Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Dnes uvítá Palác Akropolis bluesmana Roberta Craye

Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Robert Cray
pondělí 27. října 2014 20:00
(konec +- úterý 28. října 2014 00:00)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Zvukově výborně disponované prostředí pražské Akropole bude v pondělí 27. října místem, kde bude možné po dvou letech zažít samostatný koncert jednoho z nejoriginálnějších bluesmanů posledních čtyř dekád. V roce, kdy Robert Cray slaví s neutuchající energií neskutečných 40 let na scéně, představí tento pětinásobný držitel ceny Grammy nové album “In My Soul”, které sklízí zasloužený ohlas po celém světě. Vedle desky přiveze i obrovskou dávku vitality a energie, jíž je se svojí kapelou na pódiu proslulý. Rafinovaný mix blues a soulu, okořeněný mimo jiné přísadami funku či r’n’b, hlas, který umí dojmout, být vemlouvavý, přesvědčivý i strhující. Originální a nezaměnitelný styl hry na elektrickou kytaru. A zejména sdílené nadšení z hudby od muže, který, přes svoji pevnou pozici na hvězdném hudebním nebi, zůstává pokorným umělcem s velkým respektem a úctou k fanouškům a publiku. Sečteno a podtrženo: V předvečer státního svátku nás čeká velká slavnost radosti z hudby, která rozproudí krev v těle a potěší srdce i uši.

Robert Cray se svojí kapelou vystoupí v Paláci Akropolis 27. října od 20 hodin, vstupenky v ceně 790 Kč a 1290 Kč jsou k mání v síti Ticketpro a na pokladně Paláce Akropolis. Více informací na www.unitedislands.cz .

Čtyřicetiletá cesta Roberta Craye krajinou blues a rocku, kterou lemuje 15 nominací na cenu Grammy, z toho pět “proměněných”, 17 alb, milióny prodaných nosičů a tisíce koncertů po celém světě, začala v rodině profesionálního vojáka, která se často stěhovala. O svém dětství vypráví: “Pořád jsme se někam přesouvali, měl jsem dost času, a tak se kytara stala mojí kámoškou. Když jsem ji poprvé vzal do ruky, právě vystartovali Beatles. Proto jsem kytaru dostal já, a proto jí dostaly v té době spousty dětí.” Dále vykresluje onu atmosféru, typickou pro šedesátá léta po celém světě: “Všichni tím žili, neustále to vřelo: ‘Koukej, co jsem se naučil za grif.’ nebo: ‘Tak jo, já vás ten fígl naučím…’ Tohle zažehlo můj zájem o hudbu a ten už mne nikdy neopustil.”

V roce 1974 se Robert Cray objevil poprvé na pódiu se svojí kapelou Robert Cray Band. Mezi své vzory řadí mimo jiné Jimiho Hendrixe, Buddyho Gaye a B. B. Kinga, ale zejména Alberta Collinse, jehož show viděl na školní akci. První album vydávají v roce 1980. Zásadním přelomem a dodnes jednou z nejdůležitějších desek bluesové historie je však album Strong Persuader z roku 1986. Je považováno za dílo, které blues převedlo do doby syntezátorů a MTV a nabídlo jej širokému rockovému i popovému publiku. Originální kytarový styl, výjimečná schopnost přijímat prvky soulu a r’n’b, vstřebávat podněty z aktuálního hudebního světa Roberta Craye vyneslo do nejvyšších pater muzikantské extratřídy. Má za sebou účinkování a spolupráci s takovými osobnostmi, jako jsou Eric Clapton, Keith Richards, Tina Turner nebo bluesová legenda John Lee Hooker. V roce 2011 byl uveden do Bluesové síně slávy ve svých 57 letech jako vůbec nejmladší interpret v historii.

Do Prahy přiveze vedle osvědčených hitů i materiál z nového CD In My Soul, které je dalším skvělým počinem. Vedle vlastních skladeb zde skládá hold několika velikánům - soulovému guru Otisi Reddingovi, loni zesnulému zpěvákovi Bobby “Blue” Blandovi, najdeme zde i poklonu Bookeru T. Jonesovi. Britský Guardian poukazuje na to, že jako vždy je Crayův hudební svět plný upřímných emocí a končí svoji nadšenou recenzi třemi lapidárními slovy: „Mistr v práci”.

Díky pořadatelům festivalu United Islands of Prague se můžete již tuto nedli 27. října nechat unést do emocionálního světa mistra moderního blues Roberta Craye v inspirativním prostředí pražského Paláce Akropolis i vy.

Dodala: Radka Hájková
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 27. 10. 2014 13:00
Chovancová, Michaela. 2014. Dnes uvítá Palác Akropolis bluesmana Roberta Craye. Vychytané.cz. [Online] 27. 10. 2014. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8411. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dnes-uvita-Palac-Akropolis-bluesmana-Roberta-Craye
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.069s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 11:30