Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Velký knižní čtvrtek opět přinesl nabídku kvalitních knih

A tento týden se "stěhuje" do Brna.
Přidat na Facebook
Velký knižní čtvrtek letos proběhl již po šesté a podle odezvy knihkupců i čtenářů je jasné, že se stal pravidelnou a očekávanou knižní událostí roku.

Vydání dvanácti novinkových titulů doprovází také různé akce, ať už v podobě slev v jednotlivých knihkupectvích, setkání s autory a autorská čtení nebo autogramiády. „Velký knižní čtvrtek už ale není úplně jednodenní akcí. Tento čtvrtek (23. 10.) se pomyslně přesune do Brna, kde od 17:00 hodin v knihkupectví Knihy Dobrovský proběhne setkání s autory a jejich čtenáři. Ti se mohou těšit na Jiřího Hájíčka, Vladimíra Pikoru, Martina Sodomku a Josefa Formánka,“ říká zástupce pořadatele Ctirad Fuchs.


Foto: Lenka Dvořáčková

Že je o knihy z Velkého knižního čtvrtku zájem, dokládá nejen stoupající návštěvnost webu www.velkyctvrtek.cz, který dostal letos novou podobu, ale i výsledky, jak si jednotlivé knihy vedly během prvního víkendu. „Největší zájem byl o novinku Přízrak od autora Jo Nesba. Na druhém místě se umístil titul Rytíř Sedmi království od George R. R. Martina a na třetím místě Úsměvy smutných mužů od Josefa Formánka. Tituly z akce Velký knižní čtvrtek obsadily v první desítce nejprodávanějších titulů celkem 6 pozic v den zahájení akce v internetovém knihkupectví Kosmas.cz Čísla tržeb po prvním víkendu čtvrtek až neděle, tedy od 16. 10. do 19. 10. 2014, byla o 25 až 100% vyšší v prodejnách kamenné sítě Kosmasu a v internetovém knihkupectví o 50%. Jsme rádi, že má Velký knižní čtvrtek takovou odezvu a tak zatímco čtenáři si užívají aktuálních novinek, my už přemýšlíme, jaký bude ten následující sedmý,“ dodává ještě Fuchs.

Dodal: Pavel Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 20. 10. 2014 10:00
Chovancová, Michaela. 2014. Velký knižní čtvrtek opět přinesl nabídku kvalitních knih. Vychytané.cz. [Online] 20. 10. 2014. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8373. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Velky-knizni-ctvrtek-opet-prinesl-nabidku-kvalitnich-knih
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 15:33