Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Koncert Jacka Whitea je téměř vyprodaný, předskočí mu Lucius

Americký zpěvák, producent, příležitostný herec a propagátor vinylových desek Jack White vystoupí v Praze téměř přesně za dva týdny… a bude vyprodáno.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Jack White
čtvrtek 13. listopadu 2014 20:00
(konec +- pátek 14. listopadu 2014 03:00)
Forum Karlín
Praha 8 - Karlín (CZ)
Bývalý člen dnes už neexistujícího dua The White Stripes se vůbec poprvé sólově naživo představí také v České republice. V rámci světového turné ke druhému sólovému počinu Lazaretto se na jeho po všech stránkách špičkovou a energickou „modro-bílou“ show můžeme těšit ve čtvrtek 13. listopadu 2014 v moderním prostoru Forum Karlín v Praze.

Jack White a jeho tým právě potvrdili, že si přivezou support ze zámoří.

Koncert bude otevírat a pódium pro charismatického podivína a jeho kapelu složenou ze samých skvělých muzikantů zahřeje pětičlenná formace Lucius z New Yorku.

Podle dosavadních letošních samostatných koncertů i vystoupení na hudebních festivalech lze usuzovat, že se v Praze od Jacka Whitea dočkáme skladeb z obou jeho sólových alb Blunderbuss (2012) a Lazaretto (2014), ale také oblíbených hitů od The White Stripes jako jsou Icky Thump, Hotel Yorba, Ball and Biscuit a Seven Nation Army.Už teď můžeme říct, že první tuzemský sólový koncert Jacka Whitea bude 13. listopadu 2014 ve Foru Karlín vyprodaný.

Zbývá pár posledních vstupenek. Za ceny 1290 Kč a 1690 Kč je můžete pořídit v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura Charm Music. Více info: www.charm-music.cz

Magazín Rolling Stone o Lucius psal jako o „nejlepší kapele, o níž jste možná ještě neslyšeli“. The Guardian je zase popsal jako „chybějící spojnici mezi Arcade Fire a Haim“. Je to pětičlenná indie-popová skupina z newyorského Brooklynu.

Hlavním poznávacím znamením tohoto kvintetu jsou synchronní a mocné vokály zpěvaček Jess Wolfe a Holly Laessig, které zároveň hrají na syntezátory a klávesy. Kytary a perkuse pak obsluhují pánové Dan Molad, Peter Lalish a Andrew Burri.

Lucius vytvářejí hudbu, jež propojuje klasický dívčí pop a rock´n´roll s moderními prvky.

Debutové studiové album Wilderwoman (Mom + Pop Music) vydala kapela v říjnu loňského roku. Řada hudebních kritiků jej zařadila na seznam nejlepších počinů roku 2013.

Letošní rok strávili Lucius z velké části na turné po Spojených státech amerických i Evropě. V USA nechyběli na nejprestižnějších letních festivalech jako jsou Governor’s Ball, Lollapallooza, ACL a další.

Lucius se nechávají inspirovat umělci, kteří se významně zaměřují také na vizuální stránku umění – jmenují např. stylové ikony jako jsou Bjork, David Bowie, Andy Warhol či Prince.

Poté, co Lucius završí letošní evropské a americké turné, chystají se hned začít pracovat na druhém studiovém albu.www.facebook.com
www.lastfm.com
www.charm-music.cz
www.jackwhiteiii.com
www.facebook.com/jackwhite
www.ilovelucius.com

Dodala: Iva Boková
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 29. 10. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Koncert Jacka Whitea je téměř vyprodaný, předskočí mu Lucius. Vychytané.cz. [Online] 29. 10. 2014. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8414. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Koncert-Jacka-Whitea-je-temer-vyprodany,-predskoci-mu-Lucius
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.116s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 02:10