Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Bylo nebylo a to se zřítilo…

Zeď, když se řekne zeď, každého určitě něco napadne, ale rozhodně ne, že by se tak mohla jmenovat půvabná viktoriánská vesnička. Ten, kdo to vymyslel musel být buď slabomyslný nebo oplýval svérázným smyslem pro humor.
Přidat na Facebook

A právě ve Zdi začíná děj pohádky pro dospělé z pera Neila Gaimana. Fantasy příběh plný romantiky, dobrodružství a anglického humoru snese srovnání i s Pánem prstenů (když oni si ti jezdci na koních, tak rádi zkracují cestu přes pláň) a předčí i trochu neslané, nemastné Letopisy Narnie. No prostě, nejkouzelnější příběh posledních let spadl do kin!

Ale teď zpátky ke zdi, teda do Zdi. No to je jedno, prostě…vesničku Zeď obíhá zeď a ta zeď odděluje Zeď od země Stormhold. Na první pohled úplně stejné jako náš svět, jen reálnější, barvitější a možná i nebezpečnější. Dostat se přes zeď však není lehké. Vchod je jen jeden, zato dobře střežený (byste se divili co dokáže jeden seschlý stařík :).

První mladík, který projde skrz si odnese skleněnou sněženku, zážitek se zakletou princeznou a výsledek zážitku, syna Tristana (Charlie Cox). Tristan, ač chudý, si dělá zálusk na, trochu vybíravou, slečinku Viktorii (Sienna Miller). Někdo by snesl modré z nebe, Tristan však Viktorii, jako svatební dar, slíbil na zem spadlou hvězdu.

A tak vyrazí na výpravu za zeď. Jaké je však jeho překvapení, když v kráteru, místo studeného šutru, najde pěkně rozžhavenou dívku Yvaine (Claire Danes). A ještě aby nebyla. Slítne z oblohy, při dopadu si pěkně natluče a navíc ji nějaký nekňuba spoutá a hodlá ji odvést své milé jako dárek. Jenže není sám. Spadlá hvězda je cenný artikl a tak se za ní vydávají i synové vládce Stormholdu (Peter O´Toole), kterým náhrdelník, co srazil Yvaine z oblohy, zaručí vládu. Hvězdné choutky má i Lamie. 5000 let stará čarodějnice, která touží po vřelém srdci hvězdy.

Nejenže dobře chutná, ale zaručí jí i jejím dvěma sestrám dlouhý život a krásu. S touto nejstarší a nejzákeřnější magickou mrchou se na filmové plátno vrací Michelle Pfeiffer a náramně si to užívá. Užívá si i vraždění, ve kterém si s ní nezadají ani královští dědicové. Po pár minutách je tu mrtvol víc než hvězd na obloze, ale žádná brutalita, čistá legrace. Stejně jako postupná úmrtí princů, kteří se mění v duchy s rozpláclým obličejem nebo sekerou v hlavě, komentující počínání ostatních (no prostě, praví princové s pravou modrou krví.


Nechybí ani jednorožec, který přijde hvězdě na pomoc a vyjedete si i na lov, nikoliv divé zvěře, ale blesků s nebeským pirátem, kapitánem Shakespearem (Robert de Niro), který si zakládá na své pověsti a tají jednu rozkošnou úchylku…
No a jak to všechno dopadne? Inu jako v každé pohádce, to je sázka na jistotu. Jestli si ale přejete něco jiného, tak počkejte až bude padat další hvězda…


„Hvězdná pohádka o hvězdě s hvězdným obsazením“

Režie: Matthew Vaughn Scénář: Neil Gaiman Hrají: Charlie Cox, Claire Danes, Michelle Pfeiffer, Robert de Niro, Sienna Miller, Peter O´Toole

Verushka
(Veronika Jarešová)
úterý 13. 11. 2007 08:00
Jarešová, Veronika. 2007. Bylo nebylo a to se zřítilo… . Vychytané.cz. [Online] 13. 11. 2007. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=836. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Bylo-nebylo-a-to-se-zritilo…-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.099s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 00:35