Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

HHK2014 – DE LA SOUL MEANS FROM THE SOUL

Ne, De La Soul letos znovu opravdu nepřijedou. Dneska si lineup festivalu s atmosférou rozšíříme o jména, co do své muziky otiskli duši. Proto de la soul. Jakkoliv pateticky to může znít, přesně tak to je.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
HIP HOP KEMP 2014
čtvrtek 21. srpna 2014 15:00
(konec +- neděle 24. srpna 2014 01:00)
Festival Park / Letiště
Hradec Králové (CZ)
Žádný zpívánky na dobrou noc. Žádný fejkový trubadůství a pískání na vlastní píšťalu, ale muzika, co chytne za srdce. Přeně takovou totiž Bilal, Majk Spirit, Android Asteroid, Betty Ford Boys i Chefket totiž dělají, ne? Ano.

Když se řekne neo-soul, naskáče možná ortodoxnímu fanouškovi rapu kopřivka. Představí si týpka, nastřelený gatě plný péra, kterak kvílí tklivou milostnou píseň. Falešnou, bez ohledu na jeho hlasový rozsah. No, tak nic podobného vám samozřejmě prezentovat nehodláme. Muzika, jakou dělá Bilal, se vás nepochybně dotkne. Jen ty partie budou od rozkroku nahoru. Pokud s vámi nepohne věc jako “Little One“, věnovaná jeho autistickému synovi, musíte být z betonu. Bilal je na hudební scéně jako zjevení. Dělal s největšíma kalibrama - Common, Erykah Badu, Jay-Z, Beyoncé, Guru, J Dilla, Robert Glasper nebo The Roots a sbíral props jak na běžícím páse. Přesto od muziky málem utekl. To když do jeho slibně rozjeté kariéry šáhla labelová politika. Divoká a spontánní deska byla jak písek do soukolí hudebního průmyslu. K našemu štěstí ho ale ani takové zklamání nepoložilo a na Hip Hop Kempu 2014 si Bilal se svojí kapelou konečně odbude svou českou premiéru.

Nový člověk Majk Spirit má svojí sólo desku venku už skoro tři roky, ale její plamen stále hoří. Nemůže to být náhoda. Nemůže za to ani porotcování v Hlasu. Nemá úspěch, protože je vidět. Je vidět, protože má úspěch a úspěch má proto, že má co nabídnout, má charisma i techniku. Má zápal i trpělivost. Talent i pracovitost. Má všechno a chce to sdílet s vámi.

Co vznikne, když dáte dokupy tři týpky se jmény: Suff Daddy, Dexter a Brenk Sinatra? Vzniknou Betty Ford Boys, první producentská super grupa v Německu, co napájí sílu svých super beatů zálibou v intergalaktickém hyper lomcováku. Kde se protnou dráhy lidí, z nichž jeden je z Berlína, ale bubny klohnil i v Sydney, druhý z Vídně a jeho fanatická záliba ve West Coast rapu ho přivedla až k produkci nového alba MC Eihta, a třetí se přes den ve Stuttgartu živí jako pediatr, aby po nocích louhoval beaty, potažené platinou? Sedli si na producentském mejdanu Hi-Hat Club a ofiko se založili na Beat BBQ v Kolíně nad Rýnem. Teď jejich bubny, co nepotřebují rappery, aby byl zážitek kompletní, rozvibrují publikum v Hradci. Bum, bum, plesk.

A když už jsme na výletě po galaxii, cestou na Mars můžeme zaslechnout signály z éteru. Vysílají je Android Asteroid. Parta s produkcí tak hebkou, až vzbuzuje choutky ji olíznout. Jak doširoka roztaženou mléčnou dráhu. Android Asteroid je ta parta, co jako první z čech natáčela v Abbey Road Studios, brlohu The Beatles. Tam to ale neskončilo, tam to teprve chytlo švunk. A jaký bude mít tvar jejich nová deska, to je vážně ve hvězdách, když má první skladba stopáž průměrného EP – tedy okolo půl hodiny! Co z tohohle vibeování vzejde, to se dozvíte až na Kempu.

A neméně zajímavej je tenhle týpek na závěr. Je z Berlína a říká si Chefket. Jeho kombinace double time rapů, procítěných zpěvů a humorem nasáklými texty může být fajn, ale jeho jazyk ho stejně za stěnu z němčiny nepustí, co? No, to vás překvapí, ale pustí. Chef už hrál v New Yorku, v Kyjevě, nebo Manile. Ze světového finále freestyle battlu End Of The Weak v Londýně prohrál až v samotném finále toho finále… Na tomhle týpkovi s mottem: „Pevně věřím, že muzikou můžeš něco změnit. I kdybych já sám byl to jediné, co se mění.“ prostě něco bude.

Krom skvělých máme i jednu špatnou zprávu: Rapsody & 9th Wonder bohužel nemůžou, neb mají závazky ve Státech, které jim nedovolí stihnout fesťák v Hradci. Třeba ta dnešní várka tuhle absence snad bohatě vynahradí, ne? A co příště? Machine gun funk s kadencí spit fireu.

Hip Hop Kemp 2014

CEELO GREEN /USA/

KRS-ONE /USA/

ONYX + Snowgoons /USA, D/

BIZARRE RIDE 2 THE PHARCYDE /USA/

DILATED PEOPLES /USA/

ACTION BRONSON /USA/

OSTR & MARCO POLO /PL, CAN/

KONTRAFAKT /SK/

BILAL /USA/

SAMY DELUXE /D/

MAJK SPIRIT /SK/

CUNNINLYNGUISTS /USA/

BLACK MOON /USA/

DJ STATIC & DENMARK ALLSTARS feat. Nat ill, J-Spliff, Temu, Peaceful James, Nappion /DK/

VLADIMIR 518, ORION & DJ MIKE TRAFIK / PSH /CZ/

MADCHILD /CAN/

POKAHONTAZ + BUKA /PL/

360° DEGREES RECORDS 20TH ANNIVERSARY ft. TORCH, TONI L & GUESTS /D/

BLACK MILK /USA/

P-MONEY /UK/

WITTEN UNTOUCHABLE /D/

RASMENTALISM /PL/

BARREL BROTHERS (Torae & Skyzoo) /USA/

PRAGO UNION + Champion Sound /CZ/

VEC /SK/

DILLON COOPER /USA/

BETTY FORD BOYS /D/

SMACK /CZ/

SNAK THE RIPPER /CAN/

CHEFKET /D/

STRAPO & DJ SPINHANDZ /SK/

KĘKĘ /PL/

UGLY HEROES (Apollo Brown, Verbal Kent, Red Pill) /USA/

TEN TYP MES /PL/

BOYBAND (Idea & Boy Wonder) /CZ, SK/

4D /SK/

DYNASTY /USA/

ERIPE & QUEBONAFIDE /PL/

ŘEZNÍK / SODOMA GOMORA /CZ/

MC MELODEE /NL/

ANDROID ASTEROID /CZ/

SZTIGAR BONKO /PL/

MARPO & TROUBLE GANG /CZ/

MADAME PEPPER /UK/

REFEW /CZ/

HAHA CREW /SK/

MOOZA /CZ/

MLODE WILKI POPKILLERA /PL/
Fred
(Fred Durst)
sobota 14. 6. 2014 08:00
Durst, Fred. 2014. HHK2014 – DE LA SOUL MEANS FROM THE SOUL. Vychytané.cz. [Online] 14. 6. 2014. [Citace: 5. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8071. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/HHK2014-–-DE-LA-SOUL-MEANS-FROM-THE-SOUL
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.085s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.92.49
Serverový čas: pondělí 5. června 2023 07:47