Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

José González po 7 letech vydá album a v březnu ho představí Praze

“Každý věk má své / Každá větev stromu se musí učit / Učit se růst, najít svou cestu / Co nejlépe využít svůj krátký život ” - José González
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
José González
středa 4. března 2015 20:00
(konec +- čtvrtek 5. března 2015 03:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Švéd José González je tichý hlas, který sděluje slova hlasitě. Poprvé okouzlil britské posluchače elegantním, ztlumeným, klasicky vybrnkávaným folkově popovým albem Veneer z roku 2005, kterého se prodalo úctyhodných 430 000 kusů jen v Británii. O dva roky později vydává album In Our Nature, další ponor do Joseho vlivů (argentinský folklór, folková tradice šedesátých let v USA a britský pastorální folk pop stejného období). Album se dostalo do UK Top 10 a Top 20. Je to možná už sedm let od doby, kdy vydal svou poslední sólovou desku, ale José Gonzalez rozhodně nezahálel. Vydal dvě alba se skupinou Junip, svým elektroničtějším popovým projektem, a podnikl turné s Berlin/Göteborg String Theory orchestra (v roce 2011), kdy představil 11 předělávek svých písní, se Sidi Tourém a s kapelou pouštního blues Tinariwen (obojí v roce 2012). V roce 2013 ho oslovil Hollywood a Ben Stiller požádal Josého o práci s Theodorem Shapiro na hudbě k filmu jeho verzi filmu‘The Secret Life of Walter Mitty’ a aktuálně José přispěl písní ‘This is How We Walk On the Moon’ na charitativní projekt Red Hot k poctě Arthura Russella.

Společné projekty jsou bezesporu motivující, ale nyní José představuje své nové album Vestiges & Claws. Je to přirozené pokračování akustické trilogie - intimní styl a dokonalá technika hry na kytaru se snoubí s překvapivou rytmikou - údery na kytaru a tleskáním, a vrstevnatými vokálními harmoniemi. Vestiges & Claws nahrál José celé sám a sám si i album produkoval u sebe doma v Gothenburgu. Používal počítačové zapojení, aby dosáhl vřelého analogového zvuku. Radši pracuje sám, většinou z uměleckých důvodů. Ze své samoty ale vystoupí během svého turné, při kterém se o své pocity podělí se svými fanoušky. Do Prahy přijede José González 4.března, kdy vystoupí na kulatém podiu Lucerna Music Baru. Jeho poslední koncert v Praze, který se uskutečnil před šesti lety, byl beznadějně vyprodaný. Jako support se představí Islanďanka Olöf Arnalds.

Vstupenky na jeho březnový koncert jsou v předprodeji od 10.listopadu na www.musicglue.com, od 14.listopadu pak v sítích www.GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal, Eventim a na webu www.musicbar.cz za 540,- Kč + poplatky. V pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu za 640,- Kč.

Více info na:
www.jose-gonzalez.com
www.facebook.com/josegonzalezmusic
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Dodal: Michal Rejzek
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 10. 11. 2014 15:00
Chovancová, Michaela. 2014. José González po 7 letech vydá album a v březnu ho představí Praze. Vychytané.cz. [Online] 10. 11. 2014. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8476. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jose-Gonzalez-po-7-letech-vyda-album-a-v breznu-ho-predstavi-Praze
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 17:23