiční Klubová noc v Roxy je tu!

Roxy se otřese v základech, na klubové noci to rozjedou divocí Young Fathers, charizmatická LAW i zvukový mág Taylor McFerrin - vše v živém přenosu Radia 1.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Spotlight
středa 12. listopadu 2014 21:00
(konec +- čtvrtek 13. listopadu 2014 04:00)
Roxy
Praha (CZ)
Dunivé basy, ostré beaty i podmanivé melodie – už ve středu 12. listopadu v 19 hodin vypukne v pražském klubu Roxy tradiční Klubová noc Spotlight. Na třech stagích bude v průběhu večera znít hip hop, elektronika, soul, punk i jazz. V čele line-upu tvořeného progresivními mladými muzikanty současné evropské i americké hudební scény, stojí čerství držitelé prestižního ocenění Mercury Prize, skotské trio Young Fathers. Ti na Spotlight zamíří z Berlína, kde právě pracují na novém albu. Některé z nových kousků možná uslyší už i pražské publikum, ale především se můžeme těšit na materiál z jejich posledního alba Dead, jež je vyneslo do centra světové pozornosti. O pódium se podělí i s Lauren Holt aka LAW, se kterou si v Roxy „vystřihnou“ několik společných skladeb. LAW, která se svým originálním zvukovým mixem citery, elektroniky a uhrančivého soulového hlasu, patří v současnosti k nejpozoruhodnějším objevům britské scény, se představí i ve vlastním setu.

Začátek večera bude patřit domácí hudební scéně. Mladá česká varhanice KATT společně s francouzským producentem tvořícím pod jménem DA FAKE PANDA otevřou program na hlavní stage. Po nich se představí americká elektro-punková rebelka Xenia Rubinos. Závěr hlavního programu bude patřit multiinstrumentalistovi a beatboxerovi Tayloru McFerrinovi. Syn slavného Bobbyho McFerrina se svému otci vyrovná v umění improvizace, jeho doménou jsou však vedle vlastního hlasu především syntetizátory a samply.

Scéna v NoD bude od 21 hodin až do brzkých ranních hodin patřit legendě české elektroniky Floexovi, který program obohatí o svůj DJ set. V chill-out zóně zahrají od 23 hodin držitelé stipendia Strun podzimu kytarista Ian Mikyska a klavírista Martin Konvička.O hudební zážitek nepřijdou ani ti, kteří se do Roxy ve středu nedostanou, Klubovou noc bude totiž v přímém přenosu vysílat Radio 1. To nabídne od 20 hodin svým posluchačům koncerty Xenie Rubinos, LAW, Young Fathers i Taylora McFerrina, prokládané živými rozhovory.

Vstupenky v předprodeji za 390 Kč a se studentskou slevou za 250 Kč jsou v prodeji on-line na www.strunypodzimu.cz/program/spotlight/, v sítích Ticketpro a pokladně klubu Roxy. Na místě budou vstupenky za 450 Kč.

Klubová noc Spotlight je součástí hudebního festivalu Struny podzimu. Její součástí je i výstava odborné literatury Book Me, která představuje knihy o hudbě a tanci připravená v prostoru NoD Nakladatelstvím Akademie múzických umění v Praze

Young Fathers (UK)

V roce 2008 se dali ve skotském Edinburghu dohromady tři rappeři z velmi odlišným zázemím: Alloysious Massaquoi je Liberijec, Kayus Bankole má rodiče z Nigérie, zatímco ‘G’ Hastings je čistokrevný Skot. S pozoruhodnou a originální

kombinací hiphopu, ve které najdeme i prvky triphopu nebo grimu, se již pevně ukotvili na špici dění, projeli řadu festivalů po celém světě od Creamfields přes Glastonbury po Rock for People. Letošní debutové album Dead vzbudilo velký ohlas, skvělé recenze nejlépe shrnuje britský Guardian, když je srovnává, nikoli co do stylu, ale co do významu s legendárními Massive Attack: „Aniž by si toho někdo všiml, Young Fathers si vybudovali v tichosti svůj zcela originální, zvláštní a opojný hudební vesmír...“ Logickým vyvrcholením jejich dosavadní kariéry je 10. září vyhlášená nominace na letošní prestižní Mercury Prize.

www.young-fathers.comXenia Rubinos (US)

Brooklyňanka s karibskými kořeny spolu s bubeníkem a zvukovým kouzelníkem Markem Buccellim vytváří nebývale syrový zvuk, jen v duu s klávesami, elektronikou a bicími. Loňské debutové album zaujalo posluchače i média, magazín Pitchfork cení vysoko jak hudební a pěveckou složku Xeniiných tracků, tak texty, které otevřeně hovoří o frustracích ze světa i vztahů, aniž by ale rezignovaly na barevnost života. “Hledáte-li cestu ze stagnujícího balastu současné pop kultury, album Magic Trix pro vás může být světlem na konci tunelu…” A newyorský Time Out přidává výtvarnou asociaci: “Stejně jako kubisté, Xenia Rubinos používá základní prvky, které pak skicuje v překvapivých úhlech a zkresleních…”

www.xeniarubinos.comTaylor McFerrin (US)

Mladý multiinstrumentalista, beatboxer a producent z newyorského Brooklynu je na dobré cestě stát se co nevidět neméně inspirativním hudebníkem jakým je jeho zatím o něco slavnější otec Bobby, kterého před lety měly Struny podzimu čest představit poprvé v Čechách. Taylor absorboval jak to nejlepší z tradic amerického soulu 60. a 70. let, tak nejsoučasnější trendy a vše přetavil do originálního tvaru. Právě vyšlo jeho debutové album Early Riser u labelu Brainfeeder v distribuci legendárních Ninja Tune, na němž si natočil všechny party sám. Jako performer projel také již řadu klíčových “štací” v Americe i v Evropě, jmenujme festivaly Lollapalooza, Glastonbury nebo The Big Chill. Jeho schopnost stále se vyvíjet a čerpat inspiraci ze všech možných situací svého života se promítá do neotřelého stylu a zvuku, jeho inovativní sety zaujmou stejnou měrou jak úžasem nad překvapivými momenty, tak výjimečnou muzikantskou obratností.

http://ninjatune.net/artist/taylor-mcferrin#.U7E1VvmSy24
http://brainfeeder.net/taylormcferrin

LAW (UK)

Zpěvačka s citerou a laptopem vás zavede do tajemného světa, plného jemných a silných emocí. Její zdařilé debutové EP “Haters & Gangsters” potvrdilo správnost jejího originálního směřování k inovativní elektronické písni, která přes užití minimalistických beatů ctí hlas a melodii. V recenzi píše britský Telegraph o “bohaté představivosti” a BBC mluví o “primárně výrazném vokálním stylu, postaveném proti experimentální elektronické hudbě”

http://lawholt.com/
www.bbc.co.uk/events/empv4f#p01s2m4zKATT w. Da Fake Panda (CZ/FR)

Mladá česká varhanice a cembalistka, úspěšná pod svým civilním jménem Kateřina Chroboková na poli tzv. vážné hudby, se odvážně vrhla do originálního experimentu. Se speciálně postaveným nástrojem a softwarem, který obsahuje nasamplované zvuky varhan z celého světa, odkrývá spolu s francouzským producentem a zvukovým mágem nové netušené možnosti, které umí připravit kombinace unikátního zvuku královského nástroje a elektroniky.

www.katt-music.com www.soundcloud.com/da-fake-panda

FLOEX DJ Set

Dnes již legenda české alternativy, momentálně nekoncertující klarinetista a producent Tomáš Dvořák, potěší návštěvníky Spotlightu svým DJ setem

http://www.floex.cz/ https://soundcloud.com/floex

Book Me

Výstava odborné literatury Book Me letos představuje knihy o hudbě a tanci. Renomovaní zahraniční i čeští nakladatelé nabídnou kvalitní tituly z posledních tří až pěti let. Knihy z dějin, teorie a praxe hudebního a tanečního umění budou k prohlížení i zakoupení 12. – 14. listopadu v prostoru NoD. Výstavu pořádá Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze.

Sledujte Struny podzimu on-line

www.strunypodzimu.cz – detailní informace o koncertech, rádio Struny podzimu, videoukázky
www.facebook.com/strunypodzimu – aktuální informace z festivalového děníStruny podzimu 2014 - přehled koncertů

6. října / Státní opera MARIZA
9. října / Studio Hrdinů MAYA BEISER
14. října / Forum Karlín COLIN CURRIE GROUP & STEVE REICH
19. října / Rudolfinum AHMAD JAMAL
23. října / Pražská křižovatka HOSSEIN ALIZÂDEH & PEJMAN HADADI
30. října / České muzeum hudby DIDGORI
3. listopadu / Lucerna – Velký sál CHRIS THILE & BRAD MEHLDAU
5. listopadu / Rudolfinum HUGH MASEKELA & LARRY WILLIS
9. listopadu / Stavovské divadlo ESTRELLA MORENTE
17. – 19. října / Divadlo Minor Struny dětem
12. listopadu / Roxy/NoD Klubová noc Spotlight - YOUNG FATHERS, XENIA RUBINOS, TAYLOR McFERRIN, LAW, KATT w. DA FAKE PANDA, Floex

www.strunypodzimu.cz

Zdroj: Lucie ČunderlikováAdel
(Adéla Pšenčíková)
úterý 11. 11. 2014 08:00
Pšenčíková, Adéla . 2014. Tradiční Klubová noc v Roxy je tu!. Vychytané.cz. [Online] 11. 11. 2014. [Citace: 11. 12. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8477. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tradicni-Klubova-noc-v-Roxy-je-tu!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.113s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.220.249.141
Serverový čas: pondělí 11. prosince 2023 06:10