Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

PROČ SE TOLIK BOJÍME ZMĚN?

Na jednu stranu chceme pořád něco nového, nové moderní věci, nové oblečení, nové styly, nové sporty, nová auta, nové civilizace:) Ale pokud se máme opravdu rozhodnout, jestli dát přednost něčemu novému před něčím starým a stálým.. váháme..
Přidat na Facebook

Vrátím se k příběhům mých kamarádek.. kromě spousty partnerů a pánů kolem sebe mají společný strach.. strach ze změn, strach tak typický pro muže... Ano!:) „Co je tak typické pro muže? - Strach...“ První opravdu přínosná informace do světa vztahů, chlapů a slz:)

Někdo moudrý kdysi řekl, že se všichni něčeho bojíme, já tvrdím, že se všichni bojíme právě změn a nových věcí, protože máme strach z dalšího zklamání. Když jsme byli děti, tak jsme nepřemýšleli nad tím, jestli tahle čokoláda s banánem bude tak hnusná jako ta s višněmi, prostě jsme to zkusili v naději, že bude lepší a třeba byla..mě by z ní bylo šoufl jen na to pomyslím:)

Se zkušenostmi přichází možná nějaká moudrost, ale taky strach jako vedlejší následek. A pánové, jako ti pragmatici, ti, kteří se řídí převážně hlavou a rozumem (pokud nenastane jinak:)), ti, kteří se poučují z chyb.. u nich by vás něco jako strach překvapit neměl..
Vím, strach je v dnešní době brán jako něco negativního, jako slabost, ale proč? O strachu je i to, když si radši koupíte bezpečnější dražší auto, protože máte rodinu, když se rozhlédnete než přejdete silnici, když si rozmyslíte s kým se vyspíte a jestli použijete ochranu, když nechcete změnit zaměstnání protože vaše práce se pro vás stala jistotou..


Ve vztazích je to stejné.. jediný a pro mě velký rozdíl je v tom, že když se bojíte změnit job, tak to bude štvát jen a jen vás, ale přežít se to dá vždycky, navíc to můžete vždycky změnit.. Jenže když ze strachu zahodíte šanci být šťastní, tak už se tahle šance opakovat nemusí a celý život pak strávíte tím, že litujete, že jste se báli.. že jste se báli opustit dlouholetého přítele, že jste nedokázali vašemu vztahu obětovat víc, nebo že jste někoho nechali odejít.. Nic z toho není jednoduché, ale děláte to především pro sebe a pro svoji druhou polovičku, možná osudovou lásku pokud tomu věříte, možná pro jediného člověka, který s vámi vydrží, možná pro jediného člověka, který vám rozumí..

Ale jak se správně rozhodnout, kdy máte dát šanci něčemu novému a kdy zůstat při starém a nedělat hlouposti jen z rozmaru?

Obě mé kamarádky mají strach z nového, možná ze starého.. ani jedna nechce být sama, obě to dělají zčásti z lítosti.. z rozumu.. z lásky, která bývala.. z respektu.. a hlavně ze strachu!
Kdyby jim bylo 40 a měli tři ratolesti, dům..rodinu.. Ale když se bojíme ve dvaceti, co budeme sakra dělat v těch čtyřiceti??..:)
Teréz
(Tereza Kabrdová)
úterý 30. 10. 2007 08:00
Kabrdová, Tereza. 2007. PROČ SE TOLIK BOJÍME ZMĚN?. Vychytané.cz. [Online] 30. 10. 2007. [Citace: 22. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=811. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/PROC-SE-TOLIK-BOJÍME-ZMĚN?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.101s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.206.194.21
Serverový čas: pátek 22. září 2023 01:13