Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Nepřátele není dobré nenávidět. Protože nenávist zaslepuje.

BOURNEOVA POMSTA - nový román čerpající z tvůrčího potenciálu Roberta Ludluma a Erica Van Lustbadera přichází do Čech.
Přidat na Facebook
Bourne. Jason Bourne. Agent bez minulosti, kterého stvořil Robert Ludlum, se stal legendou už v sedmdesátých letech 20. století a zůstal jí dodnes. Ludlumovy příběhy jsou propracované do sebemenších detailů a napsané s tak udivující znalostí problematiky, že se Bourneův literární otec stal předmětem zájmu CIA, která se zajímala o zdroj jeho informací, podezřívajíc v lepším případě jeho přátele v agenturních kruzích z jejich úniku, v horším případě samotného Ludluma z práce pro kdovíjakou tajnou službu.

Jason Bourne inspiroval filmaře, aby natočili filmovou sérii thrillerů v hlavní roli s Mattem Damonem, jejíž divácký úspěch přiměl tvůrce bondovek, aby i jejich legendární špión prožíval akčnější příběhy než dřív.

Jedenáctý příběh Jasona Bournea vyjde 10. září u nakladatelství DOMINO, které je už osmnáct let výhradním českým nakladatelem tohoto autora. BOURNEOVU POMSTU přeložil z originálu The Bourne Retribution Michael Havlen.BOURNEOVA POMSTA
Šéf izraelské tajné služby Mosad má pro Bournea nový úkol: zjistit pravou podstatu obchodů mezi vysokým čínským představitelem Ou-jangem a významným obchodníkem s drogami z Mexika. Bourne tuto misi rád přijme, především z osobních důvodů: Ou-jang totiž nechal před časem zavraždit agentku Rebeku, která patřila mezi hrstku lidí, na nichž Bourneovi skutečně záleželo.

Bourne se do plnění úkolu vrhne plný touhy po pomstě, ale brzy se začne zaplétat do nebezpečné hry, v níž kromě Mexičanů a Číňanů figurují i Rusové. Sveřepé pátrání zavede Bournea do různých končin planety a skončí ve vesnici na čínském pobřeží – a právě tam se z lovce stane kořist. Obklopen hrozbami ze všech stran netuší, komu se ještě dá věřit. Čím blíž je ke svému cíli, tím blíž je i vlastní smrti…

BOURNEOVA POMSTA (více informací v příloze) – autorem je Ludlumův celoživotní přítel Eric Van Lustbader, jehož k psaní dalších bourneovek oprávnili dědicové autorských práv (podobně jako to například dělají dědicové Iana Fleminga). Ne vždy je takovéto následnictví ideální; v případě Van Lustbadera se to však stalo. Nepochybně i díky celoživotnímu přátelství s autorem dokázal plynule navázat na legendární bourneovskou trilogii; nynější novinka má v “pokračovací sérii” pořadové číslo osm. A soudě podle čtenářských ohlasů z anglicky mluvících zemí není rozhodně poslední.

Bývá zvykem v závěru uvést obligátní čísla o počtu jazyků, do nichž je ten který autor překládán, a v jakém úhrnném nákladu byly jeho knihy vydány. U Roberta Ludluma se pohybujeme v úplně jiných sférách, než je obvyklé: impérium, které vzniklo na základech Ludlumových románů vydaných na celém světě v nákladu bezmála půl miliardy výtisků, má dnes odhadovanou hodnotu jedné miliardy dolarů. A vzhledem k neustále vycházejícím dotiskům a filmovým adaptacím tato hodnota soustavně roste.

Ucelený seznam českých vydání s anotacemi a recenzemi je na stránkách nakladatelství DOMINO, www.DOMINOknihy.cz

Další novinkové zářijové tituly, které vycházejí u nakladatelství DOMINO:
TVÁŘÍ V TVÁŘ, David Baldacci, editor – největší jména světového thrilleru v jedné knize
JEZERO SNŮ, Lisa Kleypas, romantika

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 2. 9. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Kniha: Nepřátele není dobré nenávidět. Protože nenávist zaslepuje. . Vychytané.cz. [Online] 2. 9. 2014. [Citace: 6. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8209. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Nepratele-neni-dobre-nenavidet.-Protoze-nenavist-zaslepuje.-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.105s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.96.43
Serverový čas: středa 6. července 2022 03:52