Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Cornerstone Roots vystoupí 7. srpna ve Futuru

Novozélandská reggae kapela poprvé v Praze
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Cornerstone Root
čtvrtek 7. srpna 2014 20:00
(konec +- pátek 8. srpna 2014 00:00)
Futurum Club
Praha (CZ)
Sedmého srpna bude jedinečná příležitost poslechnout si naživo výbornou novozélandskou kapelu Cornerstone Roots, která ve své tvorbě míchá roots reggae, dub i chillout music a také vlivy tamní domorodé kultury Maorů a Samoanů.

Kapelu založil v roce 2001 zpěvák a kytarista Brian Ruawai společně se svou partnerkou Naomi Tuao, která hraje na baskytaru. Později se k nim přidal bubeník Ashley Pirie a perkusista Aaron Bush, kteří ještě více definovali specifický zvuk kapely. Součástí bandu se o pár let později staly i děti zakladatelského páru. Čtrnáctiletý Reiki hostuje u mikrofonu a patnáctiletá Kaea si vzala na starosti klávesy. Cornerstone Roots jsou téměř rodinná kapela, která lítá kromě Pacifiku a Evropy i do Japonska, kde má reggae opravdu velké publikum. Předskakovali také legendám, jako jsou Burning Spear, Sly & Robbie, Lee Perry nebo třeba Toots & The Maytals, což je také důkazem kvality a respektu promotérů k jejich tvorbě.Cornerstone Roots mají aktuálně za sebou tři ceněná alba Soul Revolution, Free Yourself a Future is Now plus dvě EP desky One Fine Day a Forward Movement. Desky nevycházejí jen na Zélandu. Například album Free Yourself letos vyšlo u příležitosti dvanáctého výročí kapely také u berlínské značky Crazy Planet Records.

Celé letošní léto je kapela na evropském turné, které odstartovalo v Glastonbury. Sice výjimečně bez dětí, které musí chodit do školy, ale zato přijedou hned s několika novými letními singly, které vyšly v květnu a můžete si je hned pustit či stáhnout na stránkách Cornerstone Roots. Na přání samotné kapely proběhne 7. srpna v pražském klubu Futurum jejich česká klubová premiéra v rámci reggae seriálu Top-A-Di-Top. Ten je realizován ve spolupráci Lucerna Music Baru a českého reggae portálu JahMusic.net. Support obstará pražská neosoul/reggae kapela TribeTown a v neposlední řadě DJs Herby Boy a Admirál Kolíbal.

Pro horké léto naprosto ideální soundtrack!Dodal: Jaromír Telenský
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 21. 7. 2014 10:00
Chovancová, Michaela. 2014. Cornerstone Roots vystoupí 7. srpna ve Futuru. Vychytané.cz. [Online] 21. 7. 2014. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8083. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Cornerstone-Roots-vystoupi-7.-srpna-ve-Futuru
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.077s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 01:11