Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

SKUTR přiváží BOUŘI do JATEK78

Zkoušky na představení, v němž vystoupí herci ze tří evropských zemí, právě začínají. Premiéra BOUŘE je naplánována na 14. listopadu.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Bouře (premiéra)
pátek 14. listopadu 2014 21:00
(konec +- sobota 15. listopadu 2014 04:00)
JATKA78
Praha (CZ)
Produkční skupina STK Theatre Concept vedená prestižní režisérskou dvojicí SKUTR má před sebou závěrečné zkoušky nového divadelního projektu BOUŘE. Premiéru bude mít BOUŘE 14. listopadu v novém multifunkčním prostoru JATKA78 (haly č. 7 a 8 Holešovické tržnice).

BOUŘE je autorskou inscenací SKUTRu. Lukáš Trpišovský a Martin Kukučka se při jejím vzniku nechali volně inspirovat stejnojmennou hrou Williama Shakespeara. Herecké obsazení BOUŘE je mezinárodní a odpovídá ambicím projektu, který se během příštího roku chystá přinejmenším do všech zemí původu herců – tedy Polska, Slovenska a Srbska. V rolích se představí Csongor Kassai (pohádka Čert ví proč, film Musíme si pomáhat, hra Sen noci svatojánské, atd.), Przemyslaw Kosiński a Dawid Rafalski z Polska a srbský herec Željko Maksimovič.

Tým SKUTRu doplňují Adriana Černá (výprava), Petr Kaláb (hudba) a Claudia Nasli (produkce).

„Projekt sdružuje umělce, kteří se před deseti lety poznali díky mezinárodním projektům divadelních akademií DAMU Praha, PWST Wroclaw, AT Warszawa, VŠMU Bratislava a akademie FDU Bělehrad,“ vysvětluje Lukáš Trpišovský (SKUTR). Željko Maximovič doplňuje: „Poprvé jsme se poznali na škole a teď se potkáváme po deseti letech umělecké kariéry. Za tu dobu jsme se posunuli a zase v něčem jsme stále stejní. To je skoro jako první fáze nějakého časosběrného dokumentu.“

O čem BOUŘE je popisuje Martin Kukučka (SKUTR): „Je to takový výzkum zrcadlení přírodního úkazu bouře v dnešní společnosti, v chování jednotlivce s akcentem na dosavadní zobrazování bouře evropské civilizace. Inscenace se bude též obracet ke kořenům naší kultury a v tomto smyslu též k lidové kultuře.“

STK Theatre Concept sdružující režisérskou dvojice SKUTR (Lukáš Trpišovský a Martin Kukučka) a Adélu Laštovkovou Stodolovou by se měl stát rezidenčním souborem multifunkčního prostoru JATKA78

Vstupenky na premiérovou inscenaci BOUŘE, která se bude letos hrát pouze tři dny – 14. (premiéra), 15. (představení je součástí akce Noc divadel) a 16. listopadu - si můžete zakoupit už nyní v předprodeji http://www.ticketportal.cz/event.aspx?id=-192498 .

BOUŘE
Každý máme v životě moment, kdy v nás anebo okolo nás vypukla bouře. Rozchod, smrt sourozence, strach z přírody. Abychom bouři utišili, musíme se vydat přes moře daleko na ostrov. Jeho hlína, jsou naše vzpomínky, ze které rostou obavy a po které protéká náš čas. A my jsme na chvíli Prosperem – magickým vládcem přírody, Arielem – andělem spásy nebo Mirandou – čekající na lásku. Vrátíme se z ostrova přes moře zpět?

Projekt BOUŘE vzniká ve spolupráci s varšavskou neziskovou organizací Nadace Fundacja Sztuki Arteria. Je podpořen grantem MHMP, grantem MK ČR a Polským Institutem v Praze a vzniká pod záštitou Polského institutu v Praze, Polského institutu v Bratislavě a Českého centra ve Varšavě.

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 22. 10. 2014 14:00
Chovancová, Michaela. 2014. SKUTR přiváží BOUŘI do JATEK78. Vychytané.cz. [Online] 22. 10. 2014. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8387. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/SKUTR-privazi-BOUŘI-do-JATEK78
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 03:39