Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Barokní pop amerického Son Lux poprvé v Praze

MeetFactory Ryan Lott alias Son Lux je hudebník mnoha tváří a přirozený talent, který na ploše dosud tří vydaných alb drží prst na tepu doby.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Son Lux
úterý 4. listopadu 2014 20:30
(konec +- středa 5. listopadu 2014 03:30)
Meet Factory
Praha 5 (CZ)
Poslední řadové album Lanterns doplňuje EP Alternate World, na kterém hostuje senzace posledních měsíců - zpěvačka Lorde. MeetFactory zve fajnšmekry na středu 4. listopadu.

Jednou zní jako alternativní hiphop z provenience Anticonu, podruhé zase jako melancholický barokní pop Sufjana Stevense nebo My Brightest Diamonds (s oběma mimo jiné v minulosti několikrát spolupracoval). Jen o dva dny později má v kinech premiéru film Zmizení Eleanor Rigbyové, ke kterému dělal soundtrack.

Ještě předtím než se zdánlivě nenápadný obrýlený Američan Ryan Lott stal jedním z nejzajímavějších jmen na popově experimentální scéně, věnoval se produkování hudby pro reklamní jingly. U této profese naštěstí nezůstal dlouho, protože v sobě prozřetelně objevil širší kreativní rozptyl. Ten naplno předvedl na všech albech, které zatím natočil, včetně majstrštyku Lanterns (2013), které ho posunulo do vod rozčeřených geniálním Sufjanem Stevensem. První nahrávka At War With Walls & Mazes vyšla v roce 2008 u vzpomínaného labelu Anticon (Why?, Baths nebo Young Fathers, nedávno představených právě v MeetFactory).Dvojka We Are Rising vyšla tři roky poté. S Lanterns přišel přechod k Joyful Noise (Deerhoof, Of Montreal či Sebadoh). Nejúspěšnější album, které by Ryanovi mohlo a hlavně mělo konečně poskytnout vstupenku do širšího povědomí, se po vydání umístilo na šestém místě alternativní hitparády. EP Alternate Worlds vyšlo na začátku března a představilo přepracované verze skladeb z Lanterns, včetně hvězdné kolaborace s Lorde. Kolaboracím je Son Lux obecně nakloněn. Spolupracoval například s Nico Muhlym, The Antlers nebo These New Puritans. Se Sufjanem Stevensem a rapperem Serengetim (bude v MeetFactory 13. 11.) navázal v květnu pod aliasem S / S / S na společné EP Beak & Claw (2012) novinkou Sisyphus.

Je nám ctí oznámit, že část turné včetně pražského koncertu podpoří britské indie-popové duo (koncertně trio) Cloud Boat.

Premiérové vystoupení Son Lux 4. listopadu můžete brát zároveň jako pozvánku na událost z řádu zásadních, tak nepromeškejte.

Dodal: Michal Brenner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 30. 10. 2014 10:00
Chovancová, Michaela. 2014. Barokní pop amerického Son Lux poprvé v Praze. Vychytané.cz. [Online] 30. 10. 2014. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8426. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Barokni-pop-americkeho-Son-Lux-poprve-v-Praze
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.151s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 20:33