Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

PSYCHO-analýza v novém klipu COVERS FOR LOVERS

Pražské pop-punkové kapele COVERS FOR LOVERS vyšlo na začátku tohoto léta v pořadí třetí řadové CD s názvem Nevzdávej! Po videoklipu k singlu „Úsměvy na Titaniku“ se filmového zpracování dočkala i píseň „Letní“.
Přidat na Facebook
Pohodovou atmosféru prosluněných letních dnů, jak napovídá název songu, ale nečekejte. Příběh videoklipu se snaží nahlédnout do dívčí psychiky a obecně popsat formou mnoha obrazových metafor, co se odehrává někde hluboko v nás po rozchodu s někým, kdo pro nás v našem životě hodně znamenal. Samotný děj videoklipu probíhá ve dvou zásadních scénách.

Veškeré jízdy z první poloviny filmu byly pořízeny v idylickém areálu státního zámku Veltrusy. Naopak druhá část klipu a samotné finále se odehrává v jedné z nejtemnějších a nejkontroverznějších budov na území ČR – v bývalé dětské psychiatrické léčebně v obci Dubí v severních Čechách.

„A právě „Stavba plná dětských duší“, jak se budově říká, nás inspirovala k natočení videoklipu“, uvádí shodně Aleš a Billie. Na malých pacientech se zde totiž začaly na počátku 60. ve velkém testovat účinky LSD. Kromě LSD se zde k léčbě prý používaly i obávané elektrošoky. „Každopádně skutečnou odpověď na to, co se v Dubí doopravdy s dětmi během výzkumu omamných látek dělo, nevíme. Kompletní dokumentace se z archivu totiž „záhadně“ vytratila“, říká Aleš Uhlíř, autor scénáře. Videoklip k písni Letní popisuje cestu k odpuštění, které osvobozuje. Je příběhem Anděla a démonů někde v nás. Autoři videoklipu uvádí svůj „mini“ film citátem Honoré de Balzaca:

„Láska buď neodpouští nic, nebo odpustí všechno“.Vyrobil: Lemmur Productions s.r.o.
Produkce: ForFUN Agency
Kamera a střh: Jan Mc Gregor
Režie: Zbyněk Uher
Scénář: Aleš Ulíř
Hráli: Kačka Burgerová, Billie Joke, Michaela Uhlířová a Marek Mazánek

www.coversforlovers.cz
www.forfunagecy.cz

Dodal: Aleš Uhlíř
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 23. 10. 2014 16:00
Chovancová, Michaela. 2014. PSYCHO-analýza v novém klipu COVERS FOR LOVERS. Vychytané.cz. [Online] 23. 10. 2014. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8399. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/PSYCHO-analyza-v-novem-klipu-COVERS-FOR-LOVERS
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.069s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 01:56