Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Maya Beiser už zítra na Strunách podzimu

Nespoutaná cellistka Maya Beiser zahraje zítra na Strunách podzimu i coververzi Led Zeppelin
Přidat na Facebook
Coververzi hitu rockové legendy i díla slavných minimalistů s propracovanými projekcemi chystá pro svůj zítřejší sólový debut na Strunách podzimu violoncellistka Maya Beiser. Na koncertě ve Studiu Hrdinů Veletržního paláce zazní hudba progresivního komponisty Davida Langa či gurua minimalismu Steva Reicha, ale také Led Zeppelin.

„Bohyně violoncella“, jak tuto výraznou izraelskou hudebnici označil týdeník New Yorker, s charismatem rockové hvězdy je výjimečným úkazem na poli současné hudby. Spojuje klasickou průpravu se světem nejnovějších technologií, zaujme vytříbenou virtuozitou, dravostí, šarmem a neotřelým vizuálním pojetím. Pro svá vystoupení využívá vedle dynamických projekcí i vlastní software. „Chci transformovat violoncello a pokud možno revolučně měnit přístupy ke hře na sólový strunný nastroj. Myslím si, že nejsou žádné hranice toho, čeho můžeme dosáhnout, a jsem z toho nadšená. Jak říkám – objevování neprozkoumaného je pro mě něco úžasného,“ popisuje Maya Beiser. Více informací na www.strunypodzimu.cz„Maya Beiser svou hudbou doslova vyryla velmi smělou dráhu, jež spojuje klasiku i rock, naškrobené límečky i ležérní oblečení, tradici i neortodoxní přistup,“ vystihl její tvorbu portál AllMusic.com. Postminimalistická umělkyně, která se narodila v Izraeli francouzské matce a argentinskému otci a vyrůstala v kibucu poblíž Galilejského jezera, absolvovala Yale University. Mezi její učitele patřili Alexander Schneider či Isaac Stern. Premiéruje řadu soudobých skladeb, spolupracuje např. s Philipem Glassem, Osvaldem Golijovem či Stevem Reichem.

V její diskografii figuruje i řada filmových soundtracků, naposledy pro film Po zániku Země (After Earth). Patří k zakládajícím členům souboru Bang on a Can All-Stars, její poslední projekt Elsewhere: a CelloOpera (režisér Robert Woodruff), uvedený na BAM Next Wave festivalu, zaznamenal skvělé ohlasy. Nejčastěji vystupuje jako sólistka, přičemž partnery jí jsou videoumělci a zvukoví mistři. Nejen media vyzdvihují její velký talent a schopnost vnitřního soustředění spojeného s charismatem a energií, jež obvykle přisuzujeme rockovým ikonám.Žánrově pestré Struny podzimu nabídnou během dalších podzimních týdnů například koncerty jazzových matadorů Ahmada Jamala a Hugh Masekely, legendárního minimalisty Steva Reicha a Colin Currie Group, společný koncert pianisty Brada Mehldaua a mandolínisty Chrise Thileho či první dámy flamenka Estrelly Morente. Závěrečnou tečku za letošním ročníkem napíše klubová noc SPOTLIGHT s magickou show britského tria Young Fathers, LOW či Taylorem McFerrinem.

Dodala: Silvie Marková
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 9. 10. 2014 09:00
Chovancová, Michaela. 2014. Maya Beiser už zítra na Strunách podzimu. Vychytané.cz. [Online] 9. 10. 2014. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8333. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Maya-Beiser-uz-zitra-na-Strunach-podzimu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.073s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.52.167
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 20:05