Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Lenka Dusilová a Baromantika finišují nové album

Podpořte jeho dokončení prostřednictvím sbírky na HitHit.cz!
Přidat na Facebook
Letošní laureátka ceny Anděl v kategorii Zpěvačka roku Lenka Dusilová v těchto dnech dokončuje zbrusu nové spoluautorské album s kapelou Baromantika (tedy s Beatou Hlavenkovou, Patrickem Karpentski, Viliamem Bérešem a Martinem Novákem) pojmenované V hodině smrti. Novinka, jež vzniká z větší části v nouzovských studiích SONO Records, naváže na loňské živé album Live at Café v lese a vyjít by měla v druhé polovině září u vydavatelství Supraphon. Vše je ale závislé na dostatku finančních prostředků na její dokončení, které se Lenka a Baromantika rozhodli získat přímo od fanoušků, prostřednictvím crowdfundingového portálu HitHit.cz

"Nová Baromantika bude velmi poctivý dílo, v němž jdeme s našimi emocemi opravdu na dřeň. Mix jsme svěřili zvukařům Milanu Cimfemu a Pavlu Karlíkovi ze SONO Records, jejichž otisk na výsledném zvuku můžete slyšet na předešlé Baromantice či Eternal Seekers a jsou tedy pro kontinuitu našeho hudebního příběhu nepostradatelní. Natáčení je přirozeně nejnákladnější složkou projektu a proto si vážíme jakékoliv finanční podpory," vysvětluje Dusilová.Na albu, jehož stěžejním tématem je problematika přerodu a životních transformací a více o jeho genezi a názvu se dočtete přímo na HitHit.cz zde, se kromě Dusilové rovnou měrou podílí také Patrick Karpentski, Viliam Béreš a Beata Hlavenková, kteří se zde profilují jako svébytní autoři. To ostatně anoncovala Lenka už v dubnu letošního roku v rozhovoru pro iDnes.cz přímo ze studia: "Uvědomila jsem si, že mezi námi je a funguje nějaký autorský potenciál. A že by bylo fajn spolupráci, kterou jsme začali, završit albem, na kterém já nebudu figurovat jako sólová zpěvačka a autorka, ale jako střípek v mozaice čtyř autorských osobností."

Kromě výše zmíněných se na novince objeví také celá plejáda zajímavých hostů, mezi nimiž nechybí Justin Lavash, David Koller, Dan Bárta, Oskar Török nebo Marek Minárik či Miloš Dvořáček. Co se textů týče, mohou se posluchači těšit na zhudebněné básně i autorské věci Lenky Dusilové, přičemž zpívat se nebude pouze v češtině, ale také ve slovenštině, angličtině a polštině.

První ukázkou z alba je fragment úvodní písně Indiánky, který zní v klipu, jejž kapela natočila pro svou sbírku na HitHit.cz a podívat se na něj můžete zde:Naživo pak Lenka Dusilová a Baromantika představí album v rámci rozsáhlého podzimního turné, které odstartuje 2. 10. v Ostravě a kapela se v jeho rámci zastaví například 8. 10. v Brně, 9. 10. v Bratislavě, 24. 10. v Košicích nebo 2. 11. v pražském Divadle Archa, kde proběhne slavnostní křest. Na všechny tyto koncerty již seženete vstupenky v předprodeji sítě Ticketpro. Další termíny turné budou postupně zveřejňovány na Lenčině webu a Facebookové stránce.

www.lenkad.com
www.supraphon.cz
www.supraphonline.cz

Dodal: Lukáš Kadeřábek
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 7. 8. 2014 10:00
Chovancová, Michaela. 2014. Lenka Dusilová a Baromantika finišují nové album. Vychytané.cz. [Online] 7. 8. 2014. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8124. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Lenka-Dusilova-a-Baromantika-finisuji-nove-album
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.093s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 14:40