Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

…příští vlna/next wave… už dnes

Festival …příští vlna/next wave… zve na premiéry do bytu i oslavu vepře
Přidat na Facebook
Festival …příští vlna/next wave… po sobotním prologu začíná naostro ve čtvrtek 2. října premiérou intimní inscenace ME souboru Taking Off Company. Série představení se odehraje v bytě v Balbínově ulici. O premiéry není letos na festivalu nouze. Už 4. října do totožného bytu naláká diváky společnost Masakr Elsinor s Písničkou o kudle, která oživí vzpomínku na milované sériové vrahy i válečné hrdiny. Pozor, obě představení jsou určena pouhým třiceti divákům!

Na 6. října se ve Studiu Hrdinů chystá první uvedení inscenace Pustina v režii Miroslava Bambuška, která vychází z textů undergroundového básníka a hudebníka Pavla Zajíčka. Dílem Markýze de Sade se pak inspiroval režisér Jakub Čermák a se souborem Depresivní děti touží po penězích uvede o den později v novém prostoru Venuše ve Švehlovce v Praze 3 projekt 120 dnů Sodomy.

Na 21. ročníku …příští vlny/next wave… oslaví ve Studiu Hrdinů svou první dekádu na taneční scéně skupina NANOHACH. Work in progress jejich inscenace MOVE ON mohou diváci zhlédnout 8. října. Na témže místě a ve stejný den bude mít premiéru pohádka vousů beze slov Černý Karkul Ondřeje Lipovského. Přehlídku zakončí 9. října kabaret s poezií, skeči, zpěvy a tanci Chemická Venuše Chemického divadla, opět ve Venuši ve Švehlovce.Letošní ročník …příští vlna/next wave… se nese ve znamení vepře, kterého tvůrci vnímají jako symbol plodivé síly, mužnosti, blahobytu, nebo naopak jako zlotřilé zvíře. Akce na jeho počest se uskuteční 3. a 4. října, chystá se zabijačka s jelítky a slivovicí v Divadle Disk či dvě pouliční akce na počest prasárniček a blahobytu na Anenském náměstí.

Festival láká diváky do divadel i na netradiční místa. Zve mimo již zmíněného bytu na Piazzetu Národního divadla i do výstavního prostoru Malé dvorany Veletržního paláce. Slavnostní Udílení Poct festivalu za alternativní umění se bude konat v Divadle Na zábradlí, a to v pátek 3. října. Koncepce večera se ujal Michal Hába a předávání se ponese v duchu jeho inscenace 120 dnů svobody, která měla podtitul V každém člověku dříme prase.

Více informací na www.nextwave.cz nebo na www.facebook.com/festivalnextwave. Předprodej vstupenek probíhá v sítích SMS Ticket a Ticketportal. Rezervace jsou možné na info@nextwave.cz

Festival podporuje hlavní město Praha a Ministerstvo kultury ČR.

Dodala: Silvie Marková
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 2. 10. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. …příští vlna/next wave… už dnes. Vychytané.cz. [Online] 2. 10. 2014. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8310. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/…pristi-vlna/next-wave…-uz-dnes
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.094s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 02:55