Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Festival ...příští vlna/next wave... se přelívá do Brna

Otevírá nový divadelní prostor
Přidat na Facebook
Brněnské kulturní vody se od 10. do 14. října chystá zčeřit divadelní festival …příští vlna/next wave… Stavidla alternativního umění v jeho nejodvážnějších podobách se zdvihnou v prostoru legendárního Kabinet Múz a vůbec poprvé i v novém prostoru divadelního Studia Paradox. Během čtyř dnů vystoupí například místní básník Vojtěch Barchovský s Divadlem Krajiny, Divadlo Plyšového medvídka uvede inscenaci Hugo Haas se vrací a Divadlo Feste inscenaci Dluhobaroni 0.0. Festival uzavře hudební inscenace inspirovaná filmem Kristian Orient bar – místo snů. Více informací na www.nextwave.cz
V pátek 10. října se alternativních podob současného divadla žádostivé publikum seznámí prostřednictvím Divadla Krajiny s osobností zneuznaného básníka brněnských zákoutí Vojtěcha Barchovského. V inscenaci Vojtěcha Barchovského bol, zmar a skon v režii studentky JAMU Zuzany Patrákové bude v krajinách básníkovy duše bloudit Lubomír Stárek.

Sobotní program zahájí v 18. hod Divadlo Plyšového medvídka s inscenací Hugo Haas se vrací. Režisér Konrád Popel podle textu Matyáše Dlaba vytvořil subtilní, ale sladkobolně hořkou lidskou tragikomedii o návratu legendárního komika do socialistického Československa. Tereza Chytilová exceluje v hlavní roli a pašuje vzpomínky společně s popelem zesnulého mistra v krabici od sušenek. A vrací jej tam, kam patří – na jeviště.

Divadlo Feste se v rámci svého programu zaměřeném na současná palčivá témata věnuje exekucím. Inscenaci nese výmluvný název Dluhobaroni 0.0. V Kabinetu Múz odhalí bezprostřední upřímnou zpověď dvou žen postižených nejen životními eskapádami, ale také hyenismem samozvaných exekutorů v bažinách nevymahatelného českého právního systému. Skutečně je možné vyloučit člověka mimo důstojný život kvůli nezaplacené pokutě od revizora? Na scéně budou autentickým hrdinkám 11. října od 20. hod sekundovat režisér Jiří Honzírek a hudebník Tomáš Vtípil.



Studio Paradox uvede v neděli autorskou inscenaci režisérky Terezy Lexové a jejích studentek Paměť vody aneb Vše co jste kdy chtěli vědět o matkách a báli jste se zeptat. V absolventském představení se mladé herečky potýkají s pohledem na sotva získanou dospělost a na generační boj matek a dcer. Kdo má s kým větší trpělivost a kdo si zaslouží omluvu? Odpověď snad najdou 12. října od 18. hod.

Kabinet Múz uvede v neděli od 20. hodin inscenaci dua Zuzana Kantorová/Pavel Helebrand: Jak chutná tvůj otisk? Autoři se inspirovali vlastními rozpravami o vnímání světa a lidské citlivosti. Všednodennost pod vlivem touhy po svobodě a poezii.

Režisérky Tereza Lexová a Zuzana Patráková se inspirovaly tvorbou agenta a spisovatele Oty Rambouska a věnují se zrůdné operaci komunistické Státní bezpečnosti známé pod krycím názvem Kameny. Prokletá hranice v železné oponě se otevře v pondělí 13. 10. od 19.30 ve Studiu Paradox. MĚSTEČKO PALERMO hlasuje o vrahovi a počet obětí se zvyšuje bez ohledu na to, zda bude odpraven nevinný člověk, či naopak...

Brněnskou část festivalu …příští vlna/next wave… uzavře hudební inscenace inspirovaná filmem Kristian Orient bar – místo snů. V prostoru Studia Paradox se v úterý 14. října v 19.30 objeví pohádkově bohatý gentleman, který ženy učí žít jen pro ten dnešní den. V režii společnosti Kolonie via Kartel se budou diváci moci oddat vlastním fantaziím a atmosféře dávno minulých časů. Nezavírejte oči… Splňte si sny!

Festival pořádá z.s. Příští vlna za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, hlavního města Praha a statutárního města Brno.

Dodala: Silvie Marková
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 14. 10. 2014 18:00
Chovancová, Michaela. 2014. Festival ...příští vlna/next wave... se přelívá do Brna. Vychytané.cz. [Online] 14. 10. 2014. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8357. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Festival-...pristi-vlna/next-wave...-se-preliva-do-Brna
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 17:15