Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

HHK2014 – JAK BUDE VYPADAT REGGAE & DANCEHALL STAGE?

Co má společného hiphop, reggae a dancehall? Mnohem víc než by se ti mohlo zdát. Nejen KRS1 a parta dalších rapperů se hlásí k jamajským kořenům, ale právě odtamtud pochází i kultura soundsystémů, DJs a clashů.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
HIP HOP KEMP 2014
čtvrtek 21. srpna 2014 15:00
(konec +- neděle 24. srpna 2014 01:00)
Festival Park / Letiště
Hradec Králové (CZ)
A tak ani letos nemůže na Kempu chybět extra nabitá reggae stage! Mezi vzácnými hosty bude mj. legendární Jamalski z New Yorku, svého času člen Rocksteady Crew i Bambaatovy party Zulu Nation. Jeho průlomové album Roughneck Reality vyšlo už v ´93, ale tahle ikona zdaleka nežije jen minulostí – loni měl velký comeback a letos zásadní zářez třeba na nové desce DJ Vadima jménem Dubcatcher. Pravý čas pro Jamalskiho premiéru v Hradci, unu ready massive?

Vedle Jamalskiho se na reggae stage, která bude letos poprvé na novém místě, kde mnohem více vynikne její karibský element, představí i nová generace talentů. Londýn bude reprezentovat velká naděje tamní scény - mladý rastaman jménem Buggsy, mimochodem další důkaz, že stavět hranice mezi reggae a hiphopem je naprostý nesmysl. Za kalifornský westcoast dorazí v současnosti stale více respektovaný zpěvák Jah Sun a nebude chybět ani africká reprezentace – mocný gambijský bariton Rebellion the Recaller, který má na kontě mnohem víc než velký hit “We Must Rebel”. Za možná pro Čechy překvapivě kvalitní a akční polskou reggae dancehallovou scénu vystoupí Ras Luta a Junior Stress, který konečně přitáhne i celou varšavskou partu Dancehall Massakrah. Právě ta patří mezi nejdůležitější průkopníky současného dancehallu v Polsku. Tímto se dostáváme k dalšímu důležitému soundu, který letos poprvé přijede na Kemp a to jsou Weedy G Soundforce ze Švýcarska, kteří jsou nejen skvělí selektoři (rozuměj DJs) ale také výborní producenti, což je skvěle slyšet i na letos vydané kompilaci jejich tvorby jménem Rise. To že si je poté VP Records (největší distributor jamajské muziky na světě) vybrali jako svou oficiální soundsystemovou reprezentaci, mluví za všechno.

Z dalších jmen, které v tuto chvíli prozradíme, je dánský Mystic MC nebo Ucee a Mortal Kombat Sound, což je aktuálně jeden z nejlepších dancehallových soundů v Německu a jejich dubplate box a rychlé a energické mixy vás nenechají odejít. Na stage, za kterou i letos stojí crew kolem reggae portálu Jahmusic.net samozřejmě nebude chybět ani domácí reprezentace a pár dalších překvapení, které ale ještě nebudeme prozrazovat. Každopádně si můžete být jistí, že tam najdete hodně dalších důvodů, proč letos rozhodně nevynechat.

JahMusic Sunstage:

Jamalski (usa)
Dancehall Massakrah feat. Junior Stress (pl)
Jah Sun (usa)
Rebellion the Recaller (gam)
Weedy G Soundforce (ch / vp records)
Ras Luta (pl)
Ucee (d)
Mystic MC (dk)
Mortal Kombat (de)
Jahmusic Lightaz (cz)
& many more
Fred
(Fred Durst)
sobota 5. 7. 2014 08:00
Durst, Fred. 2014. HHK2014 – JAK BUDE VYPADAT REGGAE & DANCEHALL STAGE?. Vychytané.cz. [Online] 5. 7. 2014. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8074. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/HHK2014-–-JAK-BUDE-VYPADAT-REGGAE-&-DANCEHALL-STAGE?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.084s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 00:22