Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zákon přitažlivosti

Následuje devět vědecky ověřených postupů, jak najít dokonalého partnera. Ano, vědci skutečně dostávají zaplaceno za to, že zkoumají tzv. mezilidskou přitažlivost (my tou obvykle říkáme láska)...
Přidat na Facebook

Výsledky výzkumů přitom často vyvracejí mnohé vžité představy pocházející z romantické literatury. Například tvrzení, že protiklady se přitahují, nebo mýtus o tom, že odloučení posiluje citové vztahy. Jiná tvrzení ale naopak potvrzují.

Vrána k vráně sedá
Porozhlédněte se po člověku, který je vám v něčem podobný, protože pak nejspíš i on hledá někoho jako jste vy. Máme dokonce slabost pro lidi, kteří podobně jako my vypadají. Už před sto lety na tento fakt poukázal významný anglický vědec sir Francis Galton.

Váš dům, váš zdroj
Zapomeňte na vztahy na dálku. Blízkost sbližuje. Čím častěji někoho vídáme, tím víc se nám líbí. Proto se lidé zamilovávají do svých spolupracovníků nebo do někoho ze sousedství.

Sympatie plodí sympatie
Nejsilnější impuls k navázání vztahu, je totiž podle psychologa Arthura Arona prostý fakt, že se někomu líbíme. Projeví-li o nás někdo zájem, hned je nám sympatičtější. Snáze vzplaneme pro ty, kdo nám lichotí.

Věřte svým očím
Je totiž dokázáno, že čím upřeněji se na sebe budoucí partneři při setkání zahledí, tím víc se jim líbí to co vidí. Když ukážeme pokusným osobám dvě fotografie jedné osoby opačného pohlaví s různě velkými zorničkami, je dvakrát pravděpodobnější, že za přitažlivější označí snímek člověka s většími zorničkami. Rozšířené zorničky signalizují zájem a vzrušení.

Nechte mluvit tělo
Nejste na sladké řeči? Spolehněte se tedy na řeč těla. Nejjednodušším a nejúčinnějším projevem zájmu je dlouhý pohled a úsměv.
Muže nejvíc vzrušují ženská submisivní gesta - odhalená zápěstí, oblast krku..(zdálo by se nenápadná vyzývavost) - tyto projevy prý skvěle ovládala princezna Diana
Muži zase obvykle dávají najevo dominanci tím, že se snaží zabírat co nejvíc místa - sedí s roztaženýma nohama, palce zastrčí do kapes a prsty bezděčně namíří na přirození. Tento trik nějaký čas dost úspěšně provozoval zpěvák Michael Jackson.

Čím hezčí, tím lepší
Nevěřte řečem o tom, že nejdůležitější je vnitřní krása. Hezcí lidé působí jako chytřejší, přitažlivější a úspěšnější než ti nenápadní. Muži projevují zájem o mladší ženy s dlouhými lesklými vlasy a boky, které jsou přesně o třetinu širší než pás. To všechno totiž svědčí o zdraví, mládí a plodnosti. Na druhé straně ženy dávají přednost vyšším starším mužům, neboť ti mívají hypoteticky nejvíc prostředků, které mohou investovat do potomků.


Rovnou za nosem
Vůbec nejvíc nás přitahuje něco, co je pouhým okem nepostižitelné. Vábí nás totiž ti, jejichž imunitní systém je naprosto odlišný od našeho, což přináší evoluční výhody případnému potomstvu. A jak si něčí imunitu můžete otestovat? Očichejte si ho. To je výsledek experimentů zkoumajících souvislost mezi výběrem partnera a tělesným pachem. Překvapivými výsledky bylo, že nejvíc pokusné osoby vzrušoval pach triček, která nosili lidé, jejichž systém imunitních genů se nejvíc lišil od jejich vlastního. Co z toho vyplývá? Nepřehánějte to s mytím - možná ze sebe smýváte to, co je na vás nejpřitažlivější! (Já jen doufám, že se teď smějete a kroutíte hlavou stejně nevěřícně a odmítavě jako jsem to dělala já)!

Láska na první adrenalin
Čím větší vzrušení zažije člověk v přítomnosti potenciálního partnera - je jedno zda způsobené strachem, nebo radostí - tím atraktivnější mu ten druhý připadá. (Takže ideální první rande? - hurá na maxi horskou dráhu!)


Pohoda šíří pohodu
Čím víc je člověk v pohodě, tím milejší jsou mu lidé kolem. Pozitivní emoce nemusíte přitom v partnerovi vyvolat osobně, stačí být nablízku, když je prožívá, a on si vás už s příjemnými zážitky spojí sám. Schůzky tedy plánujte na místech, která nevyvolávají strach nebo úzkost - na druhou stranu v tomto případě by zas mohlo platit pravidlo adrenalinu.

VYUŽIJTE VŠECHNY MOŽNOSTI
Chcete-li mít u partnera zaručený úspěch, kupte si společně tandemový volný pád (pravdu velmi silný vzrušující zážitek), nepřevlékejte se (vaše pižmo tím vynikne), pak zajděte do kina na film, kde hrají samí ohyzdové a skončit můžete v tlumeně osvětleném baru. Ve tmě se vám určitě rozšíří zorničky (pokud ne, antidepresiva to jistí)..

GOOD LUCK HUNTERS! :)
DaDiKa
(Petra Daňková)
pátek 9. 11. 2007 08:00
Daňková, Petra. 2007. Zákon přitažlivosti. Vychytané.cz. [Online] 9. 11. 2007. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=825. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zakon-pritazlivosti
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 14:27