Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Pavlína Pořízková osobně v Praze!

Představí novou knihu Martiny Formanové s názvem Případ Pavlína. Martina Formanová, Anna a Pavlína Pořízkovy ji pokřtí ve čtvrtek 30. října v Paláci knih Luxor.
Přidat na Facebook
Světovou premiéru zažije Praha na konci října. Pavlína Pořízková s maminkou Annou přijede pokřtít knihu Martiny Formanové Případ Pavlína.

Knihu si můžete nechat podepsat od autorky i hlavních protagonistek ve čtvrtek 30. října od 16:00 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí.

Kniha Případ Pavlína Martiny Formanové vypráví dramatický příběh rodiny světoznámé modelky. Vychází 30. října 2014 v nakladatelství PROSTOR.

„Jedná se o skutečný příběh, a tentokrát nikoli můj. V něčem mi byl důvěrně blízký, a v něčem byl zas tak neuvěřitelně dramatický, že bych si ho od stolu prostě nevymyslela,“ říká o knize její autorka Martina Formanová.

„Je to velký příběh dvou mladých lidí, Anny a Jiřího Pořízkových. Martina začíná své vyprávění de facto jejich útěkem v srpnu 1968 z tehdejšího Československa okupovaného sovětskými vojsky a končí... Ale to už si nechám pro sebe, protože to ať se čtenáři raději dozví z knihy! Je to obrovské drama. Sám jsem netušil, co všechno rodina Pořízkových tehdy prožila. Klobouk dolů před tím vším. A velký dík Martině, že to tak poutavě napsala...," popisuje Aleš Lederer, majitel nakladatelství, který dosud vydal všechny knihy Martiny Formanové. A dodává: „Jsem velice rád, že na představení knihy, její křest a autogramiádu přijedou do Prahy všechny, jež se na vzniku knihy podílely. Tedy nejen autorka – Martina Formanová, ale i Pavlína Pořízková a její maminka Anna.“Případ Pavlína
Dramatický příběh světoznámé české modelky a jejích rodičů - rodiny rozdělené světovou okupací.

Informace o dramatickém dětství a začátcích modelky a herečky Pavlíny Pořízkové můžeme nalézt v různých mediálních zdrojích zhruba od doby, kdy budoucí světové hvězdě bylo šest let.

Dnes poprvé její příběh vychází v románovém zpracování. Jde o působivé vyprávění o mladých, nezralých rodičích Anně a Jiřím, jejich zbrklém útěku z Československa, erotikou nabitém vztahu, odvaze i selhání. Martina Formanová líčí na pozadí tehdy probíhající studené války rodinné drama v celé jeho šíři a nejniternější podobě. Manželé Pořízkovi opouštějí čtyři dny po sovětské okupaci Československo a nechávají u prarodičů tříapůlletou Pavlínu. Netuší, jak dlouho budou muset čekat a co vše podniknout, než opět uvidí svoji dceru, ani co přinese jejich shledání… Autorka popisuje individuální cesty každého z aktérů s hlubokým porozuměním a schopností najít humor či komičnost i ve vážných životních situacích.

Martina Formanová pochází z Brna, vystu­dovala scenáristiku na Filmové akademii múzických umění v Praze a od poloviny deva­desátých let žije ve Spojených státech amerických. Je autorkou autobiograficky laděných próz Skladatelka voňavého prádla (2002) a Snědla dětem sladkosti (2012), novel Trojdílné plavky (2007) a Nevěra po americku (2011) a románu Ten sen (2009). Napsala rovněž dva scénáře, které se staly předlohou k televizním filmům.

Pavlína Pořízková je jednou z nejznámějších modelek světa. Byla první ze střední a východní Evropy, která se dostala na absolutní špičku modelingu. Podařilo se jí získat snovou zakázku – stala se tváří kosmetiky Estée Lauder za 6 mil. dolarů, Harpers Bazaar ji zařadil mezi deset nejkrásnějších žen světa, pravidelně obsazovala titulní strany life stylových časopisů. Zahrála si i v několika filmech Anna, Její alibi a Arizona Dream, atd. Jejím manželem je Ric Ocasek, zpěvák rockové skupiny The Cars, s nímž má dva syny.

Více informací naleznete na www.prostor-nakladatelstvi.cz .

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 8. 10. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Kniha: Pavlína Pořízková osobně v Praze! . Vychytané.cz. [Online] 8. 10. 2014. [Citace: 6. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8321. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Pavlina-Porizkova-osobne-v-Praze!-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.103s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.121.117
Serverový čas: úterý 6. prosince 2022 18:06