Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: přinášíme knižní tip od Maxe Cavalery

Od Sepultury k Soulfly - My Bloody Roots
Přidat na Facebook
Právě dnes vychází biografická publikace metalové legendy Maxe Cavalery, frontmana Sepultury a Soulfly, nazvaná Od Sepultury k Soulfly – My Bloody Roots, ve které Cavalera přichází s brutálně upřímným ohlédnutím za více než třicetiletým působením na světové hudební scéně.

Cavalera vypráví příběh o těžkých začátcích, zármutku a ztrátách, které jsou však v závěru korunovány úspěchem a slávou. Předkládá nekompromisní pohled na život i na první hudební pokusy v Brazílii, kde by asi málokdo prorokoval závratný úspěch obyčejnému, někdy problémovému klukovi, který prostě chtěl hrát nejtvrdší metal.

Kniha poprvé odhaluje samotný vznik Sepultury, i to, co nakonec stálo za Maxovým odchodem z kapely a co způsobilo, že s jejím spoluzakladatelem, bratrem Iggorem, poté nepromluvil několik dlouhých let. Mapuje také zrození dalšího projektu, kapely Soulfly, která je kritiky i fanoušky označována za metalovou špičku posledních dvou desetiletí. Cavalera ale odkrývá i osobní život – mimo jiné zničující dopad, který na něj měla nejprve smrt otce, poté i nevlastního syna a vnuka, dále problémy s alkoholem a drogami, a konečně i znovuobnovený vztah s bratrem Iggorem v projektu Cavalera Conspiracy.Život Maxe Cavalery je neobyčejným příběhem plným zvratů, a jeho autobiografie je tak nezbytnou četbou pro každého opravdového metalového fanouška.

Max Cavalera (* 1969) se narodil v Brazílii, dnes žije v USA. S bratrem Iggorem založil na počátku 80. let metalovou kapelu Sepultura, která se stala legendou ve svém žánru.

Po tragické smrti nevlastního syna v roce 1996 Cavalera Sepulturu opustil a založil skupinu Soulfly. Kromě toho v současnosti opět spolupracuje se svým bratrem v projektu Cavalera Conspiracy. Je ženatý, má pět dětí. Synové Igor a Zyon mají vlastní skupinu Lody Kong a koncertují i se svým otcem.

Cena 348 Kč, www.65pole.cz

Dodala: Alice Titzová
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 21. 10. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Kniha: přinášíme knižní tip od Maxe Cavalery. Vychytané.cz. [Online] 21. 10. 2014. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8384. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-prinasime-knizni-tip-od-Maxe-Cavalery
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 22:29