Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

DEEP PURPLE vystoupí příští rok v ČR

A hned dvakrát - v Ostravě a Plzni!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Deep Purple
úterý 27. října 2015 21:00
(konec +- středa 28. října 2015 04:00)
ČEZ Arena
Ostrava (CZ)
DEEP PURPLE SE VRACEJÍ DO ČESKÉ REPUBLIKY, 27. ŘÍJNA 2015 VYSTOUPÍ V OSTRAVSKÉ ČEZ ARÉNĚ O DEN POZDĚJI SE PAK PŘEDSTAVÍ V PLZEŇSKÉ ČEZ ARÉNĚ. DOMÁCÍ PUBLIKUM MÁ TEDY DALŠÍ, MOŽNÁ JEDNU Z POSLEDNÍCH MOŽNOSTÍ UŽÍT SI JEJICH NEZAPOMENUTELNOU SHOW NAŽIVO.

Jejich desky výrazně ovlivnily (nejenom) hardrockové dění na celém světě, jejich prodej přesáhl 100 milionů prodaných kopií. Málokdo se může pochlubit téměř dvěma desítkami alb. Na svém kontě mají hity jako: „Black Night“, „Hush“, „Child In Time“ či „Smoke On The Water“, které dnes již patří ke stěžejním pilířům rockové hudby.

Za dobu své existence prošli nejednou personální změnou. V Deep Purple se vystřídala celá řada zvučných jmen. Mezi nimi například David Coverdale, Ritchie Blackmore nebo Joe Satriani. Jako poslední přišel do kapely hráč na klávesové nástroje Don Airey (ex Rainbow, Ozzy Osbourne atd.), který se s velkou vervou podílel i na komponování nových písní a stal se stálým členem skupiny. V roce 2003 se ozvali albem „Bananas“, které o 2 roky později následoval počin a „Rapture Of The Deep“ (2005), obě alba jsou podle ohlasů kritiky i fanoušků velice povedená a patří k tomu lepšímu, co Deep Purple za svojí letitou kariéru vytvořili. V roce 2007 pak své fanoušky potěšili koncertním záznamem „Live at Montreux 2006“.

Poslední řadový počin vydali Deep Purple v roce 2013 pod názvem „Now What?!“, který je devatenáctým řadovým počinem v jejich diskografi i. Produkoval ho Bob Ezrin a dostalo se mu jen pozitivních recenzí, 2 skladby z něj kapela věnovala Jonu Lordovi, který dříve v kapele působil a který v roce 2012 zemřel ve věku jedenasedmdesáti let.Skupina za svou dlouhou kariéru ovlivnila desítky významných umělců i tisíce amatérů. Inspirující jsou jejich kytarové rify i způsob hry na varhany Hammond či na bicí.

Naposledy se Deep Purple u nás představili na koncertě v pardubické ČEZ Areně, předtím pak v zámeckém parku ve Slavkově u Brna. Nyní se vrací potěšit fanoušky v Ostravě a poprvé se představí v Plzni. Fanoušci se mohou těšit na klasické evergreeny z dlouholeté diskografi e Deep Purple a na pořádnou porci hardrocku a jejich typický a nezaměnitelný zvuk.

Od první půlky devadesátých let, kdy se u nás představili poprvé, k nám Deep Purple jezdí pravidelně – mimo jiné již potěšili fanoušky v Praze, Brně, Liberci, Pardubicích nebo Slavkově u Brna, nyní se představí v Ostravě a Plzni.

DEEP PURPLE:
Ian Gillan – zpěv
Roger Glover – baskytara
Steve Morse – kytary
Ian Paice – bicí
Don Airey – klávesové nástroje

Dodal: Petr Novák
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 30. 10. 2014 11:00
Chovancová, Michaela. 2014. DEEP PURPLE vystoupí příští rok v ČR. Vychytané.cz. [Online] 30. 10. 2014. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8427. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/DEEP-PURPLE-vystoupi-pristi-rok-v-CR
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.133s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.229.119.176
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 21:41