Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jak si vylepšit náladu a nabít se energií….

Nuda, deprese, nulová energie. Přečtěte si pár typů jak tomuhle předejít…
Přidat na Facebook

Spánek..
Každý z nás by měl naspat sedm až devět osm hodin denně. Ještě než však zavřete očka, vynahraďte si půl hodiny před usnutím na zklidnění. Jestli se teda chcete probudit svěží a plní síly! Raději vynechejte noční sledování televize nebo surfování po netu, světlo z obrazovky mozek stimuluje, zatímco vy potřebujete zklidnit. Příjemná hudba nebo knížka nám pomůže hlouběji se ponořit do regeneračního spánku.

Probuzení..
Válení po ránu v pelíšku je sice super, ale má to i svoje nevýhody. Budou vás přepadat pocity otupělosti a únavu budete setřepávat celý den. Raději i násilím si přivstaňte o půl hodiny dřív a vyjděte si do práce nebo do školy pěšky aspoň kousínek. Okysličí se vám mozek! A denní světlo dodá trochu více šťávy.

Jídlo..
Věřte nevěřte, i když vám nedělá po ránu problém nic nejíst. Děláte velkou chybu. Snídaně je totiž opravdu základ, nastartuje vám metabolismus. Na jídlo se ovšem potřebuje klid a čas, když do sebe budete všechno cpát co nejrychleji, udělá se vám tak akorát zle od žaludku. Oběd, svačinky, lehká večeře, vaše tělo potřebuje z něčeho fungovat a hladovky vám neprospějí.


Zelená znamená jeď!
Na podzim sice jsou stromy obalené v krásných barvičkách, ale není to ta jarní zeleň, po které naše dušička touží. Opadané listí v nás tak trochu vzbuzuje stesk a špatnou náladu. Proto zaběhněte do prvního květinářství na které narazíte a pořiďte si nějakou tu „Adélu“ na parapet. Rozjasní vám byteček.


Budiž světlo..
Pokud místo slunci trávíte většinu dne v tmavé místnosti, nedostatek světla způsobuje, že vaše tělo produkuje melatonin – hormon, který má podobné účinky jako prášky na spaní. Pořiďte si do bytu i do kanceláře žárovky o síle sto a více wattů. Uvidíte, že si hned budete připadat čilejší než pro deseti hodinách spánku a osvěžující sprše.

Potit se (i na cizím těle!)..
I když si po práci či po škole připadáte moc unavení na nějaké honění se po tělocvičně? Zkuste svůj postoj přehodnotit, ať už se cítíte sebevíc vycuclejší. Uvidíte, že cvičení vás nevyčerpá víc, dokonce se nabijete a pozitivně naladíte tělo. Při fyzické aktivitě totiž dostává tělo větší zásobu kyslíku a následně uvolňuje do mozku dopamin a endorfin. Navíc až bude vaše tělo zvyklé na pravidelnou zátěž, bude výkonnější a na stejný úkon spotřebuje méně energie, ale pokud vás odpuzují tělocvičny, pomůže stejně tak procházka a nebo….

Do naha?!
Ano, přesně tak. Odhoďte zábrany a promenádujte se po bytě úplně nazí – k dobré náladě patří svoboda a volnost! Ale zase to nepřehánějte s tancem před okny, mohli by vás špehovat sousedé.Bubli bubli bubli..
Žhavá lázeň nás nádherně rozvláční a uvolní. Napusťte si plnou vanu s voňavou pěnou a jako osvětlení zvolte svíčky, které naladí vaše smysli na příjemnou frekvenci. Kombinace horké koupele a chladivého spánku je omračující.


I ptáci odlétají do teplých krajin…
A pokud vás už totálně nic nepomáhá, sbalte si svých pár švestek a leťte, jeďte za sluncem. Depresi nahrává moderní způsob života. Proto u nás není vůbec ojedinělým jevem. Její příznaky postihují 20 až 25 % lidiček. Věková hranice pritom stále klesá a výskyt deprese roste až několikanásobně. A proto se vyplatí jít hledat energii jinam. Kanáry, Karibik, Kuba.. kamkoliv kde svítí Oskar…
joslin
(Petra Hrabalová)
pátek 16. 11. 2007 08:00
Hrabalová, Petra. 2007. Jak si vylepšit náladu a nabít se energií….. Vychytané.cz. [Online] 16. 11. 2007. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=845. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jak-si-vylepsit-naladu-a-nabit-se-energii….
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 07:31