Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Blížící se Nouvelle Prague bude opět na špičkové úrovni

V pátek 7. a v sobotu 8.listopadu proběhne v prostorách pražského pivovaru Staropramen 2.ročník showcase festivalu a hudební konference s názvem Nouvelle Prague 2014.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Nouvelle Prague - den první
pátek 7. listopadu 2014 21:00
(konec +- sobota 8. listopadu 2014 04:00)
Praha
Praha (CZ)
Akce, která je v České republice svým formátem stále zatím poměrně novátorská, si klade za cíl především otevírat obzory a to nejen hudebním fanouškům, kteří mohou objevovat nové interprety, ale také profesionálům z hudebního průmyslu. Ti budou mít v průběhu dvoudenní, špičkově obsazené konference možnost v tematických panelech diskutovat s renomovanými odborníky z domova i ze světa. Nouvelle Prague si hned po svém prvním ročníku odnesl z Velké Británie ocenění pro nejlepší nový showcase festival ve světě, což se odrazilo na velkém zájmu panelistů ze zahraničí o účast na letošním vydání této akce. Na Nouvelle Prague tak letos přijedou agenti, promotéři, hudební žurnalisté a jiní profesionálové showbusinessu z devíti zemí, mezi nimi zástupci tak renomovaných organizací jako je Glastonbury festival, Domino Records, Szigét festival, Pohoda, Sounds Australia a dalších.

Letos poprvé se budou také udělovat Ceny Nouvelle Prague a to v kategoriích Venue roku, Počin roku a Osobnost roku. Ceny mají za cíl kultivovat tuzemský hudební průmysl a podpořit osobnosti a organizace, které se o to v daném roce nejvíc zasloužili. Nominovat na Ceny Nouvelle Prague mohou již nyní všichni registrovaní delegáti, ti pak budou přímo v průběhu konference hlasovat o vítězích. Autorem vítězných cen je sklářský výtvarník Jan Huňát, provázet udílením cen bude moderátorka České Televize Lenny Trčková.Co se týká festivalové části Nouvelle Prague, pražský showcase se jako jediný v Evropě profiluje převážně na zámořské kapely. Zaujmout se budou snažit The Plastics z Jihoafrické republiky, z Kanady přiletí rockoví Slow Down Molasses a velmi originální The Visit, z Austrálie do Prahy dorazí pop-rockoví Ball Park Music a již poměrně známí Calling All Cars a publikum se budou snažit roztančit elektroničtí Skyroads z Izraele. Ze zahraničí se však představí také belgičtí Balthazar v roli headlinerů a speciální host festivalu The Feud z Velké Británie.

Dramaturgie letošního festivalu však zaznamenala novinku, kdy možnost představit se domácím i zahraničním odborníkům dostanou také čtyři tuzemské showcasové kapely a jeden headliner. Na podiu Nouvelle Prague tak vystoupí Kittchen, který byl letos nominován na ceny Apollo za nejlepší album roku 2013, ostřílené táborské trio Please The Trees v čele s frontmanem Vaškem Havelkou, Vložte kočku, kteří si za svoji loňskou desku odnesli cenu Vinyla i Anděla v kategorii elektronické hudby a talentovaní olomoučtí Nylon Jail. Jako druhý headliner festivalu vystoupí domácí kapela Zrní. Ta na Nouvelle Prague pokřtí v hodinu a půl trvajícím koncertu plném hostů a dalších překvapení své nové album Následuj kojota.Zeptali jsme se všech pěti domácích zástupců, co očekávají od svého vystoupení na Nouvelle Prague:
“Naší novou desku „Následuj kojota“ pokřtíme v Praze, 8. listopadu, v rámci hudebního festivalu Nouvelle Prague. Dostali jsme skvělou nabídku, být na téhle mezinárodní přehlídce kapel českým headlinerem. Pro letošní ročník jsme v očích pořadatelů tím nejzásadnějším českým projektem, který má šanci uspět ve světě a to je pro nás ohromná pocta. A zároveň velká příležitost, protože můžeme naši hudbu předvést mnoha promotérům různých festivalů po světě a vůbec lidem, co se kolem muziky pohybují.“

Zrní
“Stejně tak jako na ostatních show casech, kde Please The Trees zatím vystoupili, ať už to byli na příklad Glimps a Eurosonic v Holandsku, Culture Collide v Los Angeles nebo SXSW v Austinu, se těšíme na další možnost představit naši hudbu v mezinárodním kontextu.”

Václav Havelka - Please The Trees
“Měl jsem možnost být přítomen na loňském Novelle Prague jakožto návštěvník akce. Bylo to naprosto skvělé od A do Z.  Rozumím tomu, proč NP získalo ocenění za nejlepší nový showcase festival na světě. Rád hraji na akcích, které jsou dobré. Je pro nás důležité vyvézt naší hudbu za hranice ČR a zjistit na čem zapracovat. “

Jiřin Jirák – Nylon Jail
“Myslím, že dneska se i hudba relativně alternativního projektu může díky internetu dostat ke komukoli a kamkoli na světě. Což je bezva. Problémem zůstává, jak se lidi na druhém konci republiky nebo dokonce v jiné zemi dozvědí o kapele, která by jim klidně mohla změnit život. Od kamarádů, přes různé hudební weby... a právě díky takovým akcím, jako je showcase Nouvelle Prague. Ta přitáhne jak lidi, co se o hudbu fakt zajímají jako posluchači, ale i odborníky. Je skvělé, že taková věc existuje.”

Kittchen
“Na NP pojedeme rovnou se studia a představíme zárodky nového setu pro příští rok, to nám přijde jako nejlepší možnost, jak kapelu před specifickým publikem showcase představit.“

Vložte kočku
Prostory Nouvelle Prague se pro delegáty budou otevírat v pátek 7.listopadu v 8.30, festivalová brána bude otevřena od 16.hodin.

Vstupenky na celý dvoudenní program Nouvelle Prague včetně konference jsou určeny pro všechny zájemce z řad široké veřejnosti. Zakoupit je lze po registraci na http://www.smsticket.cz/vstupenky/2557-nouvelle-prague-2014-delegate-pass.aspx za 1.190,- Kč.

Jednodenní vstupenky pouze na festivalovou část jsou za 270,- Kč, dvoudenní vstupenka na festivalou část pak za 370,- Kč.Více podrobnějších informací o Nouvelle Prague najdete na:
www.nouvelleprague.com
www.facebook.com/nouvelleprague
www.twitter.com/nouvelleprague
www.soundcloud.com/nouvelleprague
www.youtube.com/nouvelleprague
www.instagram.com/nouvelleprague

Dodal: Michal Rejzek
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 4. 11. 2014 13:00
Chovancová, Michaela. 2014. Blížící se Nouvelle Prague bude opět na špičkové úrovni. Vychytané.cz. [Online] 4. 11. 2014. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8443. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Blizici-se-Nouvelle-Prague-bude-opet-na-spickove-urovni
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 08:03