Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Sedmička představí Triggerfinger

Triggerfinger z belgických Antverp dorazí na strahovskou Sedmičku
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Triggerfinger
pátek 14. listopadu 2014 19:30
(konec +- sobota 15. listopadu 2014 02:30)
Klub 007 Strahov
Praha 6 (CZ)
Nikdy neměňte vítězný team! Bylo úplně přirozené, že když belgická rocková kapela Triggerfinger chtěla natočit další album po úspěšné desce ‘All this Dancin’ Around’ z roku 2010, sedli její členové na letadlo a odletěli do Los Angeles, ubytovali se opět v Hollywood Downtowner Motelu a znovu spolupracovali s producentem Gregem Gordonem, který je znám jako ‘čtvrtý člen Triggerfinger’. Nahrávalo se ve studiu Sunset Sound na Sunset Boulevard (kde nahrávali Led Zeppelin, The Rolling Stones…)

‘Celá nová deska má pořádnou horečku,’ tvrdí basák Monsieur Paul.

Písničky, sexy feeling, sedmdesátky, glam, blues, rozvlněné boky, tleskání, drsný hluk a melodie, které míří přímo na solar. ‘By Absence of the Sun’ je album, které dostává největší belgickou kapelu na novou úroveň. Ruben Block (kytara, zpěv), Monsieur Paul (basová kytara) a Mario Goossens (bicí) za dobu své existence okusili vítězství i chuť hořkosti. Ruben Block: ‘Úplně nás zalévaly dobré vibrace. Hráli jsme na bláznivých festivalech. Na stadiónech v Německu. Ale doma mou rodinu pronásledovala smůla. Lidé, které miluji, byli hodně nemocní… Bojoval jsem s mnoha protichůdnými pocity. Často jsem se ptal Grega Gordona: ‘Co si myslíš o těch textech?’ Greg má velkou zásluhu na tom, že je tahle deska tak svěží a energická. Já v té době psal temné a melancholické album.’

Sexy hity jako ‘Perfect Match’ a ‘Black Panic’ jsou elektrizující, zatímco intimnější písničky jako ‘Splendor In The Grass’, ‘Halfway There’, ‘Trail of Love’ a titulní píseň vyjadřují pocit ztráty. Ale i tam je paprsek naděje.

‘By Absence of the Sun’ je deska, která se zrodila z mnoha protikladů – na ulicích Hollywoodu vidíte chudobu i bohatství. Na turné kapely se neustále střídá euforie z živého hraní a stesk po domově.

‘By Absence of the Sun’je deska mnoha nálad - Ruben Block hází riffy jako ZZ Top, Mario Goossens tvrdí, že atmosféra desky připomíná Roxy Music, Monsieur Paul slyší ozvěny Roberta Palmera. Všichni tři muzikanti jsou praví gentlemani, vždy oblečeni v padnoucích oblecích. Monsieur Paul o své kapele tvrdí: ‘Triggerfinger jsou fajnový kvádra se špinavými zpocenými fleky´. A to je nejspíš ten největší protiklad nejlépe definující desku ‘By Absence of the Sun’.

Absence of the Sun je název, který by se hodil i jako popisek aktuálního počasí v naší kotlině. Možná i pro to se Triggerfinger rozhodli, že se svým aktuálním albem musí dorazit i do Prahy. Stane se tak 14.listopadu, kdy to rozbalí na strahovské Sedmičce.

Vstupenky za 200,- Kč + poplatky k zakoupení na www.goout.cz nebo v síti Ticketpro. Na místě v den koncertu za 250,- Kč.

Více info na:
www.triggerfinger.net
www.facebook.com/triggerfingerpage
www.klub007strahov.cz
www.facebook.com/klub007strahov
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Dodal: Michal Rejzek
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 3. 9. 2014 13:30
Chovancová, Michaela. 2014. Sedmička představí Triggerfinger. Vychytané.cz. [Online] 3. 9. 2014. [Citace: 6. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8213. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Sedmicka-predstavi-Triggerfinger
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.099s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.96.43
Serverový čas: středa 6. července 2022 03:17