Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

ROZHOVOR: S pandou za ušlechtilým cílem

Vyzpovídali jsme pro vás Lukáše Krejčího, jednoho z pořadatelů Pandalandu - festivalu, který se za dobu své existence rozrostl do velmi nadějných rozměrů. Festival je unikátní hned v několika směrech. Tím hlavním a nejdůležitějším je jeho ráz čistě charitativní akce. Kde se vzal, jak se připravuje a pro koho je, to vše se dozvíte v našem článku.
Přidat na Facebook
1. Ahoj Lukáši, jak bys popsal festival Pandaland v jedné větě?
Ahoj. Takže, Pandaland je jeden z mála festivalu, který není dělaný pro peníze, ale proto aby sbližoval lidi a pomohl tam, kde je potřeba.

2. Odkud vzešel nápad uspořádat akci tohoto druhu?
Tak jako všechny skvělý nápady, vznikl nápad uspořádat tuto akci u piva. Dříve jsme dělali menší akce spíš pro kamarády a známe, a tak nás napadlo, že zkusíme udělat něco většího.


3. Ve všech předchozích ročnících jste sbírali finance pro Nadační fond KRTEK dětské onkologie v Brně. Proč zrovna děti s rakovinou?
Rakovina je to nejhorší co může člověka potkat, bohužel si nevybírá, jestli je člověk starý nebo mladý. Proto když postihne dítě, je to 2x horši, a proto touto cestou jim chceme alespoň nějak ulehčit tento těžký boj s touto zákeřnou nemoci.

4. Při prvním ročníku jste nasbírali něco přes 6 000 Kč, v druhém ročníku to byl již téměř dvojnásobek a letos se Vám podařilo vybrat báječných 26 200 Kč. Všechny tyto peníze vzešly ze vstupného nebo z dobrovolných příspěvků návštěvníků akce? Čemu přisuzujete ten obrovský nárůst?
Všechno je to z dobrovolného příspěvku, jelikož na Pandaland je vstupné zdarma. Každý má možnost přispět jakoukoliv částkou a zaleží už jen na něm, kolik dá. Ale musím říct, že někteří lidé házeli opravdu vysoké částky. Tak nárůst vidíme určítě díky vyšší návštěvnosti, je to snad proto, že se snažíme se lidem nabídnout maximum a snad vidí, že to děláme z lásky k hudbě a k pomoci druhým, že vše se nemusí dělat pro peníze.

5. Proč zrovna název Pandaland?
Začali jsme již v minulosti dělat akce s názvem Panda party, takže pak když sem přišlo boom video z Tomorrowlandu, název byl jasnej. Ale prvotní slovo Panda vzniklo od kamaráda, který mě řekl po akci, že vypadám jak panda, pak se to nějak chytlo a vzniklo to co vzniklo.6. Můžeš nám přiblížit cílovou skupinu Pandalandu? Pro koho je akce určena?
Je to pro všechny co mají rádi elektronickou hudbu, chtějí se dobře pobavit a přispět na dobrou věc.

7. Na jakou hudbu/jaké dis se Pandaland zaměřuje? Zaměřujete se na jeden hudební styl, nebo se snažíte dělat akci hudebně rozmanitější, aby si každý návštěvník přišel na to své?
Snažíme se zaměřit na víc stylů, na Pandalandu můžete slyšet styly jako trance, electrohouse, techhouse, techno, každý si určitě najde to svoje.

8. Víme, že všichni djs, kteří vystupují na Pandalandu, se dobrovolně zříkají honoráře. Je v současné době těžké takové djs najít?
Zatím jsme se nesetkali s někým, kdo by odmítl nabídku zahrát si na Pandaladu, spíš na opak, djs jsou rádi, že můžou svým vystoupením podpořit dobrou věc a doufáme, že odcházejí spokojeni.

9. Djs hledáte v českých vodách nebo máte ambice natáhnout i jména zahraniční, případně ,,profláklá“, která by vám třeba přitáhla více návštěvníků? Kdo rozhoduje o konkrétních jménech?
Tak djs vybirám já, ale nechávám to na oko ostatní schválit, což vedlo k nejedné hádce, ale vždycky jsem si to nějak protlačil. Na přístí rok už mám vybraný djs, co bych si moc přál aby zahráli, tak uvidíme, jestli budou souhlasit. Zahraniční jména bych určitě chtěl dovezt, ale je to spíš otázka pár ročníků, chceme zatím stát nohama na zemi a necháme jak se bude Pandaland v dalších ročnících vyvíjet. Ale líbila by mně třeba taková Moonbootica nebo Worakls. Ale to je asi jen přání...ale ty se někdy plní.

10. Jak dlouho trvají přípravy na Pandaland? Kolik členů tvoří organizační tým v průběhu roku/v den konání akce?
Připravujeme se na to po celý rok, ale aktivní přípravy začínají asi tak 2 měsíce před akcí. Celou crew tvoří 17 lidí a pak nám ještě v den akce pomáhají kamarádi, kterým bych chtěl touto cestou poděkovat za výpomoc.


11. Jaký máte návštěvnický rekord Pandalandu?
Něco kolem 700 lidí, ale udělalo by nám radost, kdybychom příští rok pokořili hranici 1000 party people.

12. Spoléháte v organizaci výhradně sami na sebe nebo fungujete společně s nějakým oficiálním partnerem, který vám pomáhá finančně nebo jinak?
Zatím jsme spoléhali sami na sebe, shromáždili jsme vždy určitou částku a z toho jsme se snažili vytěžit maximum. na příští rok už se něco rýsuje, tak uvidíme. Určíte každý sponzoring nám pomůže posunout Pandaland o kus dal, než byl teď.13. Říkáš, že se vám vždy podařilo shromáždit nějakou částku – mám tomu rozumět, že spolu s ostatními lidmi z týmu do toho vkládáte své vlastní peníze, které ušetříte z výplat a podobně?
Jasný, zatím to taháme z vlastních kapes, ale jelikož už nejsme studenti, částka se dává mnohem líp dohromady. Letos to sice byli nervy kvůli počasí, přemýšleli jsme i o zrušení, ale naštěstí všechno dobře dopadlo.

14. Jak jsme už uvedli, festival se letos konal již po několikáté - první a druhý ročník proběhl na Výletišti v Osikách a letošní třetí se uskutečnil v Šerkovicích u Tišnova. Máte v plánu v Šerkovicích festival ponechat i pro další pokračování akce nebo budete měnit místo konání?
Určitě místo měnit nechceme, oproti Osikám byla změna místa krokem vpřed. Obec Šerkovice nám vyšla vstříc a pronajala nám areál zdarma, za což jsme opravdu moc vděčni. Není zrovna lehký sehnat vybavený areál se zázemím a na vesnici. Když se řekne, že se bude jednat o elektronický hudební festival, začnou mnoha lidem vstávat chlupy hrůzou. Všeobecný názor na elektronickou hudbu je ovlivněn médii, spousta lidi si mysli, že když se řekne elektronická hudba, přijdou lidi s dredama a s obrovskou aparaturou a zaberou louku na týden.


15. To máš pravdu, v tomto představují média opravdu zlo, zvlášť u lidí, kteří věří jen tomu, co vidí v televizi. V Šerkovicích, jak je vidět, jsou lidi v pohodě a chápou rozdíly mezi parties. Přišli se třeba zástupci obce podívat na festival? Případně přišli i starší lidé z okolí mimo takovou tu běžnou věkovou hranici tohoto druhu akcí?
Tak byli tolerantní, věděli, že je to pro dobrou věc, tak to překousli. Pár místních tam bylo, ale spíš z mladší generace. Až snad kolem 5té ranní tam byl starší pán, že bude volat policajty, ať to vypnem. V 5 to končilo, tak jsme pánovi udělali radost.

16. Jak jsme již zmínili, všechny dosavadní ročníky se konaly jako open-air akce. Uvažujete, že uděláte třeba i zimní klubovou edici?
Určitě chceme v open-airech pokračovat, zatím nám naštěstí pokaždé vyšlo počasí a není lepší akce než na čerstvém vzduchu. Tak doufáme, že ten nahoře nás bude s počasím dále podporovat. O klubové edici už nějaké návrhy padly, ale zatím je to spíše ve hvězdách.

17. Kde se mohou lidé dozvědět o Pandalandu více, případně sledovat novinky a aktuality z dění festivalu?
Zatím ještě nemáme webovky, ale každopádně vše o Pandalandu se dozvíte na Facebooku - www.facebook.com/pandalandOA

18. Pokud naši čtenáři nechtějí čekat na další díl Pandalandu, prozradíš nám, kde a jak mohou případně na dětské onkologické centrum přispět sami?
Vše potřebné najdete na http://www.krtek-nf.cz/


Chtěl bys ještě něco našim čtenářům vzkázat, případně je třeba pozvat na příští Pandaland?
Pokud máte rádi elekronickou hudbu a chcete se zároveň pobavit a pomoct, přijdte podpořit tuhle akci.

Díky za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů v pořádání Pandalandu i v dalších letech!

Připravila a ptala se: Missquire
Odpovídal: Lukáš Krejčí / Pandaland
Foto: Neeo, rave.cz (na přání Pandaland)
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 7. 11. 2014 16:00
Chovancová, Michaela. 2014. ROZHOVOR: S pandou za ušlechtilým cílem . Vychytané.cz. [Online] 7. 11. 2014. [Citace: 25. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8456. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/ROZHOVOR:-S-pandou-za-uslechtilym-cilem-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.115s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.197.111.121
Serverový čas: pondělí 25. září 2023 12:03