Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Slobodanka Radun dokončila film MY 2

Scénář k filmu MY 2 napsala režisérka společně se spisovatelkou Radkou Denemarkovou, u příležitosti premiéry filmu 20. listopadu vychází stejnojmenná kniha
Přidat na Facebook
Vizuálně hravý celovečerní snímek MY 2 české režisérky jugoslávské národnosti Slobodanky Radun vznikal jako indie film. Scénář napsala Slobodanka Radun se spisovatelkou Radkou Denemarkovou, trojnásobnou laureátkou Magnesie Litery, za kamerou stál kameraman oceňovaných videoklipů, dokumentů a reklam Jiří Málek. Režisérka si do svého týmu vybrala i mezinárodně oceňovaného filmového a reklamního výtvarníka a architekta Petra Kunce nebo kostýmního výtvarníka Josefa Čechotu. Pro většinu zkušených tvůrců jsou MY 2 celovečerním filmovým debutem. U příležitosti premiéry filmu 20. listopadu vydává vydavatelství Mladá fronta stejnojmennou knihu Radky Denemarkové.



Hrdinové MY 2 žijí v Praze. Energie evropské metropole je nenápadným, ale stále přítomným pozadím milostného příběhu, ve kterém se potkávají Ema a Tony. Třicetiletá žena, která nechce tolerovat nevěru svého manžela, začne žít se svým homosexuálním kadeřníkem. Do hlavních rolí milostné romance obsadila Slobodanka Radun Janu Plodkovou a Ondřeje Nosálka. „Během práce na scénáři vyšlo najevo, že náš příběh je v nějaké formě součástí zkušeností mnoha lidí. Nějakou Emu známe skoro všichni a naslouchat jí nejlépe dokáže asi opravdu jen homosexuální muž. A ten náš je snad první civilní gay v českém filmu,“ říká s úsměvem režisérka Slobodanka Radun. I pro ni jsou MY 2 filmovým debutem. Poté, co vystudovala režii na FAMU, vychovávala dva syny a k práci si odskočila jen občas při spolupráci s televizí nebo během režírování hry Spací vady v Divadle Na Zábradlí. Na hudbě k filmu se podílel Jan P. Muchow, titulní píseň nazpívala Lenny a jednu skladbu pro film napsal a nahrál anglický filmový režisér a hudební skladatel Mike Figgis. Ve filmu dále hrají Jiří Vyorálek, Milena Steinmasslová, Luděk Sobota, Ondřej Malý, Václav Havelka nebo Adam Mišík.



Jednoduchý a originální vztahový příběh MY 2 vznikal poměrně rychle, o vánocích 2012 byla hotová první verze scénáře a dva roky na to, 20. listopadu 2014, vstupuje film do kin. Autorské spojení spisovatelky Radky Denemarkové, která má na kontě úspěšné knihy Peníze od Hitlera, Smrt, nebudeš se báti aneb Příběh Petra Lébla nebo dvojromán Kobold, a režisérky Slobodanky Radun dalo vzniknout výrazně ženskému a řemeslně vyzrálému snímku, který stříhal osminásobný držitel Českého lva Jiří Brožek. Film vznikl v koprodukci společnosti Bionaut Films a České televize s podporou Státního fondu kinematografie. Do kin ho uvede distribuční společnost Cinemart.



Milostný příběh ze současného velkoměsta. Třicetiletá Ema (Jana Plodková) na útěku od manžela (Jiří Vyorálek) zakotví uprostřed noci u svého kadeřníka Tonyho (Ondřej Nosálek), kterého skoro nezná. Postupně se sbližují a jejich přátelství se mění v hlubší vztah, přestože Tonyho nespoutaný život je pro Emu často těžko pochopitelný. Tony je gay. Rodiče Emy (Milena Steinmasslová a Luděk Sobota) trvají na tom, aby se Ema vrátila domů. Ve vizuálně hravém snímku se objeví i Ondřej Malý, Václav Havelka nebo Adam Mišík. Na hudbě se podílel Jan P. Muchow, titulní píseň nazpívala Lenny a jednu skladbu pro film složil a nahrál Mike Figgis. Scénář k filmu napsala režisérka Slobodanka Radun se spisovatelkou Radkou Denemarkovou.

V kinech od 20. 11. 2014

Dodala: Martina Chvojka Reková
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 4. 11. 2014 15:00
Chovancová, Michaela. 2014. Slobodanka Radun dokončila film MY 2. Vychytané.cz. [Online] 4. 11. 2014. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8447. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Slobodanka-Radun-dokoncila-film-MY-2
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.56.9
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 18:03