Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Festival Kytara napříč žánry míří do své druhé poloviny

Festival Kytara napříč žánry se právě dnes přehupuje do druhé poloviny. V ní se nejprve představí pozoruhodné Synergy Duo německé kytaristky Susan Weinertové a jejího manžela, kontrabasisty Martina Weinerta.
Přidat na Facebook
Vystoupí dnes v Dolní Poustevně, ve čtvrtek 30. října v Černošicích a konečně 31. října v Koncertní síni Atrium na pražském Žižkově. V tomto tradičním festivalovém prostoru se představí společně s Norbi Kovácsem, jedním z tuzemských nejlepších kytaristů. II. ročník soutěže SAI - Kytara napříč žánry 2014 ten den vyvrcholí odpoledním semifinále a večerním finále, v odborné porotě pak zasednou Susan Weinertová, Jan Žamboch, Norbi Kovács a ředitel a dramaturg festivalu Stanislav Barek.

Poslední jmenovaný se ohlíží za dosavadním průběhem festivalu: „Byli jsme velmi překvapeni mimořádným zájmem a zejména velkým úspěchem koncertů Dylana Fowlera.” A dále zve diváky a posluchače: „I vstupenky na další koncerty rychle mizí, takže doporučuji neváhat příliš dlouho, ať už je vám blízká zajímavá a pestrá muzikalita Synergy Dua Susan Wienertové, půjdete podpořit nové talenty, nebo vás zaujmou listopadové koncerty Tonyho Ackermana, kytarového dua manželů Hronových či řecké, perské a flamencové názvuky kapely Arionas.“ O vpravdě velkolepé finále letošní Kytary obstará australský šaman a šoumen Tommy Emmanuel, který přesně za měsíc oslaví koncertem v Kongresovém centru Praha deset let od svého prvního koncertu v Čechách. A soudě dle zaplněného sálu je již vnímán jako nefalšovaná hvězda kytarového umění i příkladného přístupu k posluchačům.Podrobnější informace k programu na www.kytaranapriczanry.cz nebo na https://www.facebook.com/kytaranapriczanry. Předprodej vstupenek na www.colosseumticket.cz

Synergy Duo ve složení Susan Weinertová - kytara a Martin Weinert - kontrabas vystoupí 29. října od 19:30 hodin v Centru setkávání v Dolní Poustevně a 30. října od 20 hodin v Klubu Kino v Černošicích. Pražský koncert se odehraje 31. října od 19:30 hodin v Koncertní síni Atrium, kde bude jejich vystoupení vyvrcholením finálového večera II. ročníku soutěže, vyhlášené Svazem autorů a interpretů ve spolupráci s festivalem Kytara napříč žánry. Vystoupí na něm kromě finalistů také další porotce Jan Žamboch.V dalším programu pak Kytara napříč žánry představí 6. listopadu od 19:30 hodin v žižkovském Atriu amerického, v Praze usazeného kytaristu Tonyho Ackermana, známého ze spolupráce s Martinem Kratochvílem, a kytarové duo manželů Anny a Jana Hronových. 7. listopadu v Klubu Lávka u Karlova mostu zahraje působivý mix řecké a perské hudby s flamencem mezinárodní formace Arionas v čele s legendární zpěvačkou Marthou Elefteriadu a Shahabem Tolouiem, který ke zpěvu a kytaře přidává i virtuózně zvládnutý perský setár.

Kytara napříč žánry pak vyvrcholí koncertem jednoho z nejlepších kytaristů současnosti, mistra rychlých prstů i plektra a skvělého enterteinera Tommyho Emmanuela, který proběhne 29. listopadu od 19:30 hodin v pražském Kongresovém centru.

Dodala: Radka Hájková
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 29. 10. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Festival Kytara napříč žánry míří do své druhé poloviny . Vychytané.cz. [Online] 29. 10. 2014. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8420. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Festival-Kytara-napric-zanry-miri-do-sve-druhe-poloviny-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 07:46