Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Rozhovor s M.I.K.E. Push před Trancefusion - The Legends

Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Trancefusion - The Legends
sobota 11. října 2014 19:00
(konec +- neděle 12. října 2014 06:00)
Forum Karlín
Praha 8 - Karlín (CZ)
Kdo tě inspiroval ke skládání hudby?
Začalo to docela brzy, když mi bylo asi devět. Měl jsem rád syntetický pop / electro body. A tenhle styl začal v Belgii brzy, někdy v 80. letech. Začalo mě to zajímat a chtěl jsem to sám skládat. Jako náctiletý jsem získal svůj první syntezátor. Brzy na to mi v 18. vyšel můj první track a od té doby jsem nepřestal!

Máš hodně aliasů. Můžeš nám vysvětlit rozdíl mezi M.I.K.E, Push a Plastic Boy?
M.I.K.E byla vždycky víc moje “techie” stránka. Push byl můj melodický trance. Plastic Boy je víc progressive trance. Dneska se ale tolik aliasů nepoužívá a tak jsem se rozhodl pro své nejoblíbenější a kombinoval svoje umělecké jméno jako M.I.K.E Push. A funguje to líp, protože mě moji fanoušci mohou líp sledovat na internetu.

Kdybys mohl spolupracovat s jakýmkoliv hudebníkem, kdo by to byl a proč?
Mám rád umělce, kteří mají vlastní styl, umělce, kteří jsou něčím vyjímeční. Za ta léta v hudební scéně jsem rostl ve vlasní hudbě a vlastním stylu. Každý umělec, kterému se to povedlo, je pro mě zajímavý.

Jaký je rozdíl mezi trancovou scénou dnes a v 90. letech a začátkem 21. století?
Začněme hudbou. Trance je široký pojem. Už tu není jenom jedna specifická skladba, o které by se dalo říct: tohleto je “trance”. Ale já si myslím, že to je dobře. Hudba se šíří po světě a je ze všech stran ovlivňována. Inspiruje lidi jako mě. Hudba se musí vyvíjet. Ale vždycky říkám, že ravy a festivaly v 90.letech byly jenom o tom ztratit se v hudbě. A nic víc.

Jak si myslíš, že bude trance znít za pět let?
Rád bych ti na tuhle otázku uměl odpovědět. Doufám, že kořeny toho, co je trance, nikdy nezeslábnou. Doufám, že průkopníci trance se o to postarají ;-)

Máš každý týden vlastní vysílání Club Elite Sessions. Můžeš nám o něm říct něco víc?
Moje show je každý čtvrtek na Digitally Imported Radio ve 22 CET a je take přenášená na lokálních stanicích ve vice než patnácti zemích světa. Hraji si s různými hudebními styly a představuji posluhačům nové věci a vlastí novinky. Hraji trance, deep tech trance, techno a uplifting, je to tam všechno. Poslechněte si podcast na iTunes a uslyšíte to sami.

Loni v únoru jsi hrál na Trancefusion Old School v Praze. Jak se ti hrálo a co si myslíš o českém publiku?
Já jsem do toho publika ZAMILOVANÝ. Skvělá energie a hodně úsměvů. Tak mám své fanoušky rád. Byl to výborný zážitek. A organizace byla parádní. Když mě můj agent řekl, že mě chtějí znovu, tak jsem okamžitě potvrdil. A opravdu se těším, že se vrátím do Prahy; Praha je jedno z mých nejoblíbenějších měst!

Už za dva týdny budeš hrát na Trancefusion The Legends. Kdo je tvoje legenda?
Moje legendy jsou Depeche Mode a v dance music Oliver Lieb. Ale je to těžké, protože jsem začal v době, kdy jsem tvořil trance podle svého a s vybranou skupinou hudebníků, jejichž cílem bylo jenom nadšení! A nadšení je to, co mě pohání do dnes.

Právě ti vyšly dva nové tracky “Intrusion” a “Bomba”. a jsou vysoko v hitparádách. Můžeme očekávat další novinky?
Určitě. Zlo nikdy nespí . Ať jsem na cestách nebo doma v Bayside Studios, využívám ke skládání každý moment. V současné době pracuji na několika tracích, které vyjdou koncem roku. Víc vám opravdu nemůžu prozradit

Chtěl bys něco vzkázat svým fanouškům?
Sledujte mě na facebooku a na twitteru a uvidíte, kde právě hraji a co mi vychází. A nezapomeňte na mé rádiové vysílání #ClubEliteSessions každý čtvrtek na di.fm! Uvidíme se na Trancefusion!

http://www.facebook.com/MikeMusicOfficial
http://twitter.com/mikepush

TRANCEFUSION – ta správná transfúze do žil české taneční scény! Po této noci budete jako znovuzrození.

Dodal: Zdenek Masopust

Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 2. 10. 2014 12:00
Chovancová, Michaela. 2014. Rozhovor s M.I.K.E. Push před Trancefusion - The Legends. Vychytané.cz. [Online] 2. 10. 2014. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8307. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Rozhovor-s-M.I.K.E.-Push-pred-Trancefusion---The-Legends
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.075s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 02:40