Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Skotští Young Fathers získali prestižní Mercury Prize

A už za dva týdny se představí v Roxy
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Spotlight
středa 12. listopadu 2014 21:00
(konec +- čtvrtek 13. listopadu 2014 04:00)
Roxy
Praha (CZ)
prestižní britskou hudební cenu Mercury Prize si ve středu večer odneslo skotské hiphopové trio Young Fathers. Ti vystoupí jako hlavní hvězdy klubové noci Spotlight již 12. listopadu v klubu Roxy. S albem Dead porazili 11 dalších umělců včetně favorizované R&B zpěvačky FKA Twig, kapely Bombay Bicyle Club nebo Damona Albarna. Mezi nominovanými nechyběli ani GOGO Penguin, kteří zazářili na klubové noci Spotlight minulý rok. Porota složená z hudebníků, producentů a hudebních novinářů ocenila u Young Fathers především jejich „unikátní pohled na britskou hudbu, překypující nápady - silnými, nečekanými a uchvacujícími.“ Prestižní ocenění je spojené s finanční odměnou 20 tisíc liber.

Young Fathers tvoří dohromady tři rappeři z velmi odlišným zázemím: Alloysious Massaquoi je Liberijec, Kayus Bankole má rodiče z Nigérie, zatímco ‘G’ Hastings je čistokrevný Skot. S pozoruhodnou a originální kombinací hiphopu, ve které najdeme i prvky triphopu nebo grimu, se již pevně ukotvili na špici dění. Jejich debutové album Dead vzbudilo velký ohlas, který nyní posvětilo ocenění Mercury Prize.Za necelé dva týdny vystoupí Young Fathers v Praze na klubové noci Spotlight v Roxy. Na jedné scéně se během večera vystřídají s multiinstrumentalistou a producentem Taylorem McFerrinem, elektro-punkovou Xenií Rubinos, jež je díky svým svérázným písním považována jednou z nejzajímavějších amerických mladých umělkyň, či Britkou Lauren Holt aka LAW, velmi pozoruhodným objevem britské elektronické scény s výjimečným hlasovým fondem.

Klubová noc Spotlight je součástí hudebního festivalu Struny podzimu. Vstupenky v předprodeji za 390 Kč a se studentskou slevou za 250 Kč jsou v prodeji on-line na www.strunypodzimu.cz/program/spotlight/, v sítích Ticketpro a Perfect System a pokladně klubu Roxy. Na místě budou vstupenky za 450 Kč.

Dodala: Silvie Marková
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 31. 10. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Skotští Young Fathers získali prestižní Mercury Prize. Vychytané.cz. [Online] 31. 10. 2014. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8428. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Skotsti-Young-Fathers-ziskali-prestizni-Mercury-Prize
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.089s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 04:57