Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Křest a autogramiáda knihy Martiny Formanové už zítra

Martina Formanová přijíždí do Prahy představit svoji novou knihu Případ Pavlína. Kmotrou knihy bude světová supermodelka Pavlína Pořízková - čtvrtek 30. října od 16:00 v Paláci knih Luxor.
Přidat na Facebook
Světovou premiéru zažije Praha na konci října. Martina Formanová tady představí svoji novou knihu Případ Pavlína. Do Paláce knih Luxor ji přijede pokřtít světová supermodelka Pavlína Pořízková a její maminka Anna.

Nenechte si ujít autogramiádu spojnou se křtem za účasti hlavních protagonistek - ve čtvrtek 30. října od 16:00 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí.Kniha Případ Pavlína Martiny Formanové vypráví dramatický příběh rodiny světoznámé modelky. Vychází 30. října 2014 v nakladatelství PROSTOR.

„Jedná se o skutečný příběh, a tentokrát nikoli můj. V něčem mi byl důvěrně blízký, a v něčem byl zas tak neuvěřitelně dramatický, že bych si ho od stolu prostě nevymyslela,“ říká o knize její autorka Martina Formanová.

Případ Pavlína
Dramatický příběh světoznámé české modelky a jejích rodičů - rodiny rozdělené světovou okupací. Informace o dramatickém dětství a začátcích modelky a herečky Pavlíny Pořízkové můžeme nalézt v různých mediálních zdrojích zhruba od doby, kdy budoucí světové hvězdě bylo šest let.

Dnes poprvé její příběh vychází v románovém zpracování. Jde o působivé vyprávění o mladých, nezralých rodičích Anně a Jiřím, jejich zbrklém útěku z Československa, erotikou nabitém vztahu, odvaze i selhání. Martina Formanová líčí na pozadí tehdy probíhající studené války rodinné drama v celé jeho šíři a nejniternější podobě. Manželé Pořízkovi opouštějí čtyři dny po sovětské okupaci Československo a nechávají u prarodičů tříapůlletou Pavlínu. Netuší, jak dlouho budou muset čekat a co vše podniknout, než opět uvidí svoji dceru, ani co přinese jejich shledání… Autorka popisuje individuální cesty každého z aktérů s hlubokým porozuměním a schopností najít humor či komičnost i ve vážných životních situacích.

Martina Formanová pochází z Brna, vystu­dovala scenáristiku na Filmové akademii múzických umění v Praze a od poloviny deva­desátých let žije ve Spojených státech amerických. Je autorkou autobiograficky laděných próz Skladatelka voňavého prádla (2002) a Snědla dětem sladkosti (2012), novel Trojdílné plavky (2007) a Nevěra po americku (2011) a románu Ten sen (2009). Napsala rovněž dva scénáře, které se staly předlohou k televizním filmům.

Pavlína Pořízková je jednou z nejznámějších modelek světa. Byla první ze střední a východní Evropy, která se dostala na absolutní špičku modelingu. Podařilo se jí získat snovou zakázku – stala se tváří kosmetiky Estée Lauder za 6 mil. dolarů, Harpers Bazaar ji zařadil mezi deset nejkrásnějších žen světa, pravidelně obsazovala titulní strany life stylových časopisů. Zahrála si i v několika filmech Anna, Její alibi a Arizona Dream, atd. Jejím manželem je Ric Ocasek, zpěvák rockové skupiny The Cars, s nímž má dva syny.

Více informací naleznete na www.prostor-nakladatelstvi.cz .Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 29. 10. 2014 09:00
Chovancová, Michaela. 2014. Křest a autogramiáda knihy Martiny Formanové už zítra. Vychytané.cz. [Online] 29. 10. 2014. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8415. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Krest-a-autogramiada-knihy-Martiny-Formanove-uz-zitra
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.137s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 19:39