Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Nad Dunajem bude svítit brzy jasné a mohutné jazzové souhvězdí

Bratislavské jazzové dny oslaví čtyřicetiny s elitou slovenského a světového jazzu i mladými talenty
Přidat na Facebook
Ke čtyřicátým narozeninám přijedou od 23. do 26. října bratislavským “džezákom” (jak naši slovenští přátelé říkají festivalu Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa) popřát Mike Stern, John Scofield, Hugh Masekela, Robert Cray nebo Victor Wooten.

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa se za čtyřicet let své existence staly jednou z klíčových hudebních událostí nejen Slovenska, ale celého středoevropského prostoru. Velké osobnosti světového jazzu se sem těší a rády se také k vřelému publiku ve slovenské metropoli vracejí. To ještě zdaleka není vše - letos bude jeden z nejdůležitějších evropských jazzových festivalů čtyřdenní: „Tento rok jsme připravili speciální lahůdku – hned první festivalový den bude věnován dvanácti nejdůležitějším hudebníkům a kapelám slovenské jazzové scény. Večer pak zakončí vynikající britský hráč na hammondky James Taylor se svým kvartetem, jedna z klíčových postav acid jazzové éry,“ říká k tomu Pavel Daněk, šéf festivalu.V dalších dnech zazáří mimo jiné muž mimořádného charismatu a charakteru, jeden z nejlepších světových trumpetistů, Jihoafričan Hugh Masekela, jeden z nejoriginálnějších bluesmanů posledních čtyř dekád Robert Cray se svým bandem, hvězdní kytaristé Mike Stern s kapelou a John Scofield, který se představí v triu s legendárním basistou Stevem Swallowem a bubeníkem Billem Stewartem.

Více informací o festivalu najdete na www.bjd.sk nebo na facebookové fanpage Bratislava Jazz Days / Bratislavske Jazzove Dni www.facebook.com/bjd.sk.

První den v programu Hviezdy slovenského jazzu vystoupí Anton Jaro Projekt, Jozef Döme Trio, Pacora Trio, Sisa Michalidesová, Hanka Gregušová Jazz Band, Milo Suchomel, Stanislav Počaji & Juraj Schweigert Duo, Eugen Botoš Finally, Boris Cellar Trio feat., Lucia Lužinská, Adriena Bartošová, Juraj Griglák & Company a Peter Lipa Band. Zahraničním hostem večera bude James Taylor Quartet, který nahradí plnohodnotně původně plánovanou kapelu Les McCann & Javon Jackson Band, která pro vážné zdravotní komplikace leadera Les McCanna zrušila celé evropské turné.Dále v programu zcela jistě zaujme i kubánská klavíristka, zpěvačka, komponistka a perkusistka Bellita, která se speciálním hostem Glendou vystoupí ve strhujícím afrokubánském fusion projektu Bellita y Jazztumbatá. Flétnistka a pianistka Lia Pale je považovaná za jednu z největších nadějí současné hudební scény v Rakousku. S víceméně rodinnou kapelou vystoupí pětinásobný držitel Grammy, skvělý americký baskytarista Victor Wooten, známý ze spolupráce s Bélou Fleckem, či ve hvězdném triu basistů s Markusem Millerem a Stanley Clarkem.

Neméně zajímavé sety nabídne i výtečný americký vibrafonista Joe Locke se svým kvartetem a skvěle disponovaným neworleanským zpěvákem Kennym Washingtonem, mezinárodní band Ed Partyka Jazz Orchestra nebo maďarští Djabe z hostujícím islandským perkusistou Giulli Briem.Stejně jako v uplynulých letech se představí na „džezákoch“ i mladé jazzové naděje. Letos se na stage BJD v rámci Pódia mladých talentov Nadácie SPP, jak se soutěž jmenuje, kvalifikovaly kapely Cielová skupina, Miloš Biháry Trio, Jana Gavačová Quartet, JV Quartet, Jazz @ More a Groove Hub. Z nich fanoušci vyberou vítěze, který si příští rok zahraje na hlavní scéně, podobně jako letos loňský vítěz, skupina Maringotka.

V pátek a sobotu navíc proběhnou after parties v Nu Spirit Clubu s mezinárodní Djskou sestavou.

Dodala: Radka Hájková
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 13. 10. 2014 18:00
Chovancová, Michaela. 2014. Nad Dunajem bude svítit brzy jasné a mohutné jazzové souhvězdí. Vychytané.cz. [Online] 13. 10. 2014. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8350. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nad-Dunajem-bude-svitit-brzy-jasne-a-mohutne-jazzove-souhvezdi
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.077s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 01:09