Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jamajský hitmaker Anthony B konečně přijede do Prahy!

Podpoří jej v tom navíc jeho krajané – populární dancehallové duo RDX.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Anthony B
středa 12. listopadu 2014 21:00
(konec +- čtvrtek 13. listopadu 2014 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Pražský Lucerna Music Bar se chystá na velkou slávu věnovanou moderní jamajské muzice. Po třech nezdarech se konečně podívá do Prahy kultovní rastafariánský zpěvák Anthony B. Autor více než stovky velkých hitů, jako jsou dnes již klasiky “World A Reggae Music“, “Good Life“, “More Love”, “Police“, “Raid the Barn“, “Mr. Heartless” nebo třeba duetu s Wyclefem jménem “Lighter”, je stale v plné síle a takřka není roku bez nové desky. Anthony má na kontě už daleko přes tisíc singlů! Do Prahy přijede s albem Tribute to Legends, které je poděkováním všem klasikům od Boba Marleyho po Johna Lennona. V rámci klubové show, která bude po letošní účasti na festival Rock for Churchill jeho vůbec prvním “dlouhometrážním koncertem” pro české publikum, ale jistě zabrousí hluboko do svého rozsáhlého repertoáru, který je plný spirituality, hlubokých sociálních komentářů i radosti ze života. Anthony je známý mimojiné tím, že při koncertech skáče výše než kdokoliv jiný a podobně na tom budou pravděpodobně i návštěvníci. Dostane se jim totiž koncertu, který by měl zažít alespoň jednou v životě každý opravdový fanoušek reggae, i když třeba nedošel dál než k Marleyho odkazu.Domácí publikum se ale navíc toho večera (jako jediné v Evropě) dočká i exkluzivní kombinace: Předskokanem Anthonyho budou jeho krajané – supermoderní dancehallové duo RDX, které patří aktuálně mezi jednu z nejrozjetějších formací tamní taneční scény. Hity “Jump”, “Kotch”, “Dancers Anthem”, nebo loňská spolupráce s Major Lazer jménem “Lose Yourself”, je katapultovaly do první ligy doma i ve světě, kde je v oblibě současný dancehall. A to je (konečně i u nás) čím dál tím více napříč žánry a hlavně mezi lidmi, co se věnují tanci. Ať už to je hip hop, breakdance, RnB, urban music, soca, zouk, zumba nebo latino, tady je dobré zbystřit. Právě dancehall přináší neustále nové impulsy pro moderní tanec a RDX jsou jednou z vlajkových lodí pro choreografy a dancehallové taneční crew po celém světě.

V Lucerně proto nebudou chybět s tanečním showcase slovenské kočky Badd Fyah, které jsou velmi aktivní v pořádají mezinárodních tanečních workshopů a jejichž spoluzakladatelka Michelle má navíc doma titul aktuální pražské Dancehall Queen! A aby toho pořád nebylo dost – o úvodní support a hlavně následnou afterparty po koncertech se postarají pánové z Forward March Posse. Ti patří mezi letité aktivisty pražské soundsystémové scény a minulý měsíc se jim podařilo vyhrát důležitý clash Killer Elite. Domácí support události tedy bude jen a pouze Top-a-di-Top. A to je dobře, protože také oba jamajští headlineři – ať už Anthony B nebo RDX - jsou uznávanými šampiony a “trend setters” ve svém oboru.

Největší domácí akce tohoto podzimu věnovaná současné karibské moderní muzice proběhne už ve středu 12. listopadu v pražském Lucerna Music Baru. Dveře se otevřou ve 20h a nejlevnější lístky za 450Kč seženete na pokladně klubu nebo nejjednodušeji online přes www.musicbar.cz nebo www.reggaemusic.cz

FB event @ http://www.facebook.com/events/731643596872472/744905075546324

Dodal: Jaromír Telenský
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 4. 11. 2014 14:00
Chovancová, Michaela. 2014. Jamajský hitmaker Anthony B konečně přijede do Prahy! . Vychytané.cz. [Online] 4. 11. 2014. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8446. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jamajsky-hitmaker-Anthony-B-konecne-prijede-do-Prahy!-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.101s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 12:32