Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Dnes to bude velký a bude to černý - Bilal poprvé v Praze

Bilal a jeho zlato v hrdle a duše na dlani. Bilal a jeho pražská premiéra už dnes. Pokud tě snad nepřesvědčil doteď, proč by sis tohle kombo neměl nechat ujít?
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Black Prince BOOMBOX
středa 5. listopadu 2014 21:00
(konec +- čtvrtek 6. listopadu 2014 04:00)
Futurum Club
Praha (CZ)
Napovědět ti zkusí pár tvých oblíbenců z domácí branže, kteří neváhají. Opravdový umělec. Hlas. Rozsah. Nadčasovost. Nepolapitelnost. Šílenství, Srdeční záležitost… Lze to definovat různě. Potřeba si na to „šáhnout“ však bytostně prostupuje všechny následující řádky.

Takže co si o tomhle zpěvákovi myslí aktuální král refrénů Martin Svátek? Čím chytil za srdce Matouše Hegera, producenta tvého oblíbeného rapového videa, který má chytání za srdce v krvi po babičce? Čím dostal Radima, kapelníka Champion Sound, live bandu (nejen) Prago Union? Proč neváhá Tomáš Konůpka, bubeník a producent Android Asteroid? Co se těší, že prožije na jeho koncertě Erika Fečová?

Martin Svátek
Bilal má hlas, kterej když jednou uslyšíš, prostě ho nezapomeneš. Jeho zvláštní vokály a vůbec celkovej projev okořenil mnoho suprovejch beatů. I když se přiznám, že jeho desky nemám tak najetý, hrozně moc se těším na jeho live vystoupení. Určitě s sebou přiveze něco, co Česká republika ještě nezažila. Společně se tam potkáme.

Erika Fečová /ex-Navigators/
Bilal je Bůh! Jeho hudba a texty mě pokaždé vtáhnou do sexy vesmírné nálady a vždy prožiju největší hudební uspokojení. Děkuju, že to prožiju live.

DJ Richard /Mecca Audio, ex-PSH/
Bilala jsem zaregistroval, když vydal singl "Soul Sista" a pak na věcech od Jay Deeho a celý party Soulquarians. Už v týhle době mi bylo jasný, že to nebude „flava of tha month“, která chvíli pojede na vlně, tehdy novinky, Neo-soulu. Když bych měl říct, kdo je pro mě hlavní představitel Nového soulu, tak by to byl určitě vedle Erykah Badu a D'Angela právě Bilal.

Oliver Lowe /Everydays/
Když jsem tohodle chlápka zaslechl poprvé (tuším, že to mohlo bejt na Guru's Jazzmatazz), tak jsem se musel hned podívat, kdo to tam takhle vraždí. Nesleduju ho teda nějak pravidelně, obecně spíš brouzdám ve vodách míň známejch nebo neznámejch jmen, ale když vidím, že je Bilal někde napsanej v credits, tak to pustim. Mám doma v polici pár vinylů, na kterejch se podílel. Líbí se mi třeba, jak okořenil skladby na Commonovo desce Electric Circus a úplně nejvíc žeru polohu, kterou má v songu Petea Kuzmy – High & Dry, která je součástí takový crazy kompilace Exit Music. Je to blázen. Nezaměnitelnej interpret, který si ho nespleteš. Doporučuju.

Matouš Heger
Bilal? Pár slovy: hudební samet, vokální uragán, emocionální upřímnost.

Radimo /Champion Sound, Prago Union/
O Bilalovi jsem poprvé slyšel, když se mi do uší dostala jeho neo-soulová deska 1st Born Second (2001). Při každé další srážce s touhle hvězdou hudby (hm, o konkrétním stylu už nemůže být ani řeč) už byl vždy o krok napřed. Naprosto nespoutaný umělec s rozsahem operního pěvce, vyjadřovací škálou herce, ale bez jakéhokoliv přehrávání, totálně autentický zpěvák z jiné galaxie. Je jedno jestli zpívá do hiphopového beatu, nebo do rockového nářezu, či čehokoliv jiného. Výsledek je vždy nový a originální. Unikát. Nečekejte konkrétní styl, budete zklamaní. Čekejte zážitek z kategorie vyšší, než první ligy a odejdete domů naprosto uspokojeni. Nechat si ujít jakoukoliv příležitost vidět Bilala v akci je čiré bláznovství, obzvlášť pro ty, kteří mají oči, uši a hlavy otevřené novému a krásnému.
word

Pufaz /Cream.cz/
Bilal je pro mě ztělesněním toho, že když ho slyšíš, tak od první vteřiny víš, že to není jako. On není produkt. On není chameleon, co se vždy přizpůsobí dle toho, co je zrovna trendy. Zároveň to není někdo, kdo se zjevil včera a za půl roku se po něm slehne zem. On je umělec se vším všudy a má tu skvělou vlastnost, že dokáže dělat trvanlivou muziku. Stačí si pustit album 1st Born Second z roku 2001. Za ty roky mohl určitě udělat desku, která by byla více pro masy. On si ale jede svoje a i když to někdy může být opravdu náročná hudba, tak každej zainteresovanej ví, že to je on, že to má názor a ksicht. Bilal není něco, co zní jako.

Tomáš Konůpka /Android Asteroid/
Bilal je pro mě nejzásadnější pěvecká postava newyorskýho soulovýho undergroundu. Cením, že se nikdy nenechal zlákat mainstreamovým r&b pozlátkem, naopak natočil vokály do nejzásadnějších tracků hybatelů moderní muziky, jako je Flying Lotus, Shafiq Hussayn, Erykah Badu nebo The Roots. Co mě ale úplně rozsekalo, je jeho druhá studiová deska Airtights Revenge, co track to perla, neskutečně silný texty, a hlavně ten jeho hlas…. Předběhl dobu o deset let stejně jako se “Soul Sista“ před 14 lety. Neskutečně se na ten koncert těším, a o to víc, že máme tu čest dělat mu s AA support. Jak říká můj kámoš, co ho viděl v pondělí v Bratislavě: „Kdo nepřijde, tomu budiž země lehká.“

Honza Peroutka
Do kontaktu s Bilalem jsem přišel skrz Roberta Glaspera a jejich vzájemný spolupráce. Jsem přesvědčenej, že pokud máš rád soul, jazz, kvalitní groovy a ojedinělej projev, neměl bys rozhodně chybět. Bude to velký, bude to černý! Určitě světová třída celej band.

Dodal: Jaromír Telenský
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 5. 11. 2014 18:00
Chovancová, Michaela. 2014. Dnes to bude velký a bude to černý - Bilal poprvé v Praze. Vychytané.cz. [Online] 5. 11. 2014. [Citace: 26. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8449. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dnes-to-bude-velky-a-bude-to-cerny---Bilal-poprve-v-Praze
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.082s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.254.173
Serverový čas: úterý 26. září 2023 21:18