Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

KNIHA: Tipy na mrazivé čtení do horkých letních dnů

Nakladatelství MOBA připravilo na měsíc srpen opravdové knižní lahůdky. Kromě jejich servírování nedočkavým čtenářům má MOBA i důvod k velké oslavě.
Přidat na Facebook
Vlastimil Vondruška, spisovatel, který zde vydává své největší a nejprestižnější tituly, byl již třetím rokem v řadě vyhlášen nejpůjčovanějším autorem českých knihoven.

Proslulý švédský autor Mikael Niemi (Popmusic z Vittuly, Muž, který zemřel jako losos; držitel řady ocenění, jeho knihy byly přeloženy do více než deseti jazyků) se vrací na literární scénu s novým, nečekaně silným příběhem, v němž nešetří dramatickými zvraty, plejádou zajímavých postav, ba dokonce ani černým humorem. V absolutní premiéře v češtině vychází jeho kniha Vodní apokalypsa.

Vincent Laurin, rozvedený muž ve středním věku, se v severním Švédsku živí jako pilot vrtulníku. Jeho bývalá žena Henny si však najala dobré advokáty a chystá se sebrat mu všechno, na čem mu záleží. Vincent se na konci sil rozhodne spáchat sebevraždu, aby odešel se ctí. Už nasedá do vrtulníku, aby se s ním roztříštil ve skalách, když dorazí rozzuřená Henny a hodlá si ho podat. Současně na místo míří jejich dcera Lovisa, aby rodičům oznámila šťastnou zprávu – s přítelem čekají dítě. Ke svým rodičům už ale nestihne dorazit. Henny, která zatím vztekle buší do Vincentovy helikoptéry, najednou začne ječet a sápe se do kabiny jako zběsilá. Vincent musí i s ní okamžitě vzlétnout. Lovisa, šílená strachem, zároveň hledá cokoliv, co by jí pomohlo se ukrýt. Jenže celý svět se sesouvá, nic nedrží na svém místě. Co se děje? Co se kde stalo? Všichni se bez sebemenšího varování ocitli v situaci, kdy o přežití rozhodují vteřiny…Literární gurmáni, ale i ti, kteří se chtějí dozvědět něco víc o Islandu a jeho obyvatelích, ocení již druhé vydání knihy Dech smrti islandského spisovatele Arnaldura Indridasona (originální název Grafarbögn). Knihu přeložila Helena Smolaková a vyjde 12. srpna.

Ve stavební jámě na předměstí Reykjavíku vykopou lidské kosti. Kdo je mrtvý, který tu zpráchnivěl? Byl skutečně pohřben zaživa? Erlendur a jeho kolegové z kriminálky odkrývají kousek po kousku okolnosti dávného surového zločinu a vnášejí světlo do lidské tragédie, která zasahuje až do přítomnosti. A zatímco se Erlendur zabývá hrůzami nenávratně minulých časů, jeho dcera Eva Lind bojuje na jednotce intenzivní péče o život...Carolina je název další knihy výborné české spisovatelky Hany Marie Körnerové.
Julien a Claude, dva nerozluční přátelé, podstoupí souboj o přízeň a lásku krásné Emmy. I když Claude v souboji prohraje, Emma se za něho provdá. Julien odchází do armády a udělá tam skvělou kariéru. Ožení se, avšak jeho žena brzy zemře a on zůstane se synem Simonem sám. Potomek mu ale dělá pramalou radost. Vyroste z něho karbaník, hazardér a podvodník, který, aby se dostal snadno k penězům, unese z kláštera bohatou dívku. Netuší však, že je to Emmina a Claudova dcera Carolina...Další srpnové novinky nakladatelství MOBA:
Lístky ve větru, Virginia C. Andrewsová, román
Čas havranů, Věra Fojtová, historický román
Odvážní a čekatelé, Jitka Prokšová, román
Deník mrtvého vraha, Roman Cílek, edice Původní česká detektivka
Krutá smrt, Stanislav Češka, edice Původní česká detektivka

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 11. 8. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. KNIHA: Tipy na mrazivé čtení do horkých letních dnů. Vychytané.cz. [Online] 11. 8. 2014. [Citace: 29. 11. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8142. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/KNIHA:-Tipy-na-mrazive-cteni-do-horkych-letnich-dnu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.093s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.206.48.243
Serverový čas: středa 29. listopadu 2023 10:25