Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Lenka Dusilovívá a Baromantika sklízejí skvělé recenze

Zároveň se chystají na křest alba, který proběhne 2. listopadu v Divadle Archa.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Lenka Dusilová a Baromantika
neděle 2. listopadu 2014 21:00
(konec +- pondělí 3. listopadu 2014 04:00)
Divadlo Archa
Praha (CZ)
Na sklonku září vydané nové, spoluautorské album Lenky Dusilové a kapely Baromantika V hodině smrti sklízí zasloužený úspěch u fanoušků i hudebních kritiků, z nichž se jej mnozí nebojí označit za jednu z nejlepších tuzemských nahrávek roku. Skvělé ohlasy vzbuzují i koncerty aktuálního turné, v jehož rámci Dusilová a Baromantika už brzy zavítají také do metropole, kde novinku slavnostně pokřtí. Stane se tak možná trochu příznačně na Dušičky, tedy v neděli 2. 11. v Divadle Archa a asistovat u toho budou i hosté alba David Koller, Dan Bárta a Justin Lavash.

"Máme za sebou první část turné, povýšili jsme Hodinu smrti ve zvukově dokonalém brněnském klubu SONO společně s kapelou Květy, v Jablonci jsme bouchli španělské bublinky od španělského fanouška a potěšili fanoušky i v Havířově, Opavě, Plzni a Košicích. Koncerty jsou nabušené emotivní hudbou, kapela je jako jedno tělo a nové věci je radost hrát. Vrcholem turné je pro nás koncert 2. listopadu v pražském Divadle Archa. Naše hudba bude vkusně podpořená krásnými světly lightdesignera Filipa Bruthanse a těšíme se, že si zahrajeme s našimi milými hosty. Dobrá příležitost slyšet současnou Baromantiku živě neb všechno je tak pomíjivý," láká Lenka Dusilová na pražský křest.

Co se setlistu týče, můžeme se těšit - jak už napověděli dosavadní zastávky turné - i na starší Lenčiny písně v nových úpravách. Základem bude ale zcela logicky novinka V hodině smrti. Ostatně aby ne, když ve valné většině recenzí nejde její hodnocení pod 90%."Je nutné a dobré album pozorně poslouchat, vnímat a nechávat prostupovat vlastní myslí. Na konci takového procesu vznikne silný umělecký, téměř až duchovní prožitek," píše o V hodině smrti například Jaroslav Špulák v recenzi na Novinky.cz a Jaroslav Konáš z magazínu Headliner dodává: "Lenka Dusilová zpívá nádherně, suverénně a její hlas desku táhne. V kombinaci s vrstevnatou, na střídačku dramatickou a melancholickou hudební stránkou je to velmi lahodný koktejl, který výrazně vybočuje nad zbytkem letošních českých desek."

O to výjimečnější zážitek pak lze očekávat od samotného pražského křtu, potvrzuje to i redaktorka webu Mestohudby.cz, která zrecenzovala první křest V hodině smrti 8. 10. v Brně mimo jiné těmito slovy: "Lenčina spolupráce s Beatou Hlavenkovou, Viliamem Bérešem, Patrikem Karpentskim a Martinem Novákem přináší vyrovnanost a neskutečné souznění, zřejmě nejen muzikantských duší.... Jedná se opravdu o neobyčejný zážitek a některé věci na nahrávku prostě přenést nejdou."

Jak vidno, Lenka Dusilová a Baromantika jsou v opravdu vrcholné formě a jejich pražský koncet 2. 11. v Divadle Archa se tedy rozhodně nesluší propásnout. Pojistit si to můžete včasným nákupem vstupenek, které seženete buď v předprodeji sítě Ticketpro nebo Divadla Archa za 350,- Kč + poplatky.

Dodal: Lukáš Kadeřábek
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 22. 10. 2014 12:00
Chovancová, Michaela. 2014. Lenka Dusilovívá a Baromantika sklízejí skvělé recenze. Vychytané.cz. [Online] 22. 10. 2014. [Citace: 6. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8382. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Lenka-Dusiloviva-a-Baromantika-sklizeji-skvele-recenze
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.121.117
Serverový čas: úterý 6. prosince 2022 18:18