Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

HHK2014 – DEN VETERÁNŮ

Zkušenost a jistota. To přináší naše dnešní várka jmen na Hip Hop Kempu. Možná jsou starší a pokročilí, ale čas jejich věci prověřil. Zub času se o ně polámal, zatímco oni obstáli a jsou tu stále.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
HIP HOP KEMP 2014
čtvrtek 21. srpna 2014 15:00
(konec +- neděle 24. srpna 2014 01:00)
Festival Park / Letiště
Hradec Králové (CZ)
Mají svojí historii. Někdy i spojenou s naším fesťákem. Dnešní bleděmodrý pátek zkrátka patří funkčním veteránům.

Jméno: CunninLynguists. Armáda: USA. Specializace: slovíčkaření a bubnování. Na týhle kapele je strašlivá jediná věc – název. V jedný anketě dokonce dostalo i vavřín za vůbec nejhorší jméno pro kapelu v historii žánru. No, ale jinak dobrý. Rýmy hodně dobrý. Muzika velmi dobrý. A to je to dobrý a důležitý. Jsou z jihu, ale nepočítají se mezi dobrovolné duševní mrzáky. Mají venku šest desek. Recenze s plnýma hodnoceníma navlíkaj jak perly na provázek. V nedávno zveřejněném diagramu slovní zásoby rapáků patří jejich slovníček k těm vůbec nejbohatším… Už jednou jsme tu čest měli. Po sedmi letech ale návrat těchto ztracených synků určitě neurazí.

Jméno: Vec. Armáda: Slovensko. Specializace: sámsystém. Oridži funkčný veterán zo Zlatých Moraviec robí všecko celkom sám. Koncertně ale nejvíce rozkvetl, když mu záda začal krýt jeho aktuální parťák ve zbrani Škrupo. Tři sólo desky, jedna klasika jako Trosky, nestrojená civilní lidskost a bezprostřední samozřejmost, schopnost improvizace ve Svahilštině… Důvodů, proč Vece milujeme, se najde vždycky dost, i když nepřijede kempovat ve slamáku s novou deskou pod pazuchou.

Jména: OSTR & Marco Polo. Armáda: Polsko / Kanada. Specializace: kombo. Vostrej, tenhle cápek je prostě vostřák a ne, že ne. Jezdí si na Kemp, jako by se nechumelilo. Je tu ob rok. No, ale co dělat, když tak strašlivě diktuje. Musí mít kebuli jak pátrací balón a v ní takovej tvůrčí přetlak, že to není možný. Neustále, ale vážně neustále vydává jednu sólo desku za druhou, a místo aby měl dost, prokládá to projektama jako Tabasko. A když už myslíte, že nemá čím překvapit, udělá mu celé album Marco Polo. Ultimátní kampión freestyle bedly, zároveň houslový virtuóz. Týpek, co vydá klidně desku rapovou, jako desku jazzovou. Těžko uchopit Ostryho, pokud nejsi Střihorukej Edvard nebo Freddy tříprsťák.

Jméno: Witten Untouchable. Armáda: Německo. Specializace: skills. Tak tyhle pány z Německa jsme tu ještě neměli. Tři MCs Lakmann One, Magic Mess, Al Kareem a producent Rooq přitom nejsou žádný začínající holobrádci, co by pokoušeli kliku. Lakmann je polovina legendary dua Creutzfeld & Jacob, Mess a Kareem měli venku společnou desku už nějakou dobu a Lakmann byl jejich koncertní parťák. Kapelu, kde by se ale konečně ofiko potkali, založili až v roce 2013. A proč by říkali přespolnímu, když mohli o bubny říct felákovi z Wittenu jménem Rooq? Když má někdo z hoodu na kontě beaty pro celkem zajímavý seznam lidí: Young Buck, Tech 9ne, Kool Savas nebo Farid Bang, není vážně moc co řešit. Výsledkem je deska It Was Witten. A syrová dynamika je pak zas to, co dostanete na konciku.

Jestli jsme vám dneska sáhli do nostalgického koutku vašich uší, příště zahrajem na jemnou strunu vašich duší. Ty vole, ještě rým na tuší / muší a je to komplet. Budou jména? Jasně. I když se to nezdá, jména jsou už čtrnáct týdnů v kuse a budou dál. Kalibr? Solidní, velice solidní. Kultovní? Tak trochu. Zase starý? Ne. Ještě jsme je tu neviděli ni jedinkrát. Tak si lámejte hlavy a zase v pátek se to rozlouskne.

Hip Hop Kemp 2014

CEELO GREEN /USA/

KRS-ONE /USA/

ONYX + Snowgoons /USA, D/

BIZARRE RIDE 2 THE PHARCYDE /USA/

DILATED PEOPLES /USA/

ACTION BRONSON /USA/

OSTR & MARCO POLO /PL, CAN/

KONTRAFAKT /SK/

SAMY DELUXE /D/

CUNNINLYNGUISTS /USA/

BLACK MOON /USA/

DJ STATIC & DENMARK ALLSTARS feat. Nat ill, J-Spliff, Temu, Peaceful James, Nappion /DK/

VLADIMIR 518, ORION & DJ MIKE TRAFIK / PSH /CZ/

MADCHILD /CAN/

POKAHONTAZ /PL/

360° DEGREES RECORDS 20TH ANNIVERSARY ft. TORCH, TONI L & GUESTS /D/

BLACK MILK /USA/

P-MONEY /UK/

RAPSODY & 9TH WONDER /USA/

WITTEN UNTOUCHABLE /D/

RASMENTALISM /PL/

BARREL BROTHERS (Torae & Skyzoo) /USA/

PRAGO UNION + Champion Sound /CZ/

VEC /SK/

DILLON COOPER /USA/

SMACK /CZ/

SNAK THE RIPPER /CAN/

STRAPO & DJ SPINHANDZ /SK/

KĘKĘ /PL/

UGLY HEROES (Apollo Brown, Verbal Kent, Red Pill) /USA/

TEN TYP MES /PL/

BOYBAND (Idea & Boy Wonder) /CZ, SK/

4D /SK/

DYNASTY /USA/

ERIPE & QUEBONAFIDE /PL/

ŘEZNÍK / SODOMA GOMORA /CZ/

MC MELODEE /NL/

SZTIGAR BONKO /PL/

MARPO & TROUBLE GANG /CZ/

MADAME PEPPER /UK/

REFEW /CZ/

HAHA CREW /SK/

MOOZA /CZ/

MLODE WILKI POPKILLERA /PL/
Fred
(Fred Durst)
pondělí 9. 6. 2014 08:00
Durst, Fred. 2014. HHK2014 – DEN VETERÁNŮ. Vychytané.cz. [Online] 9. 6. 2014. [Citace: 26. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8070. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/HHK2014-–-DEN-VETERÁNŮ
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.115s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.168.16
Serverový čas: neděle 26. března 2023 13:50