Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

NEON open-air aneb pořádná ,,žúrka" na Zelené vodě

V pátek 25. 7. jsme se vydali k našim slovenským bratrům na Zelenou vodu na party NEON open-air s headlinery Kyau & Albert. A že to byla panečku povedená noc. Více v článku.
Přidat na Facebook
Když před nějakou dobou oznámil koncept NEON party na Slovensku open-air akci s německýmí headlinery a našimi miláčky Kyau & Albert, neváhali jsme o naší účasti ani minutu.

Cesta na Slovensko probíhala ve velké pohodě, počasí bylo avizováno krásné, takže vše slibovalo, že tohle bude opravdu fajn akce. Na místo jsme dorazili něco kolem 10. hodiny večerní, kdy to za mixem rozjížděl první dj večera a také jeden z pořadatelů akce – Stame.
Jede příjemný sound, při kterém se areál postupně zaplňuje, na travnaté taneční ploše hopsají první tanečníci. Za zvuku příjemných tónů vycházejících ze stage jdeme projít areál pláže Perla, který je pro nás novým prostorem a je třeba říct, že velmi povedeným, co do prostorového uspořádání i vybavení, je tu k dispozici několik barů, s velmi příjemnou obsluhou, velká taneční plocha, ale i spousta míst k sezení ať už kousek od stage tak řekněme trochu dál, v klidu. Co nás těší, jsou taky normální zděné záchody.

Když Stame 22:30 dohrál a vystřídal ho Martin Michniak, který po dohrání svého setu zmizel směr festival Bee Free na druhé hraní toho večera, vrhli jsme se na Stameho a položili mu pár otázek o něm, o stylu, který hraje i o značce NEON.

Photo (c) Martin Hanzel

Q: Čau Stame, první otázka směřuje přímo na tvou osobu – jak dlouho se věnuješ djingu a jak ses k tomu dostal?
Ahoj, zaokrouhlil bych to asi na 18 let. V podstatě jsem začal hrávat parties na základní škole a každý si asi pamatuje takové ty školní diskotéky, večírky ..a to se tak postupně přeneslo. Vždycky mě bavilo hrát hudbu pro lidi, ať už to bylo na základce nebo později, když jsem už hrával v klubech. Takže jak jsem řekl, věnuji se tomu asi 18 let.

Q: Přibliž trochu lidem styl, co hraješ.
Styl, který hraju má skvělý anglický název Bass & Jackin' House, ale abych to přiblížil, je to taková směs deep housu, UK bass …ty žánry jsou hromíchané …ale umím si uletět i do electra i do progressive.

Q: Dnešní akci jsi jako dj rozjížděl, později vystoupí headlineři Kyau & Albert, jaké to pro tebe je? Jak bereš Kyau & Albert jako djs?
Mám rád výzvy a je vynikající dělat warm-up dje, když přichází lidi, protože nejsi v takovém stresu, nemusíš nastavovat laťku a jak říkám, mám rád výzvy …ať už hraju před headlinerem nebo po něm, vždy je to nějaká nová zkušenost. Jako dj se umím přizpůsobit – tohle je trancová noc, takže jsem hrál věci víc do trancu a promíchal jsem to do stylu, který hrávám normálně.

|Q: Jak jsi říkal, hraješ už nějakých 18 let …zaryla se ti do paměti nějaká akce, kterou považuješ za výjimečnou, která byla pro tebe nej?
Slovo pamět je super věc, ale ve třiceti letech je to tak trochu na pováženou, protože člověk už si toho až tak moc nepamatuje, takže je pro mě jednodušší vytáhnout nějaké akce z posledních pár let. Už jsem to několikrát vzpomenul v různých rozhovorech – nejvíce se mi líbila party po Ufom v Bratislavě, kdy začalo pršet, a člověk by čekal, že lidi se rozutečou a schovají se před deštěm …bylo to ale přesně naopak – lidi si začali vyslíkat trička a začali v tom letním dešti skákat. Měli jsme dovolené hrát do 4 ráno, takže jsem to ve 4 samozřejmě vypnul, zaklapl jsem notebook ..lidi mě ale vypískali, že ještě chtějí, abych hrál dál, s čímž samozřejmě ochranka nesouhlasila …ale řekl jsem, ať mě klidně zbijí, já těm lidem ještě zahraju jednu skladbu …když jsem zase otvíral notebook, tak ten vřískot a hukot byl neskutečný …husí kůže po celém těle. Zahrál jsem Sky and Sand od Paula Kalkbrennera a tenhle zážitek se mi asi zapsal do paměti na zbytek života.

Photo (c) Martin Hanzel

Q: Co pro tebe NEON open-air znamená?
Tak NEON je náš projekt spolu s Picem, je to i naše podcastová taneční show, tak to bude možná trochu sobecká odpověď …ale myslím si, že to je a bude super 

Q: Co plánuješ po zbytek léta?
Tak jsme celkem vybookovaní na zbytek léta ..vzpomínal jsem pláž pod Ufom, takže tam budeme na konci srpna ..na tuhle akci se moc těším. Tady na Zelené vodě chystáme taky ještě jednu akci pod značkou NEON. Těším se i na klubovky, máme za sebou Chorvatsko, což byl takový highlight. Nerozděluju ale akce podle počtu lidí apod., takže vždycky je to skvělý zážitek. Do konce léta toho máme opravdu hodně – ostatně všichni se můžou podívat na www.djstame.com, kde najdou všechny informace.

Děkujeme moc za rozhovor a budeme se těšit, až tě zase někde uslyšíme.
Děkuju za otázky a doufám, že se dnes pobavíte.

Photo (c) Martin Hanzel

No zatím se bavíme velmi dobře, Martin Michniak končí svůj set cca v půl 12 a za mix se dostává dj Pico, taktéž pořadatel akce. Je třeba říct, že Pico už má před sebou slušně rozpařený dav, a ty rozhodně nešetří. Je vidět, že set si užívají naplno obě strany! Pica jsme samozřejmě taky vyzpovídali!

Photo (c) Martin Hanzel

Q: Pico, dá se říct, že jsi hlavním pořadatelem akce NEON open air?
Ano, dá se to tak říct, je to moje akce a je to po Beautiful Things druhý formát akce, který se věnuje trancové, ale dnes už i takové té populárnější hudbě ..takže ano :)

Q: Jak těžké bylo booknout světoznámé djs jako Kyau & Albert pro tento gig?
Na tuhle otázku odpovím tak trošku nediplomaticky. Nebylo těžké je booknout, protože se známe už roky a také roky na Slovensku nebyli. Pamatují si moje akce ještě z klubu Doppler, kde se cítili vždy dobře. Takže když jsem jim napsal (a čekal jsem dlouho, než se scéna vymění tak, aby se to dalo), byli velice rádi a nebyl to žádný problém.

Q: Dnes mají Kyau & Albert představovat nové tracky z nového alba. Zajímalo by nás, jak vnímáš jejich tvorbu od té doby, co je znáš až do dnešního dne.
Já si myslím, že Kyau & Albert jsou zásadní producenti trancové scény, stále drží tempo a rytmus a pro mě osobně jsou jedni z nejlepších djs producentů na světě a hlavně drží stále tu starou školu.

Q: Víceméně jsi teď odpověděl i na další otázku – proč zrovna Kyau & Albert?
Proto :-)

Q: Pico, jsi známý především tím, že jsi jako jeden z prvních začal na Slovensku propagovat elektronickou hudbu převážně stylu trance. Jak vnímáš vývoj tohoto stylu dnes?
Začal jsem s touhle hudbou v roce 1999, byl jsem jeden z prvních lidí, kteří na Slovensko donesli trance a začali učit lidi na tento fantastický žánr. Musím se přiznat, že teď je to mnohem složitější, než to bylo před pěti deseti lety, protože dneska jsou tu jiné styly, které jsou mnohem energičtější a oslovují mnohem širší skupinu mladých lidí, ale myslím si, že trance se posunul a je stále dobrý, je stále z čeho vybírat a stále jsou tu dobří djs, vyrůstají i noví djs a já osobně u toho zůstanu určitě do konce života.

Photo (c) Martin Hanzel

Q: Co se stalo s Beautiful Things?
Z mojeho pohledu prostě odešla generace, která vyrostla na těchto parties, přišla nová generace, která nějakým způsobem nestihla následovat tu předchozí generaci. Pro příklad – píše mi obrovské množství lidí, kteří mají dnes 18-20 let, a kteří v té době ještě nemohli chodit na tyhle parties, pouští si staré sety…. ale bohužel ta doba je dneska taková, že se hraje jiná hudba. Pro mě je trance velmi emotivní, je to přímá hudba a ten rozdíl, mezi hudbou, kterou musíš poslouchat hlavou a cítit ji a tou dnešní hudbou je obrovský. Proto BT nepokračuje, protože generace, která se vyměnila, už není o trancu.

Q: Jaké očekávání máš od dnešní NEON open-air?
Já mám jednu výhodu, že nikdy od žádné akce neočekávám nic. Jsem rád, když přijdou lidi, ale nikdy to nemám tak, že stojím u vstupu a říkám si, že už je 100, 200, 300 lidí …Když jich přijde 200 i když přijde 50, je to pro mě signál, že ti lidi přišli kvůli tomu, že chtějí poslouchat tuhle hudbu. Nedělám mainstream, to znamená, že každý člověk, který sem přijde a užije si to, je pro mě boží, mám ho za to rád a očekávání nemám vůbec žádné.

Photo (c) Martin Hanzel

Q: Proč jste zvolili zrovna název NEON?
Popravdě řečeno, dlouho jsem přemýšlel nad novým konceptem po Dance Extravaganze, kterou jsme dělali 4 roky, a chtělo to změnu. Extravaganza byl komerční koncept, tohle je zase jakoby návrat k trancové hudbě a název NEON mě prostě napadl. Měsíc jsem přemýšlel nad tím, co udělám a jednou ráno jsem se vzbudil a prostě jsem to viděl. Třeba logo k téhle party vzniklo taky zcela spontánně, měl jsem název, sedl jsem si k počítači a za půl hodiny bylo logo hotové. Nevím jak, ale bylo :-)

Q: Nyní se nacházíme na Slovensku, na Zelené vodě – pláž Perla. Pověz nám, bylo v plánu i jiné místo nebo proč zrovna Zelená voda?
Zelená voda je úplně nové místo, na kterém dlouhá léta nikdo nic nedělal a už vůbec ne tento formát akce. Seznámil jsem se s majitelem této pláže, oslovil mě prostor, který je podle mě úžasný, ale taky potenciál fanoušků z okolí – Trenčín, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom atd., kde jezdím hrát roky a vím, že to tady funguje.

Q: Co máš v plánu ty a NEON po zbytek léta?
Máme ještě několik akcí na pláži pod Ufom v Bratislavě a taky klubové tour po celém Slovensku.

Děkujeme za rozhovor, Pico, budeme se těšit se na tvůj set.
Taky díky.Po Picově energickém setu přichází na řadu headlineři celé akce – tedy vlastně jeden headliner – Steven Albert, který musel pro nemoc parťáka Ralpha Kyau přicestovat na Slovensko sám. Holt někdy se to ovlivnit nedá. Věřím, že spousta fanoušků byla prvně zklamaná z toho, že nevystoupí oba djs, ale také věřím a potvrdilo se to po čas celého setu, že Steven je v tomto ohledu naprosto soběstačný! I když pravda, chyběl tam ten skákací tmavovlasý element. Ještě před začátkem jeho hraní jsme mu položili pár všetečných otázek :-)

Q: Ahoj Stevene, první otázka – jak se ti sem na Slovensko cestovalo? Jak jsi přijel?
Ahoj, přijel jsem autem, byla to asi 6ti hodinová cesta skrz Českou republiku a Slovensko ..bylo to celkem fajn.

Q: Stevene, jsi tu dnes sám, bez parťáka Ralpha, co se stalo?
Bohužel onemocněl. V tomhle je ale dobré, že jsme dva, když se něco takového stane, může přijet aspoň jeden.

Q: Jaké to je hrát sám?
Tak to uvidím :) Ne, dělám si legraci, není to poprvé. Občas, když někam letíme, tak nám promotér řekne, že je to OK, pokud přiletí jen jeden, ale to je opravdu výjimečné. Tentokrát ale Ralph onemocněl …No, to hraní je zkrátka jiné – například protože si nemůžete odskočit na záchod, nemůžete vypít tolik piva :) Je to jiné, ale funguje to.

Q: Už je to dlouho, co jste tu na Slovensku hráli naposledy, jak to vnímáš?
Vždycky jsme rádi hráli na Slovensku a taky v České republice, protože tyhle země jsou nám blízké – máte dobré pivo a taky to není daleko. Nedávno jsme hráli třeba v Atlantě a bylo to skutečně náročné ..dlouhý let atd. Stejná doba hraní na akci vezme 2 – 3 dny. Někdy je prostě fajn jen sednout do auta, jet na akci a pak se vrátit zpět.

Q: Máš rád slovenské party people? Liší se nějak od ostatních, třeba Němců, Američanů a dalších?
No, myslím si, že party people jsou všude stejní. Lidi znají tracky z internetu, radiových show, podcastů …takže tu nejsou velké rozdíly.

Photo (c) Martin Hanzel

Q: Dneska tu máš prezentovat vaše nové album, resp. tracky pro nové album – jakým směrem se toto ubírá?
Tak samozřejmě je tu vliv trancu, ale máme taky tracky, které jsou víc down beatové, víc poslechové …album ještě není hotové, ale bude to v podstatě evoluce předcházejících alb.

Q: Máš v současné době nějakého oblíbeného dje nebo producenta? Máš ještě vůbec v současné době něco jako ikonu, když pominu to, že v současné době jste vy dva asi ikonou mnoha jiných djs.
Na začátku jsem byl hodně ovlivněn Paul van Dykem, ale v současné době nemám vyloženě nějaký osobní idol nebo vzor.

Q: Letos už máte za sebou spoustu akcí, považuješ nějakou za absolutně nejlepší?
Těžko říct, ale myslím, že žádnou úplně extra nemám.

Q: Přes rok poměrně hodně hráváte, máte taky čas relaxovat? Plánuješ třeba letos dovolenou?
Ano ano, dovolenou plánuju, ale jen týden, abych pobyl s rodinou a přáteli. Víte, hudba někdy sice je jako povolání, ale u mě je to spíš o vášni, takže mi to většinou nepřijde jako práce.

Q: Po akci zůstáváš tady na Slovensku nebo se vracíš domů?
Nene, nezůstávám, vracím se zpět do Německa.

Díky moc za interview.
Taky díky.Od prvopočátku setu Steven kombinuje známé i méně známé tracky, staré i novější, ať už z vlastní produkce Kyau & Albert nebo takříkajíc vypůjčené. Zrovna ,,Alberti“, jak jim ale soukromě říkáme, by klidně celý set poskládali jen z vlastní tvorby a myslím, že právě jejich vlastní tvorba sklidila u fanoušků největší úspěch. Celý dav se vlní v rytmu, kdo zná vokály, zpívá, všichni se neuvěřitelně baví! Steven přináší taky něco málo nového - jak bylo dopředu avizováno, kluci měli na Zelené vodě trošičku odprezentovat zatím nedokončené album. Čas neskutečně utíká a ani se nenadějeme, a je tu 3. hodina ranní, Steven se loučí a odchází.Za pult se postaví Driftmoon a panečku, to jsou ,,jeby“ :-) Nadupané tempo nenechává téměř prostor k vydechnutí, ale pomalu se na nás projevuje únava, takže asi po půlhodince setu se loučíme a odjíždíme spokojení zpátky směr ČR.

Photo (c) Martin Hanzel

Rozhodně NEONu fandíme a těšíme se na další povedené party!

Meesha + Kamil

Photo (c) Martin Hanzel
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 29. 7. 2014 11:00
Chovancová, Michaela. 2014. NEON open-air aneb pořádná ,,žúrka" na Zelené vodě. Vychytané.cz. [Online] 29. 7. 2014. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8108. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/NEON-open-air-aneb-poradna-,,zurka_-na-Zelene-vode
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.144s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 03:30