Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Hudební festival Hrady CZ se představí na Hradci nad Moravicí

Hudební festival Hrady CZ pokračuje v pátek a sobotu 15. a 16. srpna svou letní tour na Moravě další zastávkou na Hradci na Moravicí u Opavy.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
České hrady: Hradec nad Moravicí
pátek 15. srpna 2014 15:00
(konec +- pátek 15. srpna 2014 22:00)
Hradec nad Moravicí
Hradec nad Moravicí (CZ)
Soutěžilo se o 2x2 vstupy na festival Hrady.cz - Hradec nad Moravicí, který se koná ve dnech 15.-16.8.2014. . Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Festival v rámci svého desetiletého výročí návštěvníkům nově nabízí kromě klasických stanových městeček i komfortnější stanování ve „VIP Hradních kempech“. Páteční program na Hradci nad Moravicí zahájí v 19 hodin koncert kapely Visací zámek. Součástí pátečního večera je již tradičně karneval v maskách o ceny a první festivalový den se mohou návštěvníci těšit také na kapely Portless a Horkýže Slíže. V sobotu dvě velká pódia rozezní například Tomáš Klus, Divokej Bill, Mandrage, Wanastowi Vjecy, No Name a další kapely či interpreti. Zcela poprvé letos na festivalu Hrady CZ vystupuje kapela Olympic. Festival se dále v průběhu léta představí na Bezdězu a Bouzově.

Zatímco páteční program festivalu bude komornější a festivalový areál se otevře v 18 hodin, v sobotu zahrají kapely na dvou festivalových pódiích a návštěvníci mohou přijít na festival už v půl jedenácté. Od půl dvanácté do půlnoci se fanoušci mohou těšit také na Abraxas, Rytmuse, Sto zvířat, Vypsanou Fixu, Xindla X či Adama Mišíka. Kapela Olympic si letos na festivalu Hrady CZ odbývá svoji koncertní premiéru. Petr Janda k účasti Olympicu na hradním festivalu říká: „Hrady byly vždy spojené s romantikou a drsnými rytířskými turnaji. V takové atmosféře moc často nehrajeme. Myslím si, že je to skvělé prostředí pro festival a trocha rockové muziky k tomu by se někdejším hradním pánům moc líbila.“ Na festival Hrady CZ na Hradci nad Moravicí se těší také Robert Kodym z Wanastowých Vjecí: „Těšíme se velice. Většinu naší kapely tvoří mysteriózní a pohádkové bytosti, tak to bude v blízkosti hradu stylové! Přivezeme naše Best of speciálně namíchané pro léto 2014, které zahrnuje všechny pecky, co mají lidi rádi.“ Speciální hradní „set“ si připravila také kapela Divokej Bill. „Vracíme se na festival Hrady CZ po třech letech a po vyprodaném pekelnickém turné hodláme předvést svižný pekelnický set i zde!“ shodují se její členové.Organizátoři festivalu se snaží vycházet vstříc stále se zvyšujícímu počtu návštěvníků a jejich komfortu, nově je tak připraveno placené ubytování ve VIP Hradních kempech se sprchami, non-stop recepcí, úschovnou, občerstvením, sociálním zařízením či možností dobíjení mobilů. I nadále bude možné stanovat zdarma ve stanových městečkách, oba typy ubytování budou v blízkosti areálu festivalu. Samozřejmostí jsou úschovny kol a batohů pro všechny návštěvníky. Pro účely festivalu bude v pátek i sobotu zajištěna kyvadlová autobusová doprava z železniční stanice Opava východ do Hradce nad Moravicí k hotelu Belaria v Žimrovické ulici a zpět.

Hrad Hradec nad Moravicí včetně jeho prohlídkových tras si budou moci návštěvníci prohlédnout zdarma v rámci festivalové vstupenky, která zahrnuje vstupné na hrad. Festival Hrady CZ se letos poprvé stává partnerem projektu Národního památkového ústavu s názvem Neobjevené památky. Jedná se o soubor více než třiceti památek v České republice, které veřejnosti nabízejí dosud nedoceněné krásy a zajímavosti. Každá zastávka hudebního festivalu Hrady CZ má tak v roce 2014 svou „partnerskou neobjevenou památku“, kterou v rámci festivalových zastávek v daných regionech zviditelňuje. V případě Hradce nad Moravicí je partnerskou památkou zámek Raduň. Zde bude v neděli po festivalu probíhat speciální program organizovaný Národním památkovým ústavem. Na ten je možné získat po předložení festivalové vstupenky vždy druhou vstupenku zdarma. Akce 1+1 platí po předložení festivalové vstupenky pro běžné prohlídkové trasy na všech těchto partnerských objektech až do 30. září letošního roku.Vstupenky jsou k zakoupení v předprodeji sítě Ticketstream v cenách 250 korun na páteční program a 410 korun na sobotu. Lístky je možné zakoupit jako E-tickets i přes internet, na místě budou vstupenky k dostání za 300 a 490 korun, slevy mají děti do 6 a 12 let v doprovodu rodičů. V nabídce jsou i speciální balíčky s ubytováním ve VIP Hradních kempech a na Facebooku jsou exkluzivně vyhlašovány speciální ceny na festivalové permanentky. Více informací na http://www.moravskehrady.cz/cs/vstupenky/ a www.moravskehrady.cz

DALŠÍ TERMÍNY A MÍSTA:
15. - 16. 8. Hradec nad Moravicí
22. - 23. 8. Bezděz
29. - 30. 8. Bouzov

Dodala: Klára Mixová
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 13. 8. 2014 12:00
Chovancová, Michaela. 2014. Hudební festival Hrady CZ se představí na Hradci nad Moravicí. Vychytané.cz. [Online] 13. 8. 2014. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8158. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Hudebni-festival-Hrady-CZ-se-predstavi-na-Hradci-nad-Moravici
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.078s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.80.119
Serverový čas: sobota 4. února 2023 17:19