Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Legendární britská kapela Incognito míří do Brna

V Sono centru nabídne originální směs jazzu, soulu a funku
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Incognito
pátek 24. října 2014 21:00
(konec +- sobota 25. října 2014 04:00)
Sono Music Club
Brno (CZ)
Do Brna na podzim zavítá legendární hudební skupina Incognito. Britská pětice míchající ve své tvorbě jazz, soul a funk zahraje 24. října v Sono Centru. Kapela, jejíž kořeny sahají až do 70.let, letos vydala album Ampilified Soul, které jen dokazuje, že i po více jak třiceti letech existence má Incognito stále co nabídnout. Vstupenky na koncert v ceně 890 Kč jsou k dostání na webu www.nejkoncerty.cz a v běžných předprodejích.

Hudební kořeny acid jazzové kapely Incognito sahají až do 70. let, tedy zlaté éry fúzí jazzu, soulu a funku. Za jejím zrodem stojí Jean-Paul Maunick (aka Bluey) a Paul "Tubbs" Williams. Oba byli v druhé polovině 70. let členy disco-funkové skupiny Light of the World, která nahrála hned několik hitů, včetně coververze profláknuté I Shot the Sheriff. Těsně po vydání třetího LP Check Us Out, Maunick a Williams mírně pozměnili sestavu a přejmenovali kapelu na Incognito. Data vydání prvního a druhého alba sice dělí celé desetiletí, ovšem od počátku 90. let až do současnosti skupina naopak pravidelně nahrávala a plně rozvinula vlastní barevný „hybridní“ zvuk.V roce 1981 Incognito debutovalo se singlem Parisienne Girl a vydalo LP Jazz Funk, ale po zbytek osmdesátých let se stáhlo do ústraní. Maunick pokračoval v skládání nového materiálu tzv. do šuplíku, a to i při paralelní spolupráci s Maxi Priest a jinými. Williams se později přestěhoval do Finska. Na začátku 90. let založili DJ Legend a fanoušek kapely Incognito Gilles Peterson label Talkin' Loud. Jedna z prvních kapel, které podepsali, bylo právě Incognito. Jejich remake písně Ronnieho Lawse "Always There"z roku 1991 představil světu vokál Jocelyn Brown a stal se Top Ten hitem i symbolem úspěchu vzkvétající britské acidjazzové scény. Úspěch vedl k vydání druhého alba kapely Inside Life.

Album z roku 1992 nazvané Tribes Vibes + Scribes předznamenalo příchod zpěvačky Maysy Leak do stabilní sestavy. Remake hitu Stevie Wondera Don't You Worry 'Bout a Thing se stal dalším hitem Incognita a album zabodovalo na britských i amerických hitových žebříčcích. Třetí album Positivity se setkalo doposud s největším úspěchem a vysloužilo si značnou pozornost v celé Evropě včetně Británie. Maysa se mezitím neúspěšně pokoušela o sólovou kariéru u Blue Note, což vedlo k dočasné změně na postu zpěvačky v osobě Pamely Anderson (nepleťte si se seriálovou postavou z Pobřežní hlídky). Leak se vrátila o rok později a exceluje na nahrávce Beneath the Surface. V průběhu druhé poloviny tohoto desetiletí Incognito rozšířilo svou diskografii o Remixed, Tokyo Live a No Time Like the Future.

Na dvou albech ze začátku nového tisíciletí, Life Stranger Than Fiction (2001) a Who Needs Love (2002), Marysa Leak chybí. Vrátila se až na Adventures in Black Sunshine (2004), desce, která dala prostor pro Incognito mimořádně důležité osobě, Georgu Dukovi. Bees + Flowers + Things (2006) nabídlo remixy a nově zpracované starší hity kapely, More Tales Remixed (2008) zase remixy mj. od Dimitri from Paris a Mark de Clive-Lowea.Aktuální dekáda pro Incognito začala významným milníkem v historii skupiny, nahrávkou dvou CD Live in London: 30th Anniversary Concert a čtrnáctým studiovým albem Transatlantic R.P.M., které nazpívali Chaka Khan, Mario Biondi, Leon Ware, Ursula Rucker a Leak. Pohled na současnost Incognita prozrazuje, že pramen jejich inspirace zdaleka nevyschnul. S úspěchem se setkalo album Surreal (2012), po němž následovalo Blueyho první sólové album Leap of Faith (2013). Nejnovější Amplified Soul (2014), jehož minutáž přesahuje hodinu, je nejlepším důkazem toho, že Incognito je na vrcholu tvůrčích sil.

Dodala: Lucie Čunderlíková
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 16. 7. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Legendární britská kapela Incognito míří do Brna. Vychytané.cz. [Online] 16. 7. 2014. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8076. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Legendarni-britska-kapela-Incognito-miri-do-Brna
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.114s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 07:58