Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Architekt house music Joris Voorn ozdobí narozeniny ROXY

Přes dva roky si fanoušci ROXY psali o pražské vystoupení Jorise Voorna a tento říjen si svůj sen konečně budou moci splnit. V rámci 22. narozenin BE 22 vystoupí tento amsterdamský vystudovaný architekt a legenda house a techno music v klubu ROXY.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
BE 22: Joris Voorn @ Roxy
sobota 25. října 2014 22:00
(konec +- neděle 26. října 2014 04:00)
Roxy
Praha (CZ)
Po pátečním setu Maceo Plexe (24.10.) dostávají fanoušci současné elektroniky od ROXY další dárek, který odmítnout byla by epická chyba.

V roce 1997 se poprvé postavil za gramofony, během několika měsíců vyhrál několik djských soutěží a brzy dostal residenturu v klubu ATAK. Jako promovaný architekt a šikovný muzikant (ovládá hru na housle, klavír i kytaru) se v roce 2002 rozhodl vrhnout síly do nelehké stavby techno beatu a výsledky jeho produkce se dostavily již u vůbec prvního releasu Muted Trax EP. Skladbu brzy začali hrát a podporovat Laurent Garnier či Carl Craig a o Jorisovi se začalo mluvit jako o objevu 21.techno-století.

Po takovém startu bylo jasné, že architektura půjde k ledu a Joris začal chrlit jeden úspěšný release za druhým. Dvojice EP Lost Memories pt.1 a pt.2 na labelu SINO (Technasia) znamenala průlom především díky hymně Incident, jejíž šlapavý funky groove obletěl světové dancefloory a vytrhal nejednu parketu. Joris dal dohromady veškerou inspiraci a vydal dvě stěžejní alba Future History a For a Deep Place. Založení labelu Rejected v roce 2006 předznamenalo změnu stylu spíše ke klubovému house soundu a není pochyb, že to Jorisovi dodnes velmi svědčí.V současné době je Joris Voorn jedním z nejžádanějších tvůrců remixů se zářezy jako Paul Kalkbrenner, Robert Babicz nebo třeba i Moby či Lana Del Rey. Djský skill potvrzují desítky známých kompilací pro Cocoon, Mixmag nebo klub Space. Joris je prostě pojem, osobnost a především sympaťák, který zpoza mixáku dokáže strhnout publikum na svoji stranu a okouzlit univerzálním přístupem k příběhu housu, minimalu a techna, který už roky nosí jeho jméno.

Celou show bude doprovázet kreativní 3D video-mapping mezinárodní skupiny KinoCirkus.

Dodal: Dan Bacho
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 15. 10. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Architekt house music Joris Voorn ozdobí narozeniny ROXY. Vychytané.cz. [Online] 15. 10. 2014. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8359. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Architekt-house-music-Joris-Voorn-ozdobi-narozeniny-ROXY
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.082s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 11:54