Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Je nevěra potřebná?

Nevěra je stejně mezi lidmi jako láska, nenávist a závist! Pod tímhle nezbedným pojme si každý může představit něco jiného…
Přidat na Facebook

Co považujeme za zrazení partnerovi důvěry? Dotek, polibek nebo fyzický kontakt se vším všudy? A co nás vlastně k tomu vede?

"Kdo by odolal, žijeme snad jen jednou?!“ hlásají někteří promiskuitní jedinci. Představte si, že jste v klubu. Dobře se bavíte, váš partner/ka je mimo a vy máte prostor k flirtování. Seznámíte se s příjemným protějškem, který vás pozve k sobě domů, odmítnete? Je to přesně to, co jste si představovali? Dejme tomu, že přikývnete. Ráno se proberete a začnete kalkulovat a přemýšlet jestli byl váš krok správným směrem. Nevěra totiž může vztah posunout tam, kam směřuje.


Ať už do záhuby, nebo k tomu, že si uvědomíte cenu vaší náklonnosti k vašemu partnerovi. Ačkoliv je nevěra odsuzována, zavrhována a trestána, v některých ojedinělých případech může být i prospěšná. Pokud k ní dojde jedinkrát a zůstane dobře utajená. Může zdánlivě obnovit vyhaslé pouto, paradoxně vztah oživit a zpevnit. Co když je to vysvobození z ubíjejícího soužití a z nudy?

Je totiž třeba rozlišit alespoň nevěru náhodnou, ojedinělou, bez citového pouta a nevěru dlouhodobou, založenou na vztahu dvou blízkých osob. Jde o to si uvědomit jestli jde o momentální povyražení nebo o hlubokou lásku. „Vztah“ jako takový je bezobsažný, dokud ho lidi nezačnou obsahem vyplňovat. Teprve pak se rozhoduje o tom, co je vlastně nevěrou v sázce.

Důvodů , proč k tomuto došlo je bezpočet. Nevěrou signalizujeme, že v soužití v páru je něco špatně anebo jsme rozežraní, že ano. Vypovídá o potřebě změny, o hledání východiska či neuspokojené touze. Nejčastějším důvodem je erotický fascinace. Od prchlivých avantýr až po romantické vztahy nebo snad máte nedostačující sex?


Je těžké snažit se nevěru vymýtit. Dochází i u párů, u kterých bychom to nečekali. Bohužel i tak uznávané labutě umějí kontaktovat jiného partnera. Pravdou je, že v přírodě byste monogamní páry hledaly těžko, i když existují! Nevěrníci však zapomínají, že oproti zvířatům jsme vybavení rozumem a citem, podléháme společenským konvencím a svým slibům.

A když k zahýbání dojde ze strany vašeho protějšku, pokuste se s tím srovnat, aby následky byly co nejmenší. „Platí zásada zatloukat, zatloukat, zatloukat! I když tolerantní protějšek tvrdí, že je schopen vaše šlápnutí vedle akceptovat a pochopit. Ve skutečnosti to zcela rozbije vaši vzájemnou důvěru a společná budoucnost je poznamenána žárlivostí nejistotou.

Přiznání je polehčující okolností jen u soudu, a to ještě ve vybraných případech. Pokud k ní tedy došlo, neměli bychom se v ní rýpat a raději se orientovat na přítomnost a budoucnost vztahu.

Často sice jde o bolestivé a dlouhodobé hledání, na jehož konci ale můžeme mnohé pochopit o sobě samém a i o našem vztahu.
joslin
(Petra Hrabalová)
úterý 6. 11. 2007 08:00
Hrabalová, Petra. 2007. Je nevěra potřebná?. Vychytané.cz. [Online] 6. 11. 2007. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=819. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Je-nevera-potrebna?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.085s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 05:20