Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

HHK2014 – V PARTĚ SE TO LÉPE TÁHNE

Double trouble. Dneska pro vás máme várku velmi poctivýho rapu. East Coast, West Coast, Praha, Liberek, Handlová, Hradec nebo Hamburg, všechno je to stejná věc. Žádný sóla, ale team. To je oč tu běží.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
HIP HOP KEMP 2014
čtvrtek 21. srpna 2014 15:00
(konec +- neděle 24. srpna 2014 01:00)
Festival Park / Letiště
Hradec Králové (CZ)
Shabaam Sahdeeq & Ras Kass. No, tak to nám to pěkně začíná. Dvojka zasloužilých umělců, co si na scéně odstála za posledních dvacet let svoje, konečně přijíždí do našich zeměpisných šířek. Začnem „zlatým dítětem“ ze Západu Ras Kassem. Jak je možný, že se někdo dostane na seznam padesáti nejlepších MCs všech dob a zároveň nedosáhne nikdy na velkej komerční úspěch? Je to zvláštní, ale je to přesně tak. Pecháček. Už od svýho prvního alba Soul On Ice z roku 96 a pecek jako “Nature Of The Threat“ bylo přitom jasný, že tohle je úplně jiná liga. Singly s Dr.Drem, DJ Premierem, Diamondem, Battlecatem, videa na tankeru, účast v „superkapelách“ Golden State Warriors (+ Saafir a Xzibit) a The HRSMN (+ Kurupt, Killah Priest a Canibus)… Nic platný. Tahanice s labelem, tahanice se zákonem, beefy v rapu a výsledkem je, že Ras už není ten „mladý a nadějný“, ale „vynikající veterán, co mohl být úplně jinde“. No, kdyby byl, třeba bychom ho neviděli ani v roce 2014. Takže u nás dobrý. Shabaam Sahdeeq je trochu podobnej příběh, i když z Brooklynu. Koncem devadesátých let hořel každej mikrofon, co drapnul dreadatej S Double. Nejlepší label svý doby – Rawkus, nejlepší kompilace tý doby – Soundbombing a Lyricist Lounge, pecky s Eminemem, Pharoahe Monchem, Cocoa Brovaz, členství v superkapele Polyrhythm Addicts (+ DJ Spinna, Apani B Fly Emcee, Mr.Complex)… Koncem devadesátých let ležel svět Shabaam Sahdeeqovi u nohou, ani jeho příběh ale nemá happy end v podobě Grammy na římse krbu z bílého mramoru. A že to tam pořád má se můžeme naživo konečně přesvědčit až letos.

Co tu máme dál? Dvojboj z TyNikdy. Nejdřív Paulie Garand & Kenny Rough. Jsou mladí a velmi klidní. Jejich muzice se daří, jako málokomu v oboru, rodáci z Liberku nemají k nervozitě důvod. Deska Molo kotví v nejedné poličce s CDs, merch Garand Brand mizí rychlostí světla. Co řešit? Podobně jsou na tom ale i Rest & DJ Fatte. Na druhou desku Střepy si sice museli fans počkat tři roky, ale narvané koncerty se zdají být pádnou odpovědí na otázku: za co že to čekání stálo? Stálo to za to. Hoši, děkujem.

Ha haha ha ha Handlová je zpäť. S deskou se sice Dobrí Chlapci nevrací, své úspěšné sólo Sloboda má venku Delik a Supa to svoje pro změnu velice dlouho očekávané chystá na letošní podzim, ale na Kempu prostě Moja Reč, tedy Delik, Supa a Jozef Bengerer nemůžou chybět.

Nebylo by asi fér nedat šanci místním. „Máti“ se v přáních návštěvníků objevujou poctivě a pravidelně, máte je mít. Na Kempu 2014 můžeš vidět MAAT plivat euro flow s prstem v… nose.

A konečně Slowy & 12Vince. Tak si říká dvojka z podzemí Hamburku, která si spíš, než na čemkoliv okolo, zakládá na svojí muzice. S fuckem na rtu se usmívají nad promo foto shootem nebo placenou kampaní na Fake Booku. Víc je zajímá další praskající vinyl s jejich muzikou. Oni ji dělat rád a je to na výsledku každopádně znát.

Možná si povzdychne, kdo tajně doufal v tahání diamantového králíka z klobouku. Kočičí zlato, na to nás neužije, sorry. Kde jsme to skončili? Jo, poctivej rap. Na ten jo. A ani dneškem to celý nekončí.

¨

Hip Hop Kemp 2014

CEELO GREEN /USA/

KRS-ONE /USA/

ONYX + Snowgoons /USA, D/

BIZARRE RIDE 2 THE PHARCYDE /USA/

DILATED PEOPLES /USA/

ACTION BRONSON /USA/

OSTR & MARCO POLO /PL, CAN/

KONTRAFAKT /SK/

BILAL /USA/

SAMY DELUXE /D/

MAJK SPIRIT /SK/

CUNNINLYNGUISTS /USA/

BLACK MOON /USA/

EKTOR /CZ/

DJ STATIC & DENMARK ALLSTARS feat. Nat ill, J-Spliff, Temu, Peaceful James, Nappion /DK/

EDGAR WASSER /D/

VLADIMIR 518, ORION & DJ MIKE TRAFIK / PSH /CZ/

MADCHILD /CAN/

SHABAAM SAHDEEQ + RAS KASS & PAWZ ONE /USA/

POKAHONTAZ+ BUKA /PL/

360° DEGREES RECORDS 20TH ANNIVERSARY ft. TORCH, TONI L & GUESTS /D/

BLACK MILK /USA/

SEPAR /SK/

P-MONEY /UK/

WITTEN UNTOUCHABLE /D/

RASMENTALISM /PL/

BARREL BROTHERS (Torae & Skyzoo) /USA/

PRAGO UNION + Champion Sound /CZ/

VEC /SK/

DILLON COOPER /USA/

PAULIE GARAND & KENNY ROUGH /CZ/

BETTY FORD BOYS /D/

SMACK /CZ/

SNAK THE RIPPER /CAN/

FREEKWENCY & INKSWEL /AUS/

CHEFKET /D/

STRAPO & DJ SPINHANDZ /SK/

KĘKĘ /PL/

UGLY HEROES (Apollo Brown, Verbal Kent, Red Pill) /USA/

REST & DJ FATTE /CZ/

TEN TYP MES /PL/

BOYBAND (Idea & Boy Wonder) /CZ, SK/

4D /SK/

DYNASTY /USA/

ERIPE & QUEBONAFIDE /PL/

ŘEZNÍK / SODOMA GOMORA /CZ/

MC MELODEE /NL/

ANDROID ASTEROID /CZ/

SZTIGAR BONKO /PL/

MARPO & TROUBLE GANG /CZ/

MADAME PEPPER /UK/

REFEW /CZ/

HAHA CREW /SK/

MOOZA /CZ/

SLOWY &12VINCE /D/

MLODE WILKI POPKILLERA /PL/

MARC HYPE /D/

MAAT /CZ/
Fred
(Fred Durst)
sobota 28. 6. 2014 08:00
Durst, Fred. 2014. HHK2014 – V PARTĚ SE TO LÉPE TÁHNE. Vychytané.cz. [Online] 28. 6. 2014. [Citace: 26. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8073. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/HHK2014-–-V-PARTĚ-SE-TO-LÉPE-TÁHNE
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.168.16
Serverový čas: neděle 26. března 2023 14:37