Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

20. narozeniny Rock for People už tuto sobotu!

Festival Rock for People oslaví již tuto sobotu 20. narozeniny společně s domácí hudební špičkou
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Brod 20: 20. narozeniny festivalu Rock for People
sobota 23. srpna 2014 21:00
(konec +- neděle 24. srpna 2014 04:00)
Černá Perla
Studénka (CZ)
Rock for People oslaví už tuto sobotu 23. srpna s plnou parádou dvacetiny. Stane se tak na památném místě, kde před dvaceti lety 19. srpna 1995 začínal - v Českém Brodě na atletickém stadionu. V místě, kde leží krásné vzpomínky a příběhy, v místě slunce i bahna, v místě mládí festivalu i jeho pamětníků.

DOMÁCÍ HUDEBNÍ ŠPIČKA
Do areálu stadionu Na Kutilce v Českém Brodě přijede tuto sobotu blahopřát tucet kapel, které jsou s festivalem spojeny přátelskými vazbami a utvářely historii československého rocku - od legendárních Blue Effectů a Hudby Praha přes vynikající Tata Bojs, aktuálního Xindla X, klubové i festivalové jistoty Vypsanou Fixu nebo UDG, slovenské harcovníky Horkýže Slíže, domácí oblíbence Divokýho Billa a jejich starší bratry Medvěd 009, profíky Monkey Business, mladé talenty Evelynne až po Kryštofa, který zde odehraje na dlouhou dobu poslední festival. Ti všichni RfP věnovali krásnou, osobní zdravici a gratulaci: http://bit.ly/1m69eUb

VZPOMÍNKY, NOSTALGIE, KVĚTINY I PŘÍBĚH
Základním mottem Rock for People bylo vždy přesvědčení, že hudba a festival má být pro lidi a spojovat je. Po dvacet let se to festivalu daří, což dokládá řada osobních příběhů návštěvníků, vztahů přátelských i partnerských, které RfP spoluvytvářely. Jeden ze zakladatelů festivalu Petr Fořt k tomu říká: „Přátelství a snaha o porozumění, bez ohledu na styl, pohlaví, kulturní nebo sociální rozdíly, to bylo to, co nás na hudbě nejvíce zajímalo, a snažili jsme se to vždy dát Rock for People do štítu.“ A do štítu, přesněji vstupní brány areálu, budou 23. srpna vetknuty desítky květin, které dokreslí narozeninovou atmosféru – do výzdoby bude využita jakákoli květina (z květinářství, louky, svatby, pohřbu nebo třeba ze zahrádky). I proto prosíme všechny návštěvníky o zapojení a květinu pro festival. Dále bude v areálu instalována stěna, kam budou návštěvníci moci napsat svůj příběh nebo vzpomínku z festivalu Rock for People.DOPRAVA, PARKING, SPECIÁLNÍ VLAKY, KYVADLOVÁ DOPRAVA
Pořadatel ve spolupráci s Českými drahami na sobotu 23. srpna od 10 hodin posílil spoje z Prahy a z Kolína. Vlaky odjíždí z Prahy každou půl hodinu. Zpátky fanoušky dopraví

SPECIÁLNÍ VLAKOVÉ SPOJE v těchto časech:
- směr Praha, odjezd 0:45 a 2:15
- směr Kolín - Pardubice, odjezd 2:10
- směr Nymburk - Poděbrady, odjezd 1:30

Z nádraží na atletický stadion Na Kutilce návštěvníky dopraví kyvadlová doprava, která je samozřejmě zdarma.

Přijedou-li fanoušci na festival autem, mohou zaparkovat na CENTRÁLNÍM FESTIVALOVÉM PARKOVIŠTI u nádraží. Český Brod není na příliv velkého počtu návštěvníků uzpůsobený a nelze jeho obyvatelům výrazně komplikovat život. K festivalovému parkovišti budou navigovat cedule. Z parkingu lze opět využít k areálu zdarma i zpět kyvadlovou dopravou. Parkování je zpoplatněno částkou 50 Kč.

STAROPRAMEN I GAMBRINUS … A SAMOSEBOU TAKÉ ČISTO!
Dalším specifikem českobrodské akce bude přítomnost dvou největších tuzemských pivovarů – Staropramenu a Gambrinusu. Prvně jmenovaný, který po boku pořadatelů Rock for People stojí několik posledních let, velkoryse přepustil část výčepů plzeňskému pivovaru, jenž naopak provázel festival v prvním desetiletí jeho existence.

„I ve sportu se stává, že rivalové nastoupí vedle sebe v jednom dresu, když jde o něco výjimečného. A my budeme svědky něčeho podobného, v českém showbyznysu nevídaného: dva největší producenti piva si na BRODU na jeden den podají ruce a jistě k radosti fanoušků i účinkujících společně dotvoří příjemnou atmosféru vzpomínek na historii i současnost našeho festivalu,“ vysvětluje tento průlomový krok Michal Thomes, druhý ze zakladatelů Rock for People.

BROD také navazuje na tradici ohleduplného chování vůči životnímu prostředí a na akci budeme třídit odpad. Před několika lety se RfP zapojil do projektu Čistý festival, poslední tři roky také využívá systému vratných kelímků a díky unikátní třídící lince také posílá na recyklaci více než polovinu všeho odpadu.

Festival Brod 20 proběhne v sobotu 23. srpna od 12:00 do 02:00 v areálu atletického stadionu Na Kutilce v Českém Brodě. Vstupenky na festival v ceně 450 Kč je možné ještě několik dní zakoupit na www.ticketsforpeople.cz a v předprodejní síti Ticketstream. Na místě budou vstupenky za 550 Kč. Kapacita brodského stadionu Na Kutilce je omezena, proto doporučujeme zakoupit si vstupenku co nejdříve! Více informací k programu, parkování nebo posílené vlakové dopravě z Českého Brodu na http://brod20.rockforpeople.czNa festivalu BROD 20 se v rolích gratulantů vystřídají Kryštof, Divokej Bill, Horkýže Slíže, Monkey Business, Tata Bojs, Vypsaná Fixa, Xindl X, Blue Effect, UDG, Hudba Praha, Medvěd 009 a Evelynne. Spojí se tu síly několika generací muzikantů, kteří jsou součástí toho nejlepšího z české a v jednom případě i slovenské hudební scény. Jejich cesty se často potkávaly s Rock for People a vzájemně se s festivalem ovlivňovaly. Kryštof si dokonce vybral RfP k jednomu z pouhých tří festivalových koncertů, které letos odehrají mimo vlastní projekt skvěle přijatých Kryštof Kempů a bude to i jejich poslední festival před dlouhou pauzou. Pro Divokýho Billa, Horkýže Slíže či Vypsanou Fixu měly vztahy s týmem RfP klíčový význam pro jejich kariéru, stejně jako nyní pro slibně startující Evelynne.

Neméně zajímavý bude i pestrý doplňkový program. Panelová výstava Rock for People nabídne řadu fotografií a vzpomínek kapel, návštěvníků i organizátorů. V originálním Live Jukeboxu splní živí muzikanti takřka jakékoli hudební přání. Silent party pobaví jak ty, kteří se aktivně zapojí se sluchátky na uších, tak ty, kteří budou tančící pozorovat.

Festival Rock for People poprvé proběhl v Českém Brodě v roce 1995 za účasti 18 českých kapel a 1100 návštěvníků. Během let se festival stal pravidelnou klíčovou událostí každoročních českých festivalových sezón, v roce 1999 se objevil první zahraniční headliner. V roce 2006 narazil festival již s 20 tisíci návštěvníky na kapacitní limit, a tak se v následujícím roce přesunul do tehdy vznikajícího Festivalparku na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové. Návštěvnost posledních ročníků, na nichž vystupuje zpravidla více než 150 účinkujících, se pravidelně pohybuje v desítkách tisíc. Jasná profilace festivalu a schopnost seznamovat posluchače s nejnovějšími trendy v rockové i elektronické hudbě i s prověřenými hodnotami žánru jej staví do první linie pelotonu českých rockových festivalů.

Program
BROD Rock for People 23. 8. 2014:
12:30 – 13:10 Evelynne
13:20 – 14:05 Medvěd 009
14:15 – 15:00 Blue Effect
15:10 – 15:55 UDG
16:05 – 16:50 Hudba Praha
17:00 – 17:45 Vypsaná Fixa
17:55 – 18:40 Xindl X
18:50 – 19:50 Divokej Bill
20:00 – 21:00 Horkýže Slíže
21:10 – 22:10 Monkey Business
22:20 – 23:20 Kryštof
23:30 – 00:30 Tata Bojs

Dodala: Radka Hájková
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 18. 8. 2014 14:00
Chovancová, Michaela. 2014. 20. narozeniny Rock for People už tuto sobotu!. Vychytané.cz. [Online] 18. 8. 2014. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8173. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/20.-narozeniny-Rock-for-People-uz-tuto-sobotu!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.106s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.211.239.1
Serverový čas: pátek 3. února 2023 15:03