Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Co na tebe prozdradí barvy?

Každý z nás má svou oblíbenou barvu, která něco značí….
Přidat na Facebook
Bílá
Symbolizuje, čistotu, jasnost a dokonalost. Je chladivá a působí rozjasňujícím dojmem. Podporuje přemýšlení, ale ne rozhodnutí. Bohužel značí taky naivitu. Jestliže někdo preferuje bílo barvu v oblečení zejména ve starším věku, může to signalizovat jeho nezralou osobnost nebo náklonnost k perfekcionismu. A pokud doplňujeme bílou barvu jinými barvami, jsme vyrovnaná osobnost. Lidé v bílé jsou více otevřenější, upřímnější, ale také více nekompromisnější. Odpouštějí nic sobě ani okolí.

Černá
Je opakem bíle. Váže se k ní tajemno a smutek. Přesto je základní a velmi oblíbenou barvou, pomáhá nám neztratit sebe sama v neklidu světa, učí nás analyzovat, neuzavírat se a zůstávat přístupný všem možnostem. Taky může vyjadřovat krizi identity, citlivost a tajnůstkaření.

Červená
Je barvou vitality, síly života, revoluce, požáru, krve, pohybu, energie. Oživuje nás a dává nám činorodost, výkonnost, teplo a odvahu. Červená je barvou extrovertní a stimulující, impulzivní až dokonce agresivní. Člověk který má rád červenou prosazuje své názory, i když nemá pravdu, naopak dokáže hezky projevit něžnost a srdečnost. Tahle barva podporuje sexualitu a nejeden muž ji miluje.


Růžová
Je jemnější kvalitou červené. Symbolizuje lásku, je také barvou nezralosti, naivity, sentimentu, smyslu života a romantických citů. V kombinaci s černou může signalizovat negativní pocity o sobě samém.

Modrá
Patří k chladivým barvám, symbolizuje moře, nebe, ale i konzervatizmus, povinnosti, sebepozorování. Tmavě modrá – přináší klid, schopnost soustředit se, podstatně a hloubkově se poznávat. Je barvou spolehlivost a míru. Podporuje intuici a celkově uklidňuje. Světle modrá - vyjadřuje pocit svobody, daruje nám inspiraci, pocházející z našeho nitra. Její vibrace připomínají nekonečnost nebe. Vyjasňuje a rozšiřuje duši i ducha. Tyrkysová – sebeznázornění, sebevědomí podporuje a podněcuje fantazii. Jasná, zelenkavá modř symbolizuje v mnoha kulturách svobodnou duši. Je synonymem čestného jednání, přátelství, komunikace i krásy, humoru a šarmu. V negativním chápání je tyrkysová symbolem sobectví a nezdravé touhy po uznání.


Žlutá
Je jednou z barev tepla. Lidé preferující žlutou barvu bývají jasní myslitelé. Žlutá je povzbudivá, jasná, zářivá a rozveselující. Takže jak už bylo řečeno je symbolem moudrosti, inteligence, myšlení a působí na paměť. Žlutá také zprostředkovává lehkost, radost, uvolnění. Podporují chuť navazovat kontakty a poučovat se ze zkušeností a poznatků. Podporuje také metabolismu a komunikaci.

Zlatá
Mění porozumění v moudrost, podněcuje řešení psychických problémů, dává pocit bohatství, lesku a tepla. Vyjadřuje klid a vyrovnanost duše a těla. Hojnost, lesk a nadbytek. Univerzální láska a nejvyšší hodnoty. Zástupce idealismu, velkorysosti a šlechetnosti.

Oranžová
Vzniká ze žluté a červené. Je tedy jakoby kombinací životní energie (sexuality) a intelektu. Pomáhá mobilizovat lidi, kteří upadli do letargie a depresí. Oranžová je sociální barva, barva extrovertů. Je to barva mládeže, síly, nebojácnosti. Nositelé této barvy zajímá svět a vše kolem něj. Jsou to zvědavé povahy s novátorskými schopnostmi ctižádost a tvrdohlavost zde taky nechybí.

Zelená
Je mezi modrou a žlutou, takže značí rovnováhu, naději, klid, nákladnost, soucit, kreativitu, citlivost, ochotu pomáhat. Rozdávat lásku a motivovat. Podporuje nervový systém, empatii, náklonnost, působí uklidňujícím dojmem. Díky ní se regenerujeme a načerpáváme novou sílu. Je to barva lidí se silným sociálním cítěním.


Fialová
Je barvou spirituality. Mnoho lidí si ji spojuje se smutkem a utrpením. Ale nemusí to být zcela pravda. Stejně jako modrá patří ke chladivým barvám. Působí na centrální nervový systém, působí uklidňujícím dojmem, tak že vyvolává spánek. Pomáhá při meditaci, má až hypnotické účinky. Je to mystická barva, která je symbolem duchovna, ale i srdečnosti. Fialová je spojována s touhou po vědění. Drží se ji originální, samostatní lidé s uměleckými sklony a přehnaně vysokými nároky.

Šedá
Je nazývána upírem barev. Snižuje intenzitu barvy vedle ní ležících, je barvou kompromisu. Inklinují k ní lidé s tendencí uštvat se v práci, workholici. Značí ji také neutralita a opatrnost. Potlačování, omezování,nejistota a strach.

Hnědá
Barva země, pokory a askeze. Je to také barva solidních, trpělivých, spolehlivých a silných jedinců. Preferují ji lidé, kteří na sebe berou práci a odpovědnost, již nechce nikdo přímot. Jsou to lidé důvěřiví, klidní, se silně vyvinutým smyslem pro spravedlnost, pevně stojící na zemi a takoví, kteří umí dobře hospodařit s penězi a pomáhají druhým lidem.


Tak co, našli jste se?
joslin
(Petra Hrabalová)
neděle 4. 11. 2007 08:00
Hrabalová, Petra. 2007. Co na tebe prozdradí barvy?. Vychytané.cz. [Online] 4. 11. 2007. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=818. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Co-na-tebe-prozdradi-barvy?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.104s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 03:27